کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

ژن عامل ابتلا به آلزایمر کشف شد

پژوهشگران در مطالعات جدید خود موفق به کشف یک ژن مرتبط با سیستم ایمنی بدن شدند که با میزان بالایی از پلاک آمیلوئید که یکی از نشانه‌های اصلی بیماری آلزایمر محسوب می‌شود، مرتبط است.

 

 

مغز.jpg

تحقیقات این پژوهشگران نشان می‌دهد یک متغیر در ژن IL 1RAP وجود دارد که با تجمع پلاک آمیلوئید به مدت بیش از دو سال مرتبط بوده و دارای یکی از قوی‌ترین اثرها در بیماری آلزایمر است. قابل توجه است که اثر این متغیر ژن IL1RAP نسبت به APO e4 allaleکه به قوی‌ترین نشانه‌های آلزایمر شناخته شده، نیز بیشتر است.

محققان در این کار تحقیقاتی خود نزدیک به ۵۰۰ نفر را مورد تصویربرداری توموگرافی گسیل پوزیترون قرار دادند تا از این طریق بتوانند سطوح ذخیره آمیلوئید مغز را مورد ارزیابی و سنجش قرار دهند. آنها این آزمایش را مجددا دو سال پس از انجام نخستین تصویربرداری تکرار کردند.

تجزیه و تحلیل‌های ژنوم گسترده، منجر به شناسایی گونه‌های ژنتیکی مرتبط با میزان تجمع پلاک در طی این دو سال شد. تخمین‌های علمی انجام شده  پیشین نشان می‌داده که APOE e4 با میزان بیشتر ایجاد پلاک مرتبط است. با این حال ، محققان از کشف متغیر ژن IL1RAP شگفت زده شدند چرا که این ژن در تجمع آمیلوئید نفوذی مستقل و قوی داشته است.

«ویجی رامانان»، از پژوهشگران فوق دکترای دانشکده پزشکی دانشگاه ایندیانا امریکا که در این پروژه تحقیقاتی همکاری داشته، در رابطه با این ژن تازه کشف شده می‌گوید: «شناسایی ژن IL1RAP یکی از قابل توجه‌ترین یافته‌های ما بوده است چرا که این ژن نقشی محوری در فعالیت میکروگلیا، سلول‌های سیستم ایمنی بدن بازی می‌کند که به عنوان سیستم دفع زباله مغز فعال بوده و تمرکز تحقیقات سنگین در انواع بیماری های عصبی را برعهده دارد.»

 

منبع: خبرگزاری مهر

//بازده//

مطالب پیشنهادی:

تاسیس فروشگاه‌های بزرگ زنجیره‌ای با مشارکت خارجی

تلویزیون اینترنتی سرانجام راه‌اندازی شد

ژاپنی‌ها برای خرید نفت ایران صف کشیدند

(مشاهده ۱۴ نفر, % فقط امروز% visits today)
راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده

0 دیدگاه در “ژن عامل ابتلا به آلزایمر کشف شد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Page generated in 3٫975 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت