کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۵ درس‌ از تام هنکس برای کارآفرینان

۵ درس‌ از تام هنکس برای کارآفرینان

در این نوشتار ۵ درس‌ از تام هنکس برای کارآفرینان ارائه می شود.

تام هنکس از موفق‌ترین و پرطرفدار ترن ستارگان هالیوود است. سابقه کاری طولانی و متنوع او به عنوان بازیگر، تهیه‌کننده، نویسنده، کارگردان و حتی سازنده اپلیکیشن از او فردی موفق ساخته است. اما موفقیت از نظر این ستاره ی محبوب چگونه است؟

tom-hanks1.jpg

تام هنکس که همه او را با فیلم‌های موفقی چون فارست گامپ، نجات سرباز رایان و بسیاری دیگر می‌شناسیم، از ابتدا فردی بلندپرواز بود؛ خطر کردن را دوست داشت، از فرصت‌ها به خوبی استفاده می‌کرد و از چیزی که می‌خواست دید درستی داشت. در اینجا با دیدگاه او در مورد کسب‌وکار و موفقیت آشنا می‌شویم.

۱.ترس را تبدیل به فرصت کنید

tom-hanks2.jpg

شاید انتخاب بین تبدیل شدن به یک کارآفرین یا باقی ماندن در شرایط آشنای سابق انتخابی ترسناک باشد. شما زمان، سرمایه و آبروی خود را بر سر یک رویا میگذارید و این موضوع با ترس‌ها و نگرانی‌هایی همراه است. اما وقتی این ترس‌ها به پایان می‌رسد و شما بر مشکلات غلبه می‌کنید، آن وقت است که لحظه شیرین موفقیت به ثمر می‌رسد. کارآفرینان این موضوع را به خوبی می‌دانند. تام هنکس هم همین‌طور: «ترس باعث می‌شود به یاد بیاوریم که زنده‌ایم. ترس احساسی فوق‌العاده است و شبیه هیچ‌چیزی در دنیا نیست»

۲.اجازه ندهید موفقیت‌ها شما را تنبل کند

tom-hanks3.jpg

ممکن است با چشیدن طعم موفقیت برای اولین بار، دیگر دست از تلاش بردارید و فکر کنید که دیگر موفقیت را از آن خود کرده‌اید. اما بهترین کارآفرینان شما را از این کار بر حذر می‌دارند. هیچ تضمینی وجود ندارد که لحظه پیروزی ادامه پیدا کند، مخصوصاً اگر شما وسعت دید خود را از دست بدهید. هنکس می‌گوید: «وقتی موفقیتی به دست می‌آورید، اعتمادبه‌نفس‌تان افزایش می‌یابد. Splash توانست ۸۰ میلیون دلار بفروشد و Bachelor Party هم ۴۰ میلیون دلار. این موفقیت‌ها باعث می‌شود آدم فکر کند که دیگر از پس فیلم ساختن بر خواهد آمد. اما این غرور و تنبلی حتماً باعث شکست خواهد شد. چون هیچ‌کس با ساختن دو فیلم ماهر نشده است.»

۳.قهرمانان خود را بشناسید

tom-hanks4.jpg

افرادی که در کاری پیش از شما موفق بوده‌اند، می‌توانند منبع الهام و نظرخواهی‌تان باشند. پیدا کنید چه کسی و به چه علتی الهام‌بخش شماست. آن‌ها می‌توانند راهنمای شما در شکل دادن به استراتژی‌ها و اهدافتان باشند. قهرمانان هنکس این افراد هستند: «روبرت دوال، جک نیکلسون و رابرت دونیرو. من تمام آثار جیسون روباردز را دیده‌ام. استیو مک‌کوئین هم واقعاً تحت تأثیرم قرار می‌دهد. استنلی کوبریک هم برایم فردی متفاوت است.»

۴.آماده باشید، همواره همه چیز ساده نیست

tom-hanks5.jpg

راه موفقیت همیشه هموار نیست. کافی است به استیو جابز و اخراجش از اپل فکر کنید. به عنوان یک کارآفرین انتظار همه جور پستی‌وبلندی را داشته باشید. قدم‌های کوچک بردارید، اما نگاهتان رو به جلو باشد و بخواهید که سخت کار کنید.

هنکس می‌گوید: «وقتی دبیرستانی بودم، اتفاق مهمی برایم پیش آمد که آینده کاری من را ساخت؛ من یک کلاس نمایشنامه‌نویسی گرفتم و به دنیای تئاتر قدم گذاشتم. سپس به کالج چابوت رفتم که در زمینه تئاتر بسیار پیشرفته بود. در آن جا شروع به کار کردم و حتی برای شرکت در جشنواره رودخانه بزرگ شکسپیر، تئاتری را آماده کردم. اما این شکست بزرگ  من بود. به مدت دو سال دنبال کار می‌گشتم و چند بار با همسر و فرزندم مجبور شدیم شهر خود را عوض کنیم. بالاخره برای بازی در یک فیلم کم‌خرج انتخاب شدم و تازه پس از آن بود که توانستم قراردادهای بهتری ببندم»

۵.قبول کنید که شکست فرصتی برای یادگیری است

tom-hanks6.jpg

اولین قدم برای یاد گرفتن، شناختن ضعف‌هاست. اشتباه کردن بخش بزرگی از کارآفرینی است و اشتباهاتی که در ابتدای راه تجربه می‌کنید، شما را به پیروزی‌های بزرگی در آخر می‌رساند. از نظر هنکس: «انسان از اشتباهاتش بیشتر یاد می‌گیرید. من از فیلم Turner & Hooch بیش از همه فیلم‌هایم یاد گرفتم و در آن سخت‌تر از همیشه کار کردم.»


منبع: سایت نیکو- خاطره فرامرزیها

//بازده//

۵ درس‌ از تام هنکس برای کارآفرینان


مطالب مرتبط
۵ دلیل که چرا دونالد ترامپ رییس جمهور بدی خواهد بود
نوشتن طرح کسب و کار در ۱۰ دقیقه‌
۵ قانون قدرتمند برای دستیابی سریع به هر آن‌چه می‌خواهید
جراح پلاستیک مشهور: اکثر مشتریان به دنبال این چهره ایده آل هستند
۲۵ پیرترین کشور جهان
۴ پیش‌بینی از آینده هوش مصنوعی که دیوانه‌کننده است
۱۰ گام که ایده های خود را به کسب و کار میلیاردی تبدیل کنید
فروش بزرگترین الماس قرن به قیمت ۵۳ میلیون دلار
جان اسنو و ایگریت در دنیای واقعی با هم ازدواج می‌کنند
۱۰ معروف ترین گورستان جهان
آمریکا ۲۰ میلیون دلار برای شناسایی بشقاب پرنده ها هزینه کرده است
۸ دلیل ممنوعیت چاپ کتاب مایکل وولف درباره ترامپ
*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی