کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

برندسازی

برندسازی چیست؟

تمام شیوه‌هایی که به واسطه‌ی آن تصویری از شرکت‌تان در چشم مشتریان ایجاد کنید، برندسازی است.

برندسازی

با ساختن وب‌گاهی که آن‌چه را ارائه می‌کنید توصیف می‌کند، طراحی پیام‌های بازرگانی که کالاها و خدمات‌تان را تبلیغ می‌کند، انتخاب رنگ‌های سازمانی خاص که با شرکت‌تان در ارتباط است، ساخت یک لوگو، و منتشر کردن آن در تمام حساب‌های شبکه‌های اجتماعی‌تان، یعنی شما به برداشت آدم‌ها از کسب و کارتان شکل می‌دهید.

آن‌چه مشتریان‌تان درباره‌ی برندتان می‌گویند واقعیت است (نه آن‌چه شما دوست دارید فکر کنند). این ادراکی است که وقتی نام کسب و کار شما به گوش‌شان می‌رسد، به ذهن‌شان خطور می‌کند. این ادارک اساس احساسی است که دارند و اساس این احساس تجربه‌ای است که با شما داشته‌اند، چه خوب چه بد.

مطلب مرتبط : ۶ نکته برای برند سازی شخصی

نکته‌اش چیست؟

هدف برندسازی این است که به سادگی و آسانی به مشتریان‌تان کمک کنید آن‌چه را ارائه می‌کنید و تفاوت‌تان با دیگران را درک کنند. اما فقط پیشنهاد فروش منحصر به فرد نیست، ترکیبی از تمام روش‌هایی است که به واسطه‌ی آن چیزهایی را که ارائه می‌کنید، منتقل می‌کنید.

علاوه بر لوگو و رنگ سازمانی‌تان، می‌توانید از طریق موارد زیر پیام برندتان را منتقل کنید:

محیط و جو فروشگاه‌تان
نحوه‌ی برخورد کارکنان‌تان مشتریان
نحوه‌ی لباس پوشیدن کارکنان‌تان
محصولاتی که حمل‌ونقل می‌کنید
هزینه‌ای که دریافت می‌کنید
بسته‌بندی محصول
روابط عمومی
سخنرانی عمومی
پست مستقیم
حمایت‌های مالی
تبلیغات
مشارکت‌های غیرانتفاعی
آن‌چه مشتریان و مراجعان احتمالی از تمام این‌ها به‌دست می‌آورند برند شما را شکل می‌دهد.

ساختن یک برند

اگر کسب و کارتان هنوز یک برند باثبات ندارد، یا اگر آن‌چه را برندتان درحال‌حاضر باز می‌نمایاند، دوست ندارید، وقت آن است که دوباره برندسازی کنید. در ادامه گام‌هایی آمده‌است که برای شکل داشتن به یک برداشت عمومی بهتر از برندتان باید بردارید:

مشخص کنید مشتریان‌تان چه‌چیزی را درباره‌ی کسب و کارتان بسیار دوست دارند. چه چیزی باعث تمایز شما می‌شود؟ نقاط قوت شما چه چیزهایی است؟

برای برندتان پیامی بسازید که منتقل کند برندتان می‌خواهد برای مشتریان‌اش چه کارهایی بکند – یعنی آن‌چه در آن بهترین هستید. گایکو (شرکت بیمه‌ی بزرگ امریکایی) به شما قول می‌دهد در ۱۵ دقیقه ۱۵ درصد برای شما صرفه‌جویی کند. این وعده‌ی برند این شرکت است. ماریوت تجملی آرام را وعده می‌دهد. شما به مشتریان‌تان چه وعده‌ای می‌دهید؟

مطمئن شوید عناصر دیداری‌تان با پیام و برند‌تان همخوانی دارد. اگر وعده‌ی نوآوری می‌دهید، از تصاویر خاکستری و خسته‌کننده استفاده نکنید.

برای لباس و رفتار کارمندان استانداردهایی مشخص کنید که از وعده‌ی برندتان حمایت می‌کند. مطمئن شوید آنها درک می‌کنند برندتان چیست و می‌توانند از آن حمایت کنند.

عناصر دیداری‌تان را در تمام ابزارهای بازاریابی که استفاده می‌کنید به کار ببرید، از تبلیغات گرفته تا علامت‌ها، نگاره‌های فروشگاه، مرسولات پستی، و پاکت‌های خرید.

برندسازی فرآیندی پیچیده است، عمدتا به این علت که واکنش مشتریان‌تان به انجام کسب و کار با شما تعیین‌کننده‌ی موفقیت یا شکست آن است.


مجله کسب و کار بازده

بیزنس اینسایدر


 

Related Entries

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۸۹ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی