کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

آزمایشات موشکی ایران برخلاف قوانین جهانی نیست

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: انجام آزمایشات موشکی از سوی جمهوری اسلامی ایران هیچ گونه منافاتی با پروتکل های بین المللی ندارد.

آزمایشات موشکی

احمد شوهانی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای  اسلامی درباره اطلاع رسانی روسیه از آزمایش موشکی ایران در طی روزهای اخیر اظهار کرد: صحت و سقم این مطلب که ایران طی مدت اخیر آزمایش موشکی جدیدی را انجام داده است به طورحتم باید از سوی دستگاه های مربوط به این موضوع همچون وزارت دفاع و یا سپاه و ارتش تأیید شود اما طبق اخبار واصله روسیه اخیراَ از آزمایش موشکی ایران خبر داده و بنده این موضوع را تأیید می کنم.

وی افزود: اگر ما در شرایط فعلی آزمایش موشکی را انجام دهیم هیچ اشتباه و خلافی را مرتکب نشده ایم و برخلاف هیچ پروتکلی عمل نکردیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اقدام روسیه درانتشار این خبر کار درست و بجایی نبوده است، تأکید کرد: روابط خوب و مستحکمی در طی سالهای اخیر بین ایران و روسیه از نظر دفاعی، نظامی واستراتژیکی صورت گرفته است از این رو انتظار می رود مقامات این کشور در بیانات و اظهارات خود دقت نظر بیشتری را به کار ببندند.

نماینده مردم ایلام درمجلس شورای اسلامی با اشاره به تحویل سامانه اس 300 از سوی روسیه به جمهوری اسلامی ایران خاطر نشان کرد: تحویل این سامانه نظامی از سوی روسیه به ایران ممکن است عواقب ناخوشایندی را برای این کشور از سوی دشمنان ایران ایجاد کند از این روممکن است مقامات این کشور در جهت کاهش فشار بر روسیه به این موضوع اشاره کرده اند.

شوهانی خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران طبق آنچه در زمینه دفاعی برای خود در نظر گرفته و دولت یازدهم نیز پیگیر آن است از توسعه صنایع موشکی حمایت کرده و می کند از این رو ما بدون شک اجازه نخواهیم داد هیچ کشوری در مورد این موضوع اظهار نظر کند.

وی همچنین درباره استقرار ایستگاه های موشکی معروف به CTBT در کشورمان اظهار کرد: استقرار این سامانه ها در تمامی نقاط جهان امری عادی و معمولی محسوب می شود و با توجه به اینکه همسایگان جمهوری اسلامی ایران نیزاز ایستگاه های موشکی در کشورشان استفاده می کنند استقرار این سیستم درکشور ما نیز هیچ منافاتی با تعهدات بین المللی ندارد.

منبع: میزان

سایت کسب و کار بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی