کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

آلوده ترین شهر دنیا کدام است؟

آلوده تریناز هرکس بپرسید آلوده ترین شهر دنیا کدام است، احتمالا پاسخ پکن خواهدبود. درحقیقت میزان آلودگی پایتخت چین، نصف آلودگی شهری است که از این نظر در بالاترین نقطه دارد: دهلی.

در واقع، بر اساس گزارش سال گذشته‌ی سازمان بهداشت جهانی، ۱۳ تا از ۲۰ آلوده‌ترین شهرهای دنیا در هند واقع هستند. این باعث نگرانی درباره‌ی بهداشت و سلامت بچه‌هایی شده‌است که در این کشور زندگی می‌کنند، کشوری که سومین بزرگ‌ترین اقتصاد آسیا را دارد.

این گزارش تقریبا ۱۶۰۰ شهر را در ۹۱ کشور از نظر کیفیت هوا رتبه‌بندی کرده‌است. برای این رتبه‌بندی غلظت آلاینده‌های کم‌تر از ۱۰ میکرون و کم‌تر از ۲.۵ میکرون اندازه‌گیری شده‌است. این آلاینده‌های مضر به ریه‌ها می‌چسبند و باعث بیماری می‌شوند.

در دهلی، میانگین سالیانه‌ی این آلاینده‌ها ۱۵۳  (میکروگرم در هر متر مکعب) است، که ۶ برابر بیش‌تر از حداکثر میزان توصیه شده توسط سازمان جهانی بهداشت است. در زمان‌های مختلف سال این عدد به سطوح خیلی بالاتری می‌رسد.

مطلب مرتبط: ۲۹ بدترین شهر دنیا با پایین ترین کیفیت زندگی

این فهرستی از آلوده‌ترین‌ شهرهای دنیا است:

آلوده‌ترین‌ شهرهای دنیا

۱۳ تا از ۲۰ آلوده‌ترین‌ شهرهای دنیا در هند واقع هستند. شهرهای دهلی ، پتنا ، گوالیور ، راجپور ، کراچی ، پیشاور ، خرم آباد ، احمد آباد ، لکنو ، فیروز آباد، دوحه ،

کانپور ، امریتسار‌، لودهیانا ، ایغدیر ، نایاناژ ، الله آباد ، اگرا و خانا به ترتیت با احراز رتبه های ۱اول تا بیستم آلوده ترین شهرهای جهان هستند. نمایشگر زیر رتبه و میزان آلودگی این ۲۰ آلوده ترین شهر جهان را نشان می دهد.

 

indian-polluted-cities.jpg


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع: اجندا

نویسنده: راس چینی

آلوده ترین شهر دنیا


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی