کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

حرف زدن با خود: ۴ دلیل که این آدم ها باهوش هستند نه دیوانه

حرف زدن با خود نشانه ی هوش است یا دیوانگی؟ احتمالا تا به حال آدم‌هایی را که با خودشان حرف می‌زنند دیده‌اید و با خودتان فکر کرده‌اید که چه‌قدر عجیب و غریب هستند، این‌طور نیست؟ خوب دیگر راجع به آن ها اینطور فکر نکنید و به خودتان بگویید آدم‌هایی که با خودشان صحبت می‌کنند واقع آدم‌هایی بااستعداد و باهوش هستند. در این نوشتار با بازده همراه باشید تا به شما بگوییم چرا این طور است؟!

باهوش یا دیوانه

۱. آن‌ها افکارشان را بهتر سازمان‌دهی می‌کنند.

درست است. آدم‌هایی که با خودشان حرف می‌زنند، در سازمان‌دهی افکارشان و پردازش بیش از یک فکر در آنِ واحد، بهتر عمل می‌کنند. آنها افکارشان را دائما با صدای بلند بیان می‌کنند به این امید که بتوانند تسلط بیش‌تری روی آنها داشته باشند. در نتیجه ذهن منظم‌تری دارند.

مطلب مرتبط : ۱۱ عبارت که آدم‌های باهوش هرگز در محل کار نمی‌گویند

۲. آن‌ها حافظه‌ی بهتری دارند.

آدم‌هایی که با خودشان حرف می‌زنند، احتمالا در مقایسه با کسانی که با خودشان حرف نمی‌زنند، حافظه‌ی بهتری دارند و در به یادآوردن موضوعات بهتر عمل می‌کنند. این روش، افکار درون ذهن را تقویت می‌کند.

مطلب مرتبط : ۱۰ عادت روزانه که شما را باهوش تر می‌‌کند

۳. مغز آنها کارآمدتر است.

برخی مطالعات نشان داده‌اند که حرف زدن با خودتان کمک می‌کند بتوانید سریع و منظم فکر کنید. آنها پی برده‌اند که وقتی آدم‌ها در فروشگاه با خودشان صحبت می‌کنند، آن‌چه لازم دارند را سریع‌تر از کسانی که با خودشان حرف نمی‌زنند، پیدا می‌کنند.

مطلب مرتبط : ۹ روش که باهوش ترین آدم محل کارتان باشید

۴. آن‌ها به اهداف خود دست می‌یابند.

آدم‌هایی که با خودشان، به ویژه درباره‌ی اهداف‌شان، حرف می‌زنند، در دستیابی به اهداف‌شان موفق‌تر از کسانی که با خودشان حرف نمی‌زنند، عمل می‌کنند. به زبان آوردن افکار، باعث می‌شود نوعی تمرکز لیزر مانند روی اهداف‌تان داشته باشید و به آنها نزدیک‌تر شوید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع: هایر پرسپکتیو

حرف زدن با خود: ۴ دلیل که این آدم ها باهوش هستند نه دیوانه

حرف زدن با خود نشانه ی  باهوش بودن یا دیوانه بودن است


برچسب ها

بازده

  1. نگار گفت:

    پس من باهوشم چون باخودم زیاد حرف میزنم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی