کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

عذرخواهی فولکس واگن به خاطر رفتار غیراخلاقی در آزمایش آلایندگی اگزوز

گروه خودروسازی فولکس واگن آلمان ضمن برکناری یکی از مقام های ارشد خود به خاطر رفتار غیراخلاقی در آزمایش آلایندگی اگزوز محصولات خود بابت استفاده از میمون ها عذرخواهی کرده و گفته چنین اشتباهی تکرار نخواهد شد.

عذرخواهی فولکس واگن به خاطر رفتار غیراخلاقی در آزمایش آلایندگی اگزوز

ماتیاس مولر، مدیرعامل این گروه بزرگ خودروسازی گفته مسئولیت عواقب این پروژه آزمایش آلایندگی اگزوز محصولات که خود او “نادرست و غیراخلاقی و تنفرانگیز” خوانده را بر عهده می‌گیرد.

همزمان فولکس واگن مدیر بخش لابی‌گری خود توماس اشتگ را در همین رابطه برکنار کرده است چرا که گفته شده او از این پروژه آزمایشی که در سال ۲۰۱۴ در ایالت نیومکزیکو آمریکا اجرا شده باخبر بوده است.

آقای مولر گفت: “آنچه روی داد نباید هرگز اتفاق می‌افتاد، من از این بابت بسیار پشیمانم و مسئولیت عواقب آن را کاملا بر عهده می‌گیرم.”

گروه تحقیقاتی خودرو ای‌یو‌جی‌تی که مجری این پروژه تحقیقاتی بوده از سوی سه شرکت آلمانی مرسدس بنز، بی‌ام‌و و فولکس واگن تامین مالی می‌شده است. ای‌یو‌جی‌تی اکنون منحل شده است.

رسوایی درباره این پروژه تحقیقاتی که خشم بسیاری از حامیان محیط‌زیست و حقوق حیوانات را برانگیخته نخستین‌بار هفته گذشته در گزارشی تحقیقی در روزنامه نیویورک تایمز منتشر شد.

به گزارش نیویورک تامیز در این پروژه ای‌یو‌جی‌تی ۱۰ میمون را در اتاقی محصور و آنها را در معرض دود اگزوز محصولاتی چون فولکس قورباغه‌ای با موتور دیزل قرار داده است. این پروژه در شهر آلباکورکی ایالت نیومکزیکو اجرا شده است.

اکنون ماتیاس مولر، مدیرعامل فولکس واگن، در نخستین واکنش عمومی به این گزارش گفته: “آزمایشی که در آلباکورکی نیومکزیکو صورت گرفت نادرست، غیراخلاقی و تنفرانگیز بوده است. من متاسفم که فولکس واگن به عنوان یکی از شرکت‌های حمایت‌کننده از شرکت ای‌‎جی‌یو‌تی، مجری این پروژه حضور یافته است.”

در همین حال دو رسانه آلمانی هم گزارش کرده‌اند که شرکت ای‌یو‌جی‌تی در جریان پروژه دیگری از ۱۹ مرد و شش زن برای استشمام دود اگزوز خودروها استفاده کرده است.

در پی برملا شدن این پروژه‌ها، دولت آلمان در جلسه‌ای با مدیران گروه‌های خودروسازی این کشور از آنها خواستار توضیح شده است. در روزهای اخیر موجی از محکومیت علیه خودروسازان حامی مالی این پروژه در آلمان و سایر نقاط جهان به راه افتاده است.

این رسوایی جدید می‌تواند ضربه دیگری به فولکس واگن بزند که در چند سال اخیر درگیر پرونده بزرگ مرتبط با محصولات دیزل خود در سراسر دنیا بوده است.

در خلال آن رسوایی که هنوز هزاران پرونده قضایی علیه آن در دادگاه‌های آمریکا و سایر کشورها در جریان است، فولکس واگن پذیرفت که با نصب تجهیزاتی در موتور خودرهای دیزل خود، میزان آلایندگی واقعی آنها را از چشم دستگاه‌های معاینه فنی پنهان نگاه می‌داشته است.

فولکس واگن در جریان آن رسوایی (۲۰۱۵) اتهام “تقلب” را پذیرفت و به پرداخت تقریبا ۳۰ میلیارد دلار غرامت تن داد.

ماه گذشته الیور اشمیت، مدیرعامل فولکس واگن در آمریکا پس از آن که پذیرفت از خدعه گمراه کردن تست معاینه فنی با خبر بوده، به تحمل هفت سال زندان و پرداخت ۴۰۰ هزار دلار جریمه محکوم شد.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

عذرخواهی فولکس واگن به خاطر رفتار غیراخلاقی در آزمایش آلایندگی اگزوز


خبرخوان هفته

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی