کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۵ تفاوت میان آدم‌های زیبا و آدم های واقعا زیبا

تعریف شما از زیبایی واقعی چیست؟ چه چیزهایی ملاکی برای زیبا بودن یا نبودن فرد به شمار می‌آیند؟ تفاوت بین آدم های زیبا و آدم های واقعا زیبا چیست؟ موهای خیره‌کننده، ترکیب بی‌نقص بدن و مژه‌های بلند؟ با این‌همه ویدیوهای یوتیوب که درباره‌ی افزایش زیبایی به‌کمک محصولات و ترفندهای آرایشی هستند، جای تعجب نیست فرهنگ ما کمی درباره‌ی معنای حقیقی زیبایی سردرگم باشد. زیبایی واقعی چیست؟

۱۵ تفاوت میان آدم‌های زیبا و آدم های واقعا زیبا

این نوشته را بخوانید تا ۱۵ تفاوت میان آدم‌های زیبا از دید ویدیوهای یوتیوب و رسانه‌ها و آدم‌هایی که حقیقتا زیبا هستند را پیدا کنید.

۱. آدم‌های زیبا به‌سادگی نادیده‌گرفته‌می‌شوند، اما آدم های واقعا زیبا جایگاهی همیشگی دارند

دلربایی می‌تواند فریبنده باشد و زیبایی هم از میان خواهد رفت، اما زیبایی حقیقی این‌طور نیست! درحالی‌که آدم‌های زیبا بیشتر به از دست‌رفتن زیبایی و ناپدیدشدن چهره‌ی خوب‌شان توجه‌می‌کنند، انسان‌های حقیقتا زیبا می‌دانند زیبایی حقیقی از دورن سرچشمه می‌گیرد. زیبایی حقیقی منشأ مهربانی و عشقی است که شما نسبت‌به آدم‌های اطراف‌تان ابراز می‌کنید. مهربانی زیبایی حقیقی را زنده می‌کند و هیچ‌کس نخواهد توانست آن را از شما بگیرد. زیبایی حقیقی می‌تواند برای همیشه باقی‌بماند!

مطلب مرتبط: ۱۰ جالب‌ترین ترفندهای روانشناسی که بر آدم‌ها نفوذ کنید

۲. آد‌م‌های زیبا سعی‌می‌کنند با موج همراه‌شوند، اما آدم های واقعا زیبا همرنگ جماعت نمی‌شوند

آدم‌های زیبا تلاش‌می‌کنند شبیه مدل‌های مجلات شوند، درحالی‌که آدم‌های حقیقتا زیبا به دنبال به‌دست‌آوردن فردیت هستند. آن‌چه شما را حقیقتا زیبا می‌کند سازگارشدن با دیدگاه‌های مردم‌های جهان نیست، بلکه سازگارکردن جهان با نگرش‌ها و ذهن زیبای خودتان است.

۳. آدم‌های زیبا معمولی هستند، اما آدم های واقعا زیبا شاهکار هستند

موتزارت نوشتن نت‌های موسیقی را از ۶ سالگی آغاز کرد. موسیقی او پس از گذشت سه قرن همچنان تحسین‌می‌شود و الهام‌بخش میلیون‌ها نفر در سرتاسر جهان هستند. آدم‌های حقیقتا زیبا تا حد زیادی شبیه قطعه‌های موسیقی موتزارت هستند؛ آنها قدرت این را دارند روی زندگی مردم تاثیر بگذارند و حتی پس از گذشت صدها سال الهام‌بخش جهانیان خواهند بود.

۴. آدم‌های زیبا خودپسند هستند، درحالی‌که آدم های واقعا زیبا بخشنده هستند

برخلاف زیبایی سطحی که بیشتر از هر چیز، به‌ثمر رساندن علاقه‌های خودپسندانه را مرود توجه قرار می‌دهد، زیبایی حقیقی برآمده از چیزی است که قلب عرضه‌می‌کند. لبخند خیرخواهانه‌ی شما، در آغوش‌گرفتن دوست گریان‌تان و غذایی که برای فقرا می‌پزید، این‌ها چیزهایی هستند که شما را حقیقتا زیبا می‌سازند!

۵. آدم‌های زیبا به‌دنبال کمال هستند، درحالی‌که آدم های واقعا زیبا از بی‌عیب‌ونقص‌نبودن استقبال‌می‌کنند

نکته‌ی زیبایی درباره‌ی بی‌عیب‌ونقص‌نبودن وجود دارد: این مهم ویژگی‌های بی‌مانند شما را برجسته می‌سازد و وجهه‌ی انسانی به شما می‌بخشد. آدم‌ها زیبا فکر می‌کنند زیبایی در پوست بی‌عیب‌ونقص، بدن لاغراندام، پوست برنزه و موهای بلند و مواج نهفته‌است، اما آدم‌های حقیقتا زیبا می‌دانند زیبایی آدم را در خال مادرزادی، کمی چربی دور شکم، موهای آشفته‌ی اول صبح و چهره‌ی واقعی و بدون آرایش می‌توان سراغ‌گرفت. زیبایی حقیقی در میزان بی‌نقص نبودن شما و جرأت‌تان برای واقعی بودن نهفته‌است.

۶. آدم‌های زیبا از چهره‌شان اعتمادبه‌نفس می‌گیرند، اما آدم‌های حقیقتا زیبا از درون‌شان

آدم‌های زیبا همیشه دغدغه‌ی چهره‌شان و چگونه به‌نظررسیدن در چشم دیگران را دارند، درحالی‌که آدم‌های حقیقتا زیبا می‌دانند اطمینان‌به‌نفسِ نهفته در شهامت، تجربه و خرد چیزی کاملا خیره‌کننده و مجذوب‌کننده در خود دارد. همین اعتماد‌به‌نفس به شما یادآوری می‌کند شاید تناسب اندام نداشته‌باشید یا برای فلان کار چهره‌ی لازم را نداشته‌باشید، اما زیبایی شما بی‌همتا است، به‌دلیل دانش شما و توانایی تان برای دیدن زیبایی خودتان، حتی زمانی‌که هیچ‌کس نمی‌تواند زیبایی شما را ببینند.

مطلب مرتبط: چرا صورت‌ هایی با زیبایی متوسط معمولا جذابتر به نظر می‌رسند؟

۷. آدم‌های زیبا زیبایی‌شان را از دست‌می‌دهند، اما زیبایی آدم‌های حقیقتا زیبا همیشگی است

زمانی‌که دختری کوچک بودم، برای نوجوان‌شدن لحظه‌شماری می‌کردم. زمانی‌که نوجوان بودم، برای بالغ‌شدن لحظه‌شماری می‌کردم. حالا هم بالغ هستم، برای روبه‌روشدن با سال‌های بعدی عمرم اشتیاق‌دارم. شاید این اشتیاق ناسی از همیشگی‌بودن زیبایی حقیقی و حضورداشتن آن در هر مرحله از زندگی است. شگردش این است که از هر لحظه‌ی زندگی‌تان لذت‌ببرید و بفهمید برای هر چیزی فصل و فرصتی وجود دارد. آدم‌های زیبا‌ فکر می‌کنند زیبایی تنها در سال‌های جوانی وجود دارد، درحالی‌که آدم‌های حقیقتا زیبا‌ می‌دانند زیبایی حقیقی تنها در شهامت پذیرش هر روز، هر سفر زندگی و هر موهبت نهان و نپذیرفتن دروغ‌هایی است که مردم درباره‌ی ناپدیدشدن زیبایی در سال‌های پیری می‌گویند.

۸. آدم‌های زیبا، زیبا‌ به دنیا می‌آیند؛ آدم‌های حقیقتا زیبا‌ زیبایی را به‌دست می‌آورند

برخلاف مشخصه‌ی ابلهانه‌ی زیبایی سطحی که بر مبنای آن همه در نهایت با کمی تفاوت قیافه‌ی یکسانی خواهند داشت، زیبایی حقیقی میان آدم‌ها تبعیض قائل‌نمی‌شود. آدم‌های حقیقتا زیبا‌ می‌دانند زیبایی حقیقی را در همان لحظه‌ای که به سراغش‌می‌رویم می‌توان به‌دست‌‌آورد. لحظه‌ای که هر چیز خیرخواهانه، مهربانانه، شجاعانه و دوست‌داشتنی درباره‌ی خودتان استقبال‌می‌‌کنید، زیبایی حقیقی شما را از درون تغییر می‌دهد و به هیبت شاهکاری جاودان درمی‌آورد؛ یک اثر هنری حقیقی.

۹. آدم‌های زیبا‌ بی‌روح هستند؛ آدم‌های حقیقتا زیبا‌ پر شور و احساس هستند

آدم‌های زیبا‌ آن‌قدر درگیر چهره‌شان هستند که به‌کل زندگی‌کردن را از یاد می‌برند، درحالی‌که آدم‌های حقیقتا زیبا‌ می‌دانند بدون شور و احساس نمی‌توان زیبایی حقیقی داشت. شور و احساس، همان اشتیاقی زندگی‌کردن و لذت‌بردن از همه‌ی چیزهایی است که از شما انسان می‌سازند، همه‌ی چیزهایی که به شما احساس زنده‌بودن می‌دهند. هیچ‌چیز خواستنی‌تر از زندگی در لحظه، تمایل تمام‌وکمال برای تجربه‌ی هر ثانیه و غنیمت‌دانستن هر فرصتی که برای خندیدن و دوست‌داشتن زندگی دست‌می‌دهد، نیست. زیبایی حقیقی در شور و احساسی که به کار و رابطه ی عاشقانه‌تان می‌آورید نهفته‌است. هیچ‌چیز به‌قدر شور و احساس نمی‌تواند در شکل‌دهی زیبایی حقیقی نقش داشته‌باشد.

۱۰. آدم‌های زیبا‌ با ترس زندگی‌می‌کنند، اما آدم‌های حقیقتا زیبا‌ جسورانه زندگی‌می‌کنند

آدم‌های زیبا‌ از مشکل‌ساختن و خارج‌شدن از حوزه‌ی امنیت‌شان هراس‌دارند، درحالی‌که آدم‌های حقیقتا زیبا‌ جسور هستند. زیبایی حقیقی با جسارت امتحان‌کردن چیزی جدید، حس آسیب‌پذیری‌داشتن و درخطربودن گره‌خورده‌است. جسارت انجام‌دادن کارها علی‌رغم احتمال شکست، تنها در قلب آدم‌هایی وجود دارد که حقیقتا زیبا‌ هستند.

۱۱. آدم‌های زیبا‌ دیگران را با قید وشرط دوست‌دارند، اما آدم‌های حقیقتا زیبا‌ دیگران را بدون‌دودلی دوست‌دارند

آدم‌های زیبا‌ نگران ضربه‌خوردن احساسات‌شان هستند و دیواری به دور خود می‌کشند تا مطمئن‌شوند چنین چیزی هرگز اتفاق‌نمی‌افتد، اما آدم‌های حقیقتا زیبا‌ می‌دانند در عشق نیز مانند زندگی از هر دست بدهید از همان دست هم می‌گیرید. آدم‌های حقیقتا زیبا‌ فارغ از هزینه‌ای که برایشان دارد با تمام وجودشان عشق‌می‌ورزند.

۱۲. آدم‌های زیبا‌ به‌سادگی دست از کار می‌کشند، اما آدم‌های حقیقتا زیبا‌ پشتکار دارند

آدم‌های زیبا‌ به‌قدری دنبال پاداش‌های زودآیند هستند که به‌سادگی از دنبال‌کردن چیزها دست‌برمی‌دارند، اما آدم‌های حقیقتا زیبا‌ می‌دانند چیزهای خوب زمان‌بر هستند و بنابراین آنها علی‌رغم تمام هزینه‌هایی که رسیدن به هدف موردنظرشان دارد، در کارشان پشتکار دارند.

۱۳. آدم‌های زیبا‌ نقطه‌نظری ندارند، اما آدم‌های حقیقتا زیبا‌‌ چیزهایی را می‌دانند که اهمیت‌دارند

آدم‌های زیبا‌ همه‌ی حواس‌شان پی مُدهای جدید و آخرین شایعات درباره‌ی بازیگران سینما است، درحالی‌که آدم‌های حقیقتا زیبا‌ می‌دانند چیزهای مهم‌تری در زندگی وجود دارد. کانون توجه این گروه از آدم‌ها، چیزهایی که پیرامون‌شان می‌گذرد و نحوه‌ی تاثیرگذاری این چیزها بر آدم‌های موردعلاقه‌ی زندگی‌شان است. آنها تلاش‌می‌کنند به‌گونه‌ای زندگی‌کنند که شایسته‌ی تمجید دیگران باشد.

۱۴. آدم‌های زیبا‌ کله‌شق هستند، اما آدم‌های حقیقتا زیبا‌ صبوری پیشه‌می‌کنند

آدم‌های زیبا عادت‌دارند با استفاده از ویژگی‌های ظاهری‌شان به هر شکل ممکن کار خودشان را راه‌بیندازند، اما آدم‌های حقیقتا زیبا‌ می‌دانند “ گر صبر کنی ز غوره حلوا سازی”. این آدم‌ها از صبرکردن در مواقع لازم استقبال‌می‌کنند و می‌دانند در این‌جور مواقع زمان نه با درنظرگرفتن سرعت گذرش، که با درنظرگرفتن حجم زندگی در آن اندازه‌گیری می‌شود.

۱۵. آدم‌های زیبا‌ مغرور هستند، اما آدم‌های حقیقتا زیبا‌ فروتنی پیشه‌می‌کنند

آدم‌های زیبا‌ چنان به چهره‌شان افتخار می‌کنند که نمی‌توانند تواضع داشته‌باشند، اما آدم‌های حقیقتا زیبا‌ می‌دانند “غرور پیش‌درآمد تخریب است و ذات خودخواه پیش‌درآمد سقوط.” از همین رو، این آدم‌ها فروتنی پیشه‌می‌کنند و به‌جای انتظار کشیدن برای کمک دیگران، به دیگران کمک‌می‌کنند.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

نویسنده: ساریتا کینگ

منبع: لایف هک

۱۵ تفاوت میان آدم‌های زیبا و آدم های واقعا زیبا


پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی