کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

آن چه باید از روز بین المللی زن بدانید

چهارشنبه گذشته مصادف بود با ۸ مارس، روز بین المللی زن که می توان گفت این گرامیداشت یک حرکت نمادین است با هدف جلب توجه عموم به دستاوردها و موانع موجود بر سر راه زنان که هر ساله برگزار می‌شود.

روز بین المللی زن

اما امسال، این روز در بحبوحه‌ی یک فضای سیاسی متشنج قرار گرفته بود که معترضان، در نظر داشتند مخالفت خود را با سیاست‌های دولت جدید و سخنان دونالد ترامپ رئيس جمهور، به ویژه در مورد مسائل مربوط به زنان، اعلام کنند.

در ادامه نگاهی می‌اندازیم به آن‌چه باید درباره‌ی روز بین المللی زن بدانید:

روز بین المللی زن چیست؟

طبق گفته‌ی وب‌گاه سازمان ملل، این روز برای ” تامل درباره‌ی پیشرفت‌های صورت گرفته، نیاز به تغییر و گرامی داشتن اقدامات شجاعانه و قاطعانه‌ی زنان معمولی طراحی شده است که در تاریخ کشورها و جوامع‌شان نقش خارق‌العاده‌ای داشته‌اند”.

بنابر وب‌گاه روز بین‌المللی زن، اولین روز بین‌المللی زن در سال ۱۹۱۱ در اتریش، دانمارک، آلمان، و سوئیس اتفاق افتاد.

چه کسانی در آن شرکت می‌کنند؟

شرکت‌هایی نظیر اوان، بی‌پی، پپسی‌کو و کاترپیلار در تظاهرات روز ملی زن شرکت می‌کنند که “روز بدون زن” نام دارد — و حمایت سازمان‌دهندگان رژه‌ی زنان در واشنگتن را به دست آورده است – و برنامه‌ریزی شده است که در روز بین المللی زن اتفاق بیفتد.

کیتی پری خواننده‌ی پاپ و امی شومر کمدین نیز در حمایت از این اعتصاب در شبکه‌های اجتماعی پست‌هایی گذاشتند.

پری در توئیتر نوشت ” در همبستگی با تمام خواهرانم، کنارشان می‌ایستم! فردا یک بانوی سرخ‌پوش خواهم بود “.

شومر هم در اینستاگرام پست گذاشت ” بیاید فردا #روزبدون‌زن رو بترکونیم”.

تعدادی از کسب وکارها در نظر دارند این روز را به شیوه‌ای خاص نشان دهند، مثلا با بستن مغازه‌ها به دلیل کمبود کارگر. تعدادی از مدارس اطراف واشنگتن، از جمله مدرسه‌ی عمومی الکساندرا ویرجینیا و مدرسه‌ی شهرستان پرینس‌جرج در مریلند طبق اعلام وب‌گاه‌هایشان، تعطیل می‌شوند.

مطلب مرتبط:چرا دنیا باید روی زنان سرمایه‌گذاری کند

چه رویدادهایی اتفاق می‌افتد؟

رویدادهای بی‌شماری در سراسر دنیا برنامه‌ریزی شده است تا توجهات را به روز بین‌المللی زن جلب کند.

اگر می‌خواهید از اعتصاب عمومی حمایت کنید، باید بدانید رژه‌ي زنان در واشنگتن سه مورد عملی ویژه دارد: زنان کارشان را تعطیل می‌کنند، فقط از ” کسب‌وکارهای کوچک، که صاحبان آن‌ها زنان و اقلیت‌ها هستند” خرید می‌کنند، و به طور یکپارچه قرمز می‌پوشند.

طبق اعلام وب‌گاه رژه‌ی زنان، یک تجمع هم در نیویورک راس ساعت ساعت ۱۲ ظهر، در تقاطع خیابان ۵ام و ۵۹ام برنامه‌ریزی شده است.

پست اینستاگرامی امی شومر:‌

بیاید فردا #روز بدون‌ زن رو بترکونیم. میدونم که برای خیلی‌ها غیرممکنه. اما اگه میتونید فقط قرمز بپوشید. به این دلیل: قراره قدرت و اهمیت زنان رو با حذفشون از محل کار و اقتصاد در این روز نشون بدیم. خیلی از کارهایی که ترامپ داره انجام میده، تاثیر نامناسبی بر زن‌ها خواهد گذاشت.   اون می‌خواد گند بزنه به تمام چیزهایی مثل حقوق برابر، خدمات درمانی، مرخصی زایمان و غیره. (تازه بدتر از اون، تاثیر این سیاست‌ها روی چیزهای نه چندان واضحی مثل آموزشه ، چون زن‌ها سه برابر بیش‌تر احتمال داره شغل‌هایی در زمینه مراقبت و آموزش داشته باشند.) هدف این اعتصاب اینه که به ترامپ یادآوری کنیم اگه با سیاست‌هاش بیش از نیمی از جمعیت کشور رو به حاشیه ببره، همه می‌بازن.

روز بین المللی زن


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – اسما حسنی

منبع: flipboard

آن چه باید از روز بین المللی زن بدانید


 

 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی