کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۲۵ نکته آماری جالب درباره بازاریابی رسانه های اجتماعی

دنیای رسانه اجتماعی به صورت پویا و پیوسته در حال تغییر است. ما تمام تازه‌ترین ارقام و اعداد ۲۰۱۹ را جمع‌آوری کرده‌ایم تا از به‌روز بودن‌تان در زمینه‌ی روندها و گرایش‌هایی که موتور محرکه‌ی بازاریابی رسانه های اجتماعی خواهد بود مطمئن شویم.

بازاریابی رسانه های اجتماعی

۳.۸۴ میلیارد نفر در ۲۰۱۹ کاربر رسانه‌های اجتماعی هستند، که از زمان انتشار نخستین بار این آمار در سال گذشته در کل در سرتاسر جهان ۲۸۸ میلیون نفر (۹ درصد) رشد داشته است.

این آمار بازاریابی رسانه‌ی اجتماعی امکاناتی را که نیاز دارید تا بازاریابی‌تان را بهبود ببخشید و همکاران‌ و مشتریان را متقاعد کنید که بازاریابی شبکه اجتماعی باید در ۲۰۱۹ یک اولویت باشد در اختیارتان قرار می‌دهد.

آمار بازاریابی رسانه های اجتماعی در کل

رسانه‌ی اجتماعی مدام در حال رشد است و رشد! در انتهای سال ۲۰۱۸، فیسبوک ۲.۳۲ میلیارد نفر در ماه بازدید کننده‌ی فعال داشت. و اکثر پلتفرم‌ها و اپلیکیشن‌ها  شبکه‌های اجتماعی دیگر نیز در رشد آمار مربوط به ۲۰۱۸ خود یعنی در گذشته به رشد ادامه دادند.

۱. بزرگسالان آنلاین بین ۱۸-۳۴ سال بیشتر از همه احتمال دارد برندی را از طریق شبکه‌ی اجتماعی دنبال کنند (۹۵٪).

به مخاطب‌تان فکر کنید و ببینید کجا بیشترین احتمال وجود دارد که برندتان را دنبال کنند.

۲. هفتاد و یک درصد از مصرف کنندگانی که تجربه‌ی خدمات رسانه‌ی اجتماعی خوبی با یک برند داشته‌اند احتمال دارد آن را به دیگران توصیه کنند.

از رسانه‌های اجتماعی به عنوان ابزار خدمات مشتریان کارآمد برای افزایش تعهد برند و جذب مشتریان جدید استفاده کنید.

۳. شصت و سه درصد از مشتریان انتظار دارند شرکت‌ها خدمات مشتریان را از طریق کانال‌های رسانه اجتماعی ارائه دهند

و ۹۰٪ کاربران رسانه‌ی اجتماعی اخیرا از رسانه‌های اجتماعی به عنوان راهی برای برقراری ارتباط با یک برند یا کسب و کار استفاده کرده‌اند. از رسانه اجتماعی به عنوان یک کانال مراقبت از مشتری حیاتی غفلت نکنید.

مطلب مرتبط: ۷ فایده بازاریابی تعاملی برای کسب و کارهای دیجیتال هوشمند

۴. ۸۰٪ شرکت‌های آنلاین تحت این تاثیر هستند که خدمات مشتریان رسانه اجتماعی استثنایی ارائه می‌دهند

در حالی‌که فقط ۸٪ از مشتریان‌شان با این موضوع موافق هستند. تلاش کنید تا یکی از آن شرکت‌هایی باشید که مراقبت مشتریان رسانه اجتماعی را درست انجام می‌دهد.

۵. تعداد کاربران فعال رسانه‌ی اجتماعی موبایل در جهان ۳.۳ میلیارد نفر است برابر با ۴۲٪ نفوذ

تقریبا ۱ میلیون نفر از رسانه اجتماعی موبایل برای اولین بار در هر روز در ۲۰۱۸ استفاده می‌کردند. حتما کمپین‌های رسانه اجتماعی موبایل‌تان را بهینه کنید و ازآنجایی‌که تبلیغات موبایل نسبتا ارزان و تولید آن آسان است، نسخه‌های متعددی را امتحان کنید تا ببینید کدامیک از همه برای‌تان بهتر است. کاربران به طور متوسط ۶۹٪ از زمان رسانه ها را به استفاده از گوشی‌های هوشمند سپرس می‌کنند.

۶. نود و شش درصد از کسانی که به صورت آنلاین درباره‌ی برندها بحث می‌کنند آن برندها را در پروفایل‌های خودشان دنبال نمی‌کنند.

شرکت‌ها باید از کانال‌های خود فراتر بروند و آن مکالمات برندنشده را نظارت کنند تا نگرش‌های ارزشمندی به دست آوردند و سلامت برند را مدیریت کنند. Radium One برآورد می‌کند که ۸۴٪ از اشتراک گذاری محتوا خارج از شبکه‌های اجتماعی، در کانال‌هایی مانند ایمیل، پیامرسان فوری و اس‌ام‌اس، اتفاق می‌افتد.

۷. محتوای تصویری ۴۰ برابر بیشتر احتمال دارد در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شود تا سایر انواع محتوا.

Flying Point Digital پست بی‌نظیری درباره‌ی نحوه‌ی ایجاد استراتژی محتوای مبتکرانه در رسانه‌های اجتماعی دارد.

آمار بازاریابی رسانه‌های اجتماعی در فیسبوک

۸. در ۲۰۱۵ فیسبوک بر خریدهای آنلاین و آفلاین ۵۲ درصد از مصرف کنندگان تاثیر گذاشت، که بالاتر از ۳۶٪ سال ۲۰۱۴ بود.

این اهمیت خرده‌فروشان را در مدیریت کانال‌های رسانه اجتماعی‌شان نشان می‌دهد که تاثیری مستقیم بر رفتار خرید خواهد داشت.

۹. اکنون بیش از ۵۰ میلیون کسب و کار کوچک وجود دارد که از صفحه‌های فیسبوک برای ارتباط با مشتریان استفاده می‌کنند.

۴ میلیون از آن کسب و کارها بابت تبلیغات رسانه‌ی اجتماعی در فیسبوک پول پرداخت می‌کنند. آمار تبلیغات رسانه اجتماعی نشان می‌دهد که شرکت‌های کوچک باید به فکر پرداخت پول بابت تبلیغات فیسبوک باشند تا بیشتر به چشم بیایند و نسبتا راحت رقیب‌ّها را کنار بزنند.

مطلب مرتبط: ۵۰ برند برتر در حوزه بازاریابی محتوا در جهان

۱۰. در ماه فوریه‌ی ۲۰۱۶ بیش از ۴.۴ میلیون ویدیوی مستقیما آپلود شده در فیسبوک وجود داشت که باعث بیش از ۱۹۹ میلیارد بازدید شد!

بازاریابی ویدیویی ابزاری قدرتمند است که برندتان را شخصی‌سازی می کند و نرخ تبدیل را افزایش می‌دهد. ۶۸٪ از بازاریابان (فروشنده‌ها) در فیسبوک پست ویدیویی منتشر کرده‌اند، و ۷۰٪ از بازاریاب‌ها قصد دارند امسال از ویدیوی فیسبوکی استفاده کنند. ۳۴٪ هم از (لایو) فیسبوک زنده استفاده کرده‌اند و ۳۷٪ قصد دارند از لایو فیسبوک استفاده کنند.

۱۱. فقط ۲۰٪ از پست‌های فیسبوک پاسخ عاطفی و احساسی برانگیخته‌اند درحالی که هیچ تبلیغاتی این کار را نکرده بود.

به جای استفاده‌ی فیسبوک به عنوان یک رسانه‌ی احساسی، ارسال پیام‌های پویا و مناسب به آدم‌ها در مراحلی مشخص از زمان‌های کلیدی می‌تواند به نتایج بسیار بهتری بینجامد.

۱۲. بهترین زمان برای پست گذاشتن در فیسبوک چهارشنبه‌ها ساعت ۳ بعدازظهر است.

دیگر زمان‌های مناسب عبارتند از ۱۲-۱۳ شنبه‌ها و یکشنبه‌ها و ۱-۴ عصر عصر سه‌شنبه‌ها و جمعه‌ها. سعی کنید برای زمانبندی خودکار پست‌های‌تان از ابزاری مانند Buffer یا Timely استفاده کنید.

آمار بازاریابی رسانه های اجتماعی در توییتر

۱۳. کلیک‌های لینک باعث ۹۲٪ از تمام تعاملات کاربران با توئیت‌ها است.

کلیک کردن روی لینک‌ها راحت‌ترین و قدرتمندترین احتمال برای به دست آوردن بازدیدها و به اشتراک گذاری محتوای شما است.

۱۴. ۷۸٪ از کسانی که از طریق توئیتر به برندی شکایت می‌کنند انتظار دریافت پاسخ را در کمتر از یک ساعت دارند

مشتریان برای ابراز ناراحتی یا طرح پرسش‌های‌شان به راه‌های ارتباطی رسانه اجتماعی روی می‌آورند. حتما سعی کنید در شبکه‌های اجتماعی‌تان فعال باشید.

۱۵. در توئیتر در کل ۱.۳ میلیارد حساب کاربری وجود دارد اما فقط ۳۳۶ میلیون از آن‌ها فعال هستند.

بر اساس گزارش موسسه‌ی بازاریابی محتوا، به خاطر کاهش پیدا کردن روند رشد ثبت نام در توئیتر، این شبکه با برجسته‌تر ساختن تبلیغات سهام‌اش را تقویت خواهد کرد، پس برای شروع پرداخت بابت دیده شدن حاضر باشید.

۱۶. در جدیدترین مطالعه  Locowise دریافتند افزودن هشتگ‌ها هیچ تاثیری بر نرخ تعهد کاربران ندارد

در واقع، توئیت‌های بدون هشتگ عملکرد بهتری نسبت به توئیت‌های هشتگ‌دار نشان داده‌اند. بنابراین، بهتر است بر کیفیت محتوای اصلی تمرکز کنیم تا بخواهیم بیش از حد به هشتگ‌ها برای افزایش تعهد تکیه کنیم.

آمار بازاریابی رسانه های اجتماعی در اینستاگرام

۱۷. برندهای برتر اینستاگرام شاهد نرخ تعهد ۴.۲۱٪ فالورها هستند که ۵۸ برابر از فیسبوک و ۱۲۰ برابر از توئیتر بیشتر است

اینستاگرام برای بازاریاب‌ها به پلتفرمی قدرتمند تبدیل شده است و پتانسیل‌های آن را دیگر نمی‌شود انکار کرد و نادیده گرفت.

۱۸. برندهای رسانه ای فعالترین هستند درحالی که خدمات کسب و کار، خدمات مالی، و کالاهای مصرف کننده‌ی سریع‌الحرکت پایین‌ترین درصد برندهای ارائه شده در اینستاگرام را تشکیل می‌دهند

همچنین، با افزایش فعالیت کسب و کار بر روی اینستاگرام، برای برند زیاد پست گذاشتن در حال عادی شدن و استانداردگذاری شدن است تا اهمیت افزایش را به شیوه‌ای قابل اندازه‌گیری تر تاکید کند. ۴۱٪ از بازاریاب‌ها از ویدیو اینستاگرام استفاده کرده‌اند و ۴۴٪ قصد دارند از ویدیوی اینستاگرام استفاده کنند.

۱۹. ۹۰٪ از کاربران اینستاگرام زیر ۳۵ سال هستند.

اینستاگرام به شبکه‌ی رسانه‌ی اجتماعی تبدیل شده که نسل هزاره را هدف قرار داده است. ۳۲٪ از نوجوانان اینستاگرام را مهمترین شبکه‌ی اجتماعی به حساب می‌آورند. کاربران مونث اینترنت بیشتر احتمال دارد از اینستاگرام استفاده کنند تا مذکرها، ۳۸٪ به ۲۶٪ .

۲۰. محصولات برترین نوع محتوایی برای ۲۰۰ برند جهانی برتر به لحاظ تعهد مشتری بودند، از ۶۰٪ در ۲۰۱۵ که تا بیش از ۲۰٪ بر دسته‌بندی سبک زندگی برتری داشت

این خبری عالی برای بازاریاب‌ها است چون کسانی که برندها را در اینستاگرام دنبال می‌کنند از این واقعیت آگاه هستند و آن را پذیرفته‌اند که قرار است پیشنهادات محصولات، خدمات و پیام‌های بازاریابی کلی را شاهد باشند.

۲۱. پست‌های تگ شده با کاربر (۵۶٪) یا مکان (۷۹٪)  دیگر به طرز چشمگیری نرخ‌های تعهد بالاتری دارند

پس فراموش نکنید در پست‌های اینستاگرام‌تان «با چه کسی» و «کجا» را اضافه و ذکر کنید.

آمار بازاریابی رسانه های اجتماعی در یوتیوب

برای تصاویر متحرک یوتیوب کانال اصلی است. حتی یوتیوب روی موبایل به تنهایی، نسبت به هر شبکه‌ی کابلی دیگری در ایالات متحده ۱۸-۳۴ و ۱۸-۴۹ ساله‌ها را جذب می‌کند.

۲۲. در هر ماه ۱.۸ میلیارد کاربر فعال در یوتیوب وارد می‌شوند و دست کم یک بار در ماه به این وبسایت سر می‌زنند

بخش «ورود» مهم است چون ممکن است آدم‌های زیادی وجود داشته باشند که به یوتیوب می‌آیند اما برای انجام این‌کار از حساب‌های کاربری گوگل استفاده نمی‌کنند.

۲۳. در ۲۰۱۵ یوتیوب رقم ۴۰ میلیون بازدید همیشگی را برای محتوای برند شده منتشر کرد

این یعنی بازاریابی ویدیویی از امری «تفننی» به امری «التزامی» تبدیل شده‌ است که همین سرعت رشد این فرایند را در آینده‌ی قابل پیش‌بینی تنظیم و تعیین می‌کند. ۸۷٪ از بازاریاب‌ها می‌گویند قصد دارند امسال از یوتیوب استفاده کنند.

۲۴. بیش از نیمی از بازدیدهای یوتیوب از دستگاه‌های موبایل است، و متوسط بازدیدهای موبایل بیش از ۴۰ دقیقه طول می‌کشد.

حالا که موبایل تمام توجه مصرف کنندگان را – در خانه یا کوچه خیابان – به خود جلب می‌کند، برندها فرصت دستیابی و دسترسی به آدم‌ّها را در هر جایی دارند. در مجموع آدم‌ها هر روز بیش از یک ساعت را در یوتیوب سپری می‌کنند.

۲۵. سال ۲۰۱۸ سال شیوع و گل کردن ویدیوهای لینکدین بود

تعداد بازاریاب‌هایی که محتوای ویدیویی در لینکدین به اشتراک می‌گذارند حدودا در حال حاضر ۵۵٪ است – این مقدار بنابر پیش بینی ‌ها در ۲۰۲۱ به ۶۵٪ افزایش پیدا خواهد کرد.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – کامروا ابراهیمی

منبع: dreamgrow

۲۵ نکته آماری جالب درباره بازاریابی رسانه های اجتماعی


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی