کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

راه های مهاجرت به کانادا: ۷ آسان ترین روش مهاجرت به کانادا

اگر در فکر مهاجرت به یک کشور جدید هستید، کانادا انتخاب خوبی است. در سال ۲۰۱۷، و در مطالعه‌ای که توسط یو اس نیوز اند ورلد ریپورت صورت گرفت، این کشور به لحاظ کیفیت زندگی رتبه‌ی اول را به دست آورده‌است. و برای دومین سال متوالی در سال ۲۰۱۸، کانادا رتبه‌ی دوم را برای بهترین کشور به طور کلی به دست آورد. در این نوشتار با ما همراه باشید تا راه های مهاجرت به کانادا را بشناسید.

در کانادا، از سطح بالایی از زندگی برخوردار خواهید شد آن هم در شرایطی که یک کشور چند فرهنگی محسوب می‌شود. کانادا با توجه به وسعتی که دارد، یک کشور کم جمعیت و گزینه‌ای مناسب برای دوستداران طبیعت است. مطمئنا مهاجرت به کانادا با توجه به بازار مشاغل پر رونقی که دارد، مراقبت‌های بهداشتی جهانی و فضای سیاسی پایدار، ابدا اقدام اشتباهی نیست.

با این حال مهاجرت فرایند ساده‌ای نیست. ما هفت راه ساده و ارزان را برای مهاجرت به کانادا در این نوشتار قید کرده‌ایم. با استفاده از یکی از این روش‌ها می‌توانید به رویای‌تان جامه‌ی عمل بپوشانید.

آسانترین راه های مهاجرت به کانادا

۷. توافق‌نامه‌های تجاری

کانادا دارای توافقنامه‌های تجاری زیادی با کشورهای دیگر است که ممکن است معافیت‌های خاص مهاجرت را به شما ارائه دهد.  اگر ملیت یکی از این کشورها را دارید، و در صورتی که برای شرکت‌هایی کار می کنید که با یک شرکت در کانادا رابطه دارند، ممکن است برای انتقال “درون شرکت”  واجد شرایط باشید. این یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای کار در کانادا است، زیرا شما از نیاز به ارزیابی تاثیرات بازار کار (LMIA) که بر اساس آن هیچ کانادایی نباید واحد شرایط آن موقعیت شغلی باشد، معاف خواهید بود.

انتقال درون شرکتی که به عنوان ویزای نفتا نیز شناخته می‌شود اجازه می‌دهد که در کانادا برای شرکت‌تان یا شرکت‌های تابعه‌ی آن، شعبه‌هایش یا شرکت مادر در کانادا کار کنید. پس از ۱۲ ماه که در کانادا زندگی و کار کردید می‌توانید از طریق برنامه تجربه کار کانادایی (CEC) یا از طریق برنامه نامزد ناحیه‌ای برای اقامت دائم درخواست دهید.

مطلب مرتبط: مشاغل پردرآمد کانادا: ۲۰ شغل پردرآمد کانادا با بیش از ۲۰۰ هزار دلار درآم

۶. پیشنهاد شغلی همراه با اجازه‌ی کار

بدون داشتن یک توافقنامه تجاری از کار فعلی‌تان، کسب مجوز کار در کانادا می‌تواند مشکل باشد. با این حال، اگر شما نیمه ماهر یا ماهر در نظر گرفته می‌شوید، بر اساس تحصیلات دانشگاهی که دارید، این روش باز هم ممکن است برای‌تان مناسب باشد. البته دو موضوع اصلی وجود دارد که باید بر آن‌ها غلبه کنید. اول این که شما باید یک کارفرمای کانادایی را متقاعد کنید تا به جای یک شهروند کانادایی یا کسی که اقامت دائم دارد، شما را استخدام کند. به علاوه، آن کارفرما باید به منابع توسعه انسانی‌ کانادا گزارش دهد که هیچ کانادایی برای این کار واجد شرایط نیست. این فرایند « ارزیابی تاثیرات بازار کار یا LMIA نامیده می‌شود.

اگر تخصص شما در سطح بالایی است یا در حال حاضر ارتباطاتی در کانادا دارید، یک مجوز کار همراه با پیشنهاد کاری می‌تواند بهترین راهکار برای‌تان باشد. زمانی که مراحل لازم را پشت سر بگذارید و استخدام بشوید، تجربه‌ی کاری‌تان کم کم شما را در مسیر دریافت اقامت دائم از طریق چندین برنامه از جمله کارگر ماهر فدرال برنامه‌های تجاری، یا کارگران ماهر و کارگران نیمه ماهر استان‌ها قرار خواهد داد.

۵. اسپانسرشیپ همسر

مانند بسیاری از کشورهای دیگر، همسر یک شهروند شدن، یکی از ساده‌ترین راه های مهاجرت به کانادا است. اما ازدواج روی کاغذ را امتحان نکنید – اداره مهاجرت کانادا این نوع تقلب‌ها را پیگیری می‌کند و به مدت دو سال تمام شما و همسرتان را تحت نظر خواهد داشت. اگر قرار نیست با یک فرد کانادایی ازدواج کنید، این روش سریع‌ترین مسیر شما برای دست یافتن به اقامت کانادا نیست، اما اگر هنوز نامزد ندارید می‌توانید سایت‌های همسریابی کانادایی را امتحان کنید.

شما می‌توانید با فرد مورد نظرتان در کشور خودتان یا هر کشور دیگری علاوه بر کانادا ازدواج کنید، و سپس برای اسپانسرشیپ درخواست بدهید. یا ممکن است با یک ویزای بازدید به کانادا سفر کنید و سپس ازدواج کنید و پس از آن برای اسپانسرشیپ اقدام کنید. هر دو شیوه منافع و معایب خود را دارند، بنابراین پیش از گرفتن تصمیم قطعی، تحقیقات بیش‌تری انجام دهید.

مطلب مرتبط: ۴۰ فرصت سرمایه گذاری در کسب و کارهای کوچک در کانادا

۴. تجربه‌ی بین‌المللی کانادا (IEC)

اگر شما یک فرد جوان (بین ۱۸ تا ۳۵ سال) و اهل یک گروه از کشورهای خاص هستید، برنامه‌ی تجربه‌ی بین‌المللی کانادا یا IEC را در نظر بگیرید، که به عنوان تعطیلات کار نیز شناخته می‌شود. این مجوز اجازه می‌دهد تا با یک اجازه‌ی کار باز، بدون نیاز به پیشنهاد شغلی که از قبل دریافت کرده‌اید، به کانادا بروید.

کشورهایی که می‌توانند از این مجوز کار استفاده کنند عبارتند از استرالیا، دانمارک، ژاپن، نروژ، تایوان، اتریش، استونی، کره جنوبی، لهستان، اوکراین، بلژیک، فرانسه، لتونی، اسلواکی، بریتانیا، شیلی، آلمان، لیتوانی، اسلوونی، کاستاریکا، هنگ کنگ، مکزیک ، اسپانیا، کرواسی، ایرلند، هلند، سوئد، جمهوری چک، ایتالیا، نیوزیلند و سوئیس. حتما موافقت‌نامه‌ی IEC مخصوص کشور خودتان را به دقت بررسی کنید، زیرا در بعضی از کشورها واجد شرایط بودن در سن ۲۹ یا ۳۰ سالگی منقضی می‌شود.

تعطیلات کار برای اکثر اتباع کشورهای ذکر شده در صورتی امکان‌پذیر است که آن‌ها بین سن ۱۸ تا ۳۵ سالگی هستند و به لحاظ اخلاقی در وضعیت مناسبی قرار دارند (به عنوان مثال، هیچ جرمی در کشور خودشان مرتکب نشده‌اند). گزینه‌ی دیگر (Co-Op) نامیده می‌شود، که بر اساس آن شما باید در یک رشته‌ی خوب در سطح آموزش عالی مشغول به تحصیل باشید.

درست مانند دیگر گزینه‌های کسب اقامت از طریق اشتغال، تجربه‌ی کار شما در مجوز تعطیلات کار در گرفتن اقامت دائم از طریق CEC، کارگر ماهر فدرال برنامه‌های تجاری، یا کارگران ماهر و کارگران نیمه ماهر استان‌ها قابل استفاده است. متأسفانه تجربه‌ی کوآپ نمی‌تواند برای CEC استفاده شود.

۳. اجازه‌ی تحصیل

اگر قرار است در دانشگاه تحصیل کنید، خوب چرا این کار را در کانادا و با استفاده از ویزای تحصیلی انجام نمی‌دهید؟ این کشور فرصت‌های تحصیلی زیادی ارائه می‌دهد، از جمله چند دانشگاه که در میان بهترین دانشگاه‌های جهان رتبه‌بندی می‌شوند. استان‌های کانادا همچنین مسیرهای اقامت دائمی را برای فارغ‌التحصیلان موسسات تحصیلات عالی را ارائه می‌دهند، اما برای کسب این نوع اقامت یک سری ملزومات وجود دارد. یکی از ملزومات معمولا این است که باید در همان استانی که درس خوانده‌اید، بمانید.

توجه داشته باشید که اگر بخشی از وقت خود را در دوران تحصیل‌تان به کار کردن اختصاص بدهید، این ساعت‌ها به هیچ وجه برای کسب اقامت IEC محسوب نخواهند شد.

مطلب مرتبط: شرایط جدید مهاجرت به کانادا: ۷ دلیل که مهاجرت به کانادا بسیار ساده‌تر شد

۲. ویزای بازدیدکننده

برای اقامت در کانادا تنها راهی که دارید داشتن یک شغل است مگر این‌که شما با یک کانادایی ازدواج کنید یا اعضای نزدیک خانواده‌تان شهروند کانادا باشند. انجام این کار در حالی که در کشور خودتان هستید، می‌تواند دشوار باشد، بنابراین یک استراتژی خوب این است که با ویزای بازدید به کانادا بروید و آن‌جا کارهایی انجام بدهید.

نکته این‌جاست که هیچ افسری به شما ویزای بازدید را نخواهد اگر به او بگویید که قصد شما از رفتن به کانادا پیدا کردن شغل است. اما اگر دروغ بگویید و لو بروید، دیگر اجازه‌ی ورود به کانادا را به دست نخواهید آورد. بنابراین، اگر در حال بررسی مهاجرت دائمی به کانادا هستید، یک تعطیلات واقعی را برنامه‌ریزی کنید و کسب اطلاع کنید که آیا این کشور به درد شما می‌خورد یا نه. اگر چند شغل را بررسی کنید و با چند کارمند صحبت کنید مشکلی وجود نخواهد داشت.

۱. شروع یک کسب و کار

اگر امکانات مالی کافی دارید، ممکن است نیازی به پیشنهاد شغلی برای زندگی در کانادا نداشته باشید. شما می‌توانید به جای پیدا کردن شغل در کانادا، یک کسب و کار را شروع کنید. کانادا به دنبال کارآفرینانی است که توانایی شروع کسب و کارهای نوآورانه و قابل رقابت در مقیاس جهانی و ایجاد شغل برای کانادایی‌ها را دارند. صاحبان کسب و کار در کانادا از یک اقتصاد قوی، مالیات پایین و هزینه‌های کسب و کاری پایین برخوردار هستند.

شرایط لازم برای ویزای کارآفرینی را بررسی کنید تا ببینید آیا این مسیر به درد شما می‌خورد یا خیر.

هنوز هیجان‌زده هستید؟ با این حال اگر موفق شوید، زندگی در کانادا یک فرصت باورنکردنی برای رشد شخصی است. مناظر، اقتصاد و مردم همگی به یک فرهنگ مثبت منجر می‌شوند که باعث می‌شود کانادا یکی از بهترین کشورهای جهان به لحاظ کیفیت زندگی باشد. برای‌تان آرزوی موفقیت داریم!


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – سارا فیضی

منبع:ل ایمیگریشن دو

راه های مهاجرت به کانادا: ۷ آسان ترین روش مهاجرت به کانادا


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی