کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ بهترین دانه های روغنی و آجیل برای پیشگیری از سرطان

در سالهای اخیر اقبال مردم به درمان های مبتنی بر میوه و دانه های روغنی بیشتر شده و به جای اینکه مردم فقط به داروهای مدرن وابسته باشند، راه‌حل دیگری برای مقابله با اختلالات و بیماری‌های خود پیدا کنند. دلیل این امر واقعاً ساده است زیرا داروهای مدرن بیش‌تر مبتنی بر مواد شیمیایی هستند که عوارض جانبی دارند در حالی که داروهای سنتی، طبیعی هستند و عوارض جانبی کم‌تری هم دارند. در ادامه این نوشتار با ما همراه باشید تا ۱۰ بهترین دانه های روغنی و آجیل برای پیشگیری از سرطان را بشناسید.

بهترین دانه های روغنی و آجیل برای پیشگیری از سرطان

بهترین دانه های روغنی و آجیل برای پیشگیری از سرطان

۱. گردو

آنتی اکسیدان ‌های موجود در گردو برای بیرون راندن مواد سمی از بدن مفید هستند. آن‌ها همچنین به حفظ سلامتی و درمان سلول‌های آسیب دیده کمک می‌کنند. به ویژه، گردو حاوی آنتی اکسیدان‌هایی مانند تانن تلیماگراندین، کوآئینین ژاگلون و فلانول است، که تمام آن‌ها از رشد رادیکال‌های آزاد جلوگیری می‌کنند و به طرز چشمگیری آن‌ها را از بین می‌برند. رادیکال‌های آزاد باعث سرطان و سایر بیماری‌های جدی در قلب و سایر ارگان‌های داخلی می‌شوند. همچنین سرطان پستان را می‌توان با مصرف گردو به صورت روزانه کنترل کرد. این تاثیر گردو، یک واقعیت اثبات‌شده است.

۲. بادام هندی

چه کسی فکرش را می‌کند که بادام هندی بتواند واقعا از یکی از وحشتناک‌ترین بیماری‌هایی که تاکنون در دنیا کشف شده است، پیشگیری کند؟ از لحاظ علمی ثابت شده است، بادام هندی به میزان زیاد حاوی پروآنتوسیانیدین، نوعی فلاونول است که از تقسیم و گسترش سلول‌های سرطانی در بدن جلوگیری می‌کند. یکی از انواع مهم سرطان که بادام‌هندی می‌تواند از بروز آن پیشگیری کند، سرطان روده‌ی بزرگ است؛ بادام‌هندی با مبارزه علیه سلول‌های سرطانی می‌تواند از گسترش آن‌ها جلوگیری نماید. این قطعا یکی از بهترین خواص بادام هندی برای سلامتی است که می‌تواند جان‌تان را نجات دهد.

۳. بادام زمینی

آنتی اکسیدان‌های پلی فنولی، به میزان زیادی در بادام زمینی وجود دارند. اسید پی-کوماریک، با کاهش تولید نیتروس آمین سرطان‌زا،  توانایی کاهش خطر سرطان معده را دارد. همچنین بادام زمینی می‌تواند خطر سرطان روده بزرگ مخصوصا در زنان را کاهش دهد. خوردن حد اقل ۲ قاشق کره بادام زمینی دو بار در هفته می‌تواند خطر سرطان روده بزرگ را در زنان تا ۵۸٪ و در مردان تا ۲۷٪ کاهش دهد. این یکی از بهترین خواص بادام زمینی برای زنان است.

۴. بادام درختی

این آنتی‌اکسیدان به دنبال تمام رادیکال‌های آزاد مضر در بدن می‌گردد و آن‌ها را از بین می‌برد؛ رادیکال‌های آزاد باعث ایجاد بیماری‌های مزمن می‌شوند و می‌توانند برای اندام‌های بدن به شدت خطرناک باشند. آنتی‌اکسیدان‌های موجود در بادام درختی، نظیر ویتامین E، بر تمام بیماری‌های مهم، از جمله سرطان  تاثیر مثبت می‌گذارند.

بادام درختی حرکت غذا را در طول روده بهبود می‌بخشد، و به این وسیله، از تجمع مواد در روده، و متعاقبا از بروز سرطان روده پیشگیری می‌کند. موسسه ملی سرطان ایالات متحده آمریکا پژوهش جامعی در خصوص رابطه‌ی میان رژیم‌های غذایی سرشار از فیبر و کاهش خطر ابتلا به سرطان روده به عمل آورده‌ است.

نتایج پژوهشی در دانشگاه کولیما، مکزیک، اثر پیشگیری کننده‌ی مصرف بادام زمینی،‌گردو، و بادام درختی را بر رشد سرطان سینه نشان داده‌اند. طبق نتایج این پژوهش، بادام درختی به شکل قابل توجهی خطر بروز سرطان سینه را تا ۲ الی ۳ برابر کاهش می‌دهد.

گفته می‌شود که وجود هیدروژن سیانید در روغن بادام تلخ دارای خواصی برای درمان انواع سرطان است. این واقعیت اخیرا در یک مطالعه‌ی پزشکی نیز منتشر شده‌است. اگر چه تحقیقات دقیق‌تر هنوز هم در این حیطه مورد نیاز است، اما شکی نیست که این هم یکی دیگر از علل نیکنامی روغن بادام تلخ است.

۵. فندق

یکی از خواص مهم روغن فندق برای پوست، سرشار بودن آن از آنتی اکسیدان و بتاسیتوسترول است که فرآیند رشد سلول‌های سرطانی را خنثی می‌کند. روغن فندق با خنثی کردن احتمال انتشار سلول‌های سرطانی در بدن، سلول‌های بدخیم موجود در سیستم پوستی را غیر فعال می‌کند. آلفا توکوفرول – نوعی ویتامین E- نقش مهمی در خنثی کردن مکانیزم سرطانی که باعث تکثیر سلول‌های سرطانی می‌شود ایفا می‌کند.

۶. پسته

هنگامی که این سلول‌ها تعدادشان زیاد می‌شود، تشکیل تومور رخ می‌دهد. این تومورها به سرطان ختم می‌شوند. گفته می‌شود که پسته یک منبع غنی از ویتامین B۶ است، و گلبول‌های سفید خون را تقویت می‌کند، و سبب می‌شود که آن‌ها توانایی مبارزه با سلول‌های سرطانی و دیگر اختلالات را داشته باشند.

۷. تخمه آفتابگردان

تخمه‌ی آفتابگردان به میزان فراوانی ویتامین E (توکوفرول) دارد. این ویتامین نوعی آنتی‌اکسیدان محلول در چربی است که رادیکال‌های آزاد سرطان‌زا را خنثی می‌کند و از آسیب آن‌ها به سلول‌های مغز و غشای سلولی جلوگیری می‌کند. این ویتامین همچنین به حفظ گردش خون مناسب و تولید گلبول‌های قرمز (RBCs) کمک می‌کند.

۸. دانه سویا

سویا اسیدفیتیک دارد که مانند یک آنتی‌اکسیدان عمل‌می‌کند. این اسید می‌تواند با بسیاری از بیماری‌ها مانند سرطان مبارزه‌کند. سویا منبعی عالی از فیتواستروژن است. فیتواستروژن یک هورمون گیاهی منحصربه‌فرد است که از تولید تستوسترون در مردان جلوگیری‌می‌کند. سطح پایین تستسترون به کاهش خطر سرطان پروستات کمک‌می‌کند. همچنین دانه سویا می‌تواند خطر پیشرفت سرطان سینه را کاهش‌دهد. احتمال پیشرفت سرطان سینه در زنانی که به‌طور منظم دانه‌ی سویا مصرف‌می‌کنند، کمتر است.

۹. کنجد

کنجد، حاوی منیزیم است که خواص ضدسرطانی دارد. کنجد، دارای ترکیبی ضدسرطانی به‌نام فیتات است. ثابت‌شده است که کنجد، در کاهش خطر تومورهای کولورکتال (روده بزرگ و مقعد) موثر بوده و بنابراین از سرطان کولورکتال جلوگیری‌می‌کند.

۱۰. تخم کتان

مبارزه با سرطان یکی دیگر از مزایا یا خواص تخم کتان است که کتان بارها و بارها ثابت شده است و حتی شامل مبارزه با سرطان پستان ، پروستات ، تخمدان و سرطان روده‌ی بزرگ نیز می‌شود.
مطالعه‌ای که در ژورنال تحقیقات سرطان بالینی منتشر شده است نشان داد که مصرف دانه‌ی کتان می‌تواند خطر ابتلا به سرطان پستان را کاهش دهد. سه لیگنان موجود در تخم کتان می‌تواند توسط باکتری‌های روده به آنترولاکتون و انترودیول که به طور طبیعی هورمونها را متعادل می‌کنند، تبدیل می‌کند و ممکن است دلیل این‌که دانه‌ی کتان خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش می‌دهد، همین باشد.
یکی دیگر از مطالعاتی که در ژورنال تغذیه به چاپ رسید نشان داد که لیگنان موجود در دانه‌ی کتان ممکن است خطر ابتلا به سرطان آندومتر و تخمدان را کاهش دهد.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – پریسا جعفری

منبع: stylecraze

۱۰ بهترین دانه های روغنی و آجیل برای پیشگیری از سرطان


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی