کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

آزمایش جدید دانشمندان درباره کالری آجیل ها امیدوارکننده است!

آزمایش جدید دانشمندان درباره کالری آجیل ها امیدوارکننده است! آنان معتقدند آجیل ها از آنچه پیشتر فکر می‌شد کالری کمتری دارند. به مدت چند سال، پژوهش‌ها تایید می‌کردند که در واقعیت سوء برداشت شده است. مثلا یک بسته آجیل که سابقا ۲۰۰ کالری داشت امروزه بر روی آن برچسب «حاوی ۱۸۰ کالری» زده خواهد شد.

آزمایش جدید دانشمندان درباره کالری آجیل ها امیدوارکننده است!

یکی از شرکتهای مهم و مشهور بسته های انواع آجیل به نام KIND اعلام کرده که آن‌ها بر این باور هستند که اولین برند اسنکی هستند که برچسب محصولات‌شان را تغییر داده‌اند. اکثر برندها داده‌های مربوط به کالری‌ها را از پایگاه داده‌های USDA بر می‌دارند، که هنوز به روزرسانی نشده است، اما ماجرای نهفته در پس کاهش کالری‌ها امری پذیرفته شده است.

چطور ما در رابطه با کالری آجیل ها این همه اشتباه می‌کردیم؟

کالری، وسیله‌ی سنجش انرژی است. اگر یک معلم علوم باحال در دبیرستان داشته‌اید، ممکن است یادتان بیاید که می‌توانید یک خوراکی را بسوزانید – به صورت تحت الفظی روی آتش قرار دهید – و دمای حرارت لیوان آبی که روی آتش قرار داده‌اید را اندازه بگیرید. هرچه آب داغ‌تر شود، سوخت بیشتری در چیزی که سوزانده‌اید وجود داشته است.

بدن انسان کمی با کلاس آزمایش آتش فرق می‌کند، اما ۱۰۰ سال است می‌دانیم بدن‌مان می‌تواند حدود ۹ کالری قابل استفاده از هر گرم چربی غذای‌مان، ۴ کالری از از هر گرم پروتئین، و …. را به دست می‌آورد. دانشمندان در محاسبه‌‌های معمول طی سال ها تغییراتی ایجاد کرده‌اند تا این حقیقت را بررسی کنند که هر غذایی به صورت کمی متفاوت هضم و گوارش می‌شود.

اما هیچ کس به دقت به آجیل‌های کامل تا همین اواخر نگاهی نینداخته بود.

آزمایش جدید دانشمندان درباره کالری آجیل ها

آجیل ها، به عنوان قسمتی از گیاه، از سلول تشکیل شده‌اند. آن سلول‌ها دیواره‌های سلولی دارند. دیواره‌های سلولی آجیل‌ها به طرز بخصوصی سفت هستند، به همین دلیل هم هست که به طرز رضایت بخشی ترد هستند. اما این همچنین یعنی بعضی از مواد مغذی – به ویژه چربی‌ها – درون سلول‌ها حبس می‌شوند که سیستم گوارش‌مان نمی‌تواند همیشه تمام آن‌ها را تجزیه و رها سازد. اگر آجیل هایی می‌خورید که خرد شده‌اند یا به شکل آسیاب شده در کره‌ی بادام در آمده‌اند، پس می‌توانید مقدار بسیار خوبی از آن مواد را نصیب خود کنید. اما آجیل های کامل اغلب در بدن‌مان بسیاری از سلول‌های حاوی مواد مغذی‌شان دست نخوره می‌مانند.

فکر می‌کنم متوجه باشید منظورمان از این مبحث چیست. در یک سری آزمایش جدید، پژوهشگران USDA به آدم ها رژیم غذایی خاص با و بدون آجیل دادند. آن‌ها غذاهایی را که این افراد می‌خوردند خشک کرده و سوزاندند، سپس همان کار را با مدفوع‌شان کردند، تا بفهمند چه مقدار کالری هنوز دست نخورده از سیستم گوارش باقی مانده است.

آزمایش‌ها بسیار مفصل‌تر از این بودند، اما این یک ایده‌ی پایه‌ای و کلی است. شرکت‌ کنندگان باید تمام ادرار و مدفوع شان را دردر بین رفت‌ و آمدهای به آزمایش‌گاه نگه می‌داشتند. واقعا ممنون رفقای شجاع ما، که دین خودتان را به علم ادا کردید!

اما برای من که عشق آجیل هستم، این به چه معنی است؟

نتایج: بادام هندی نسبت به آنچه قبلا گمان می‌شد، ۱۶٪ کالری کمتری دارد، گردو ۲۱٪ کمتر، و بادام ۳۲٪ کمتر.

حتی با آنکه این آجیل‌ها بادام کمتری دارند، اما در بروزرسانی برچسب روی محصولات  KIND ریزمغذی‌ها تغییری نکرده‌اند، مثلا، تعداد گرم چربی همان مقدار باقی مانده است. یکی از سخنگوهای شرکت به ما گفت که این به خاطر محتوای مواد مغذی – چربی، پروتئین، ویتامین‌ها، و غیره – است که به همان سطحی که در خود غذا اندازه گیری شده بود فهرست شده‌اند. بنابراین بدن‌ شما به آن اندازه که قبلا تصور می‌شد چربی گوارش نمی‌کند، اما تعداد گرم چربی‌های روی برچسب محصول همان مقدار باقی می‌ماند. به عبارت دیگر، تعداد اضافه نمی‌شود اما فقط بر روی نوشته‌ی حک شده بر برچسب‌ها.

اگر مطالعات انجام شده را بخوانید و بررسی کنید، یکی از جزئیات جالب آن است که همه به یک اندازه از مصرف آجیل‌ها کالری دریافت نمی‌کنند: درحالی که یک وعده بادام هندی تعیین شده بود ۱۳۷ کالری دارد – به طور متوسط – اما یک شخص از یک وعده‌ی مصرفی آن ۱۰۵ کالری می‌گرد، در حالی که شخص دیگری ۱۵۱ کالری دریافت می‌کند. هر کسی با دیگری متفاوت است، و این یک یادآوری است که تعداد کالری‌ها هرگز عدد دقیقی نخواهد بود.

بنابراین اگر آجیل سالم و کامل می‌خورید، به آن اندازه که احتمالا فکر می‌کردید کالری‌شان بالا نیست. اگر کالری مواد غذایی را دنبال می‌کنید و حسابی آجیل خور هستید پس بد نیست این اطلاعات را بدانید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – کامروا ابراهیمی

منبع: vitals.lifehacker

آزمایش جدید دانشمندان درباره کالری آجیل ها امیدوارکننده است!


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی