کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۹ چیز که فقط آدم‌ های دور از خانواده‌ و در غربت می فهمند

آیا شما هم دور از خانواده و وطن یا در غربت زندگی می کنید ؟ چه حس و حال دارید ؟در این مقاله با ۹ چیز آشنا خواهید شد که فقط آدم‌ های دور از خانواده‌ و در غربت می‌فهمند ؟

چیزهای زیادی در زندگی وجود دارد که شما را از خانواده‌تان جدا می‌کند. می‌تواند شغل، تحصیل، یا حتی میل به مسافرت، و مهاجرت باشد. وقتی شما از خانه یا وطن دور هستید نگاه و طرز فکرتان به جهان شدیداً تغییر می‌کند. یقیناً گاهی احساس تنهایی خواهید کرد، و وقت‌هایی هستند که نیاز خواهید داشت معنی حقیقی “خانواده” را دوباره از خودتان بپرسید و امتحان بگیرید. با این حال هر جا که می‌روید، با خیال آسوده بدانید بخشی از روح خانواده‌تان همواره همراه‌تان خواهد بود. این تسلی خاطر به شما کمک می‌کند حقیقتاً بعضی چیزها را درباره‌ی خانواده‌تان بفهمید، حتی وقتی از آنان دور و جدا زندگی می‌کنید.

alone-men.jpg

۱. شما شروع می‌کنید مستقل فکر کنید.

یک خانواده مثل یک ستون یا رکن رکین است: آنها حمایت‌های احساسی و معنوی را فراهم می‌کنند که شما به آنها نیاز دارید تا شخص بهتری بشوید. ولی وقتی از آن شبکه‌ی حمایتی دورافتاده‌اید، شروع می‌کنید خبرها و امور را از چشم‌اندازی مستقل ببینید و گرایش پیداکنید امور و کارهای‌تان را خودتان انجام دهید.

۲. شما به دور از جشن‌ها و مجالس خانواده خواهید بود.

چه زمان ازدواج خواهر یا برادرتان باشد، یا سالگرد ازدواج پدر و مادرتان، حضور و حتی ردگیری مجالس مهم و خاطره‌‌‌‌‌انگیز خانواده‌تان را از دست خواهید داد. شاید بتوانید با مادرتان در شصتمین سالروز تولدش در فیس‌بوک، یا توئیتر خوش و بشی داشته باشید. با این وجود، هنوز هم لذت بودن با خانواده‌تان را وقتی آنها در یک جشن عمده و خاطره‌انگیز شرکت می‌کنند از دست خواهید داد.

۳. شما از مرخصی تعطیلات‌تان برای دیدن آنها استفاده می‌کنید.

با این‌که دیگران، تعطیلات کاری را به عنوان وقتی برای گذراندن به دور از خانواده در نظر می‌گیرند، ولی شما تعطیلات‌تان را به عنوان وقتی برای سپری کردن با خانواده اختصاص می‌دهید. و در این صورت همیشه احساس می‌کنید مرخصی تعطیلات‌تان ناقص و ناکافی است، چون به نظر می‌رسد هرگز وقت کافی برای گذراندن با خانواده‌تان و خوش‌گذراندن به خودتان نداشته‌اید.

۴. شما نوعاً می‌توانید سازگار و منطبق شوید حتی وقتی خانواده‌تان به شما نزدیک نیستند.

شما یاد می‌گیرید خودتان را با محیط‌های جدید سازگار کنید و با آن‌جا کنار بیایید. خودتان را به عنوان شهروند جهانی می‌بینید و احساس می‌کنید هرجا بدون خانواده‌تان می‌توانید به زندگی ادامه دهید. شما هر جا که باشید مستقل، بی‌باک و سرزنده، و قوی هستید.

۵. گاهی اوقات وطن دلتنگ یا خانه دلتنگ می‌شوید.

هر آدمی از معنی “وطن دلتنگی” یا غربت‌زدگی تعریف خودش را دارد. با این وجود، جایی که خانواده‌تان زندگی می‌کنند هنوز جایی است که شما خانه یا وطن می‌دانید. شما دلتان برای غذا، خنده‌ها، و محله‌تان تنگ می‌شود و واقعاً می‌خواهید دوباره با آدم‌هایی باشید که عاشق‌شان هستید. گاهی وقت‌ها واقعاً مجبور هستید با مخالفت و جنگیدن با آن احساسات برای مدتی از خودگذشتگی نشان دهید.

۶. شما معنی اصطلاح “خانواده” را عمیقاً درک و احساس می‌کنید.

شما می‌فهمید “خانواده” به چه معنی است. دلتنگ حمایت‌ها و مهربانی‌هایی می‌شوید که وقتی با آنها بودید به شما آرامش و اطمینان خاطر می‌دادند. شما گنجینه‌ی خاطرات و لحظات دلپذیر و با صفایی را که با آنان تجربه کرده‌اید گرامی و عزیز می‌دارید. وقتی آدم‌هایی را ملاقات می‌کنید که شخصیت‌های خانواده‌تان را بازتاب می‌دهند، قدر آن آدم‌ها را بیش‌تر می‌دانید.

۷. گاهی‌اوقات در مورد تصمیمات‌تان دچار دودلی و تردید می‌شوید.

شما زندگی‌تان را واکاوی می‌کنید و تردید خواهید کرد که آیا واقعاً دور شدن از خانواده‌تان تصمیم درستی بوده است. شما شروع می‌کنید این احساس را به عنوان مرحله‌ی جدیدی از زندگی‌تان داشته باشید، و در می‌یابید نیاز دارید برای این‌که روی پای خودتان بایستید خودتان را وفق دهید و بدون حضور خانواده‌تان با چالش‌ها دست و پنجه نرم کنید.

۸. شما شروع می‌کنید تفاوت بین آدم‌ها و مکان را درک کنید.

شما در می‌یابید که خانواده یعنی آدم‌ها، نه مکان. بنابراین سعی می‌کنید تا آن‌جا که می‌توانید با آنان در تماس باشید و ارتباط برقرار کنید. حقیقت این است که حالا و بعداً مکان هرگز به جز بودن با خانواده یا تماس و ارتباط با آنها معنی دیگری ندارد.

۹. شما یک رابطه‌ای تکامل‌یافته‌تر با خانواده‌تان دارید.

اگر همه وقت با خانواده‌تان بودید، رابطه‌تان با آنها هرگز پیشرفت و رشد نمی‌کرد. به هر دلیلی که از دیگر اعضای خانواده‌تان دور افتاده باشید، رابطه‌تان با آنها بالنده‌تر و کامل‌تر می‌شود و به یک شکل و قواره‌ی جدید می‌رسد. بعضی اوقات پدر و مادرتان در مقایسه با کودکی‌تان با شما مثل دوستی صمیمی یا خواهر و برادر رفتار می‌کنند.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – امیر پوریانسب

نویسنده: کیسی ایمافیدان

منبع: لایف هک

۹ چیز که فقط آدم‌ های دور از خانواده‌ و در غربت می‌فهمند


برچسب ها

بازده

 1. Hamid گفت:

  بهتره تا می توانید نزدیک خانواده باشین شهر غریب خیلی سخته.

 2. زری گفت:

  دور بودن از وطن هم خيلي سخته. وطن مادر همه ملته و ملت خانواده بزرگ يه فرد. خيلي درد آوره كه هر جا ميري به خاطر نژاد متفاوت و يا داشتن چهره و زبان متفاوت مورد تبعيض قرار بگيري و هر قدمي كه برميداري و هر نفسي كه ميكشي با منت باشه و اطرافيانت طوري نگاهت كنند كه انگار چيزي جدا از يك انسان هستي. اميدوارم هرگز كسي مجبور به مهاجرت نباشه. مخصوصا وقتي به خاطر ناامني و جنگ باشه. اونوقت علاوه بر درد مهاجرت درد يك يتيم يا داغديده رو هم بايد به دوش بكشي.
  اين حرف رو فقط كسي درك ميكنه كه درد اين غربت رو كشيده باشه.

 3. عارف گفت:

  یکسال برای کنکور خوندم تا آخرش بیام توی این شهر دور توی غربت… خیلی سخته خیلی تنهام

 4. سارا گفت:

  دوری بدترین درد دنیاست مخصوصا وقتی واسه کوچک ترین کارها باید با چالش هاش دست و پنجه نرم کنی

 5. ناشناس گفت:

  خیلی دوری سخته ??????????

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی