کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

مردان جذابیت ظاهری زنان را به صداقت آنها ترجیح می‌دهند

نتایج این پژوهش که در این نوشتار آمده است در شصت و پنجمین کنفرانس سالانه انجمن بین‌المللی ارتباطات در سان‌خوان در پورتوریکو ارائه شده است.

nice-face.jpg

پژوهشگران دانشگاه کانتیکت این پژوهش را برای بیش از ۳۰۰ نفر انجام دادند. این افراد هم زن و هم مرد و بین ۱۷ تا ۳۶ ساله و همگی غیرهمجنس گرا بودند.

به شرکت‌کنندگان مرد عکس پروفایل زنان و به زنان شرکت‌کننده زن عکس پروفایل مردها رانشان دادند. و از آنها خواستند از سه نظر به عکس‌ها نمره بدهند: جذابیت ظاهری، قابل اعتماد بودن، و قابل معاشرت بودن.

شرکت‌کنندگان نمی‌دانستند که در میان عکس‌ها از هر نفر دو عکس پروفایل وجود دارد. که یکی از آنها ارتقا یافته بود یعنی صاحبش آن را با نورپردازی خاص در عکاسی، و یا تغییرات فیزیکی مثل آرایش مو و صورت ارتقا داده بود، و عکس دیگر ارتقا نیافته بود. یعنی صاحب عکس در نور طبیعی و بدون آرایش یا تغییر فیزیکی (حداقل آرایش در مو و چهره) آن را انداخته بود.

نظرسنجی نشان داد که زنان به عکس‌های ارتقا یافته مردان به عنوان جذاب‌تر و مورد اعتمادتر نظر دادند و احتمالا به معاشرت با این مردان بیش از مردانی که در عکس‌های ارتقا نیافته بودند، رغبت نشان دادند.

با این حال مردان شرکت‌کننده گفتند که زنان عکس‌های ارتقایافته کمتر از عکس‌های ارتقانیافته قابل اعتمادند. با وجود این به نظر آنان این زنان جذاب‌تر بودند. و به رغم بی‌اعتمادی به آن‌ها، ترجیح می‌دادند با زنانی که در عکس‌های ارتقا یافته بودند، بیرون بروند.

روی مک گلوین که این پژوهش را انجام داده می‌گوید، «این نشان می‌دهد که مردان حتی وقتی مطمئن نباشند که زنی دقیقا شبیه عکس‌اش است، باز حاضرند ریسک کنند و با او قرار ملاقات بگذارند. پژوهش ما نشان داد که برای مردان جذابیت زن مهم تر از قابل اعتماد بودن اوست.»

او می‌افزاید «این یافته بر موضوع هویت‌های دروغین اینترنتی و پدیده‌ی گسترده‌تر ملاقات‌های اینترنتی پرتوی تجربی می‌اندازد و نشان می‌دهد که گمراه‌کردن و یا فریب دادن خواستگار آینده به نظر افراد امری عادی و پذیرفتنی است».

سایت کسب و کار بازده

(مشاهده ۶۰ نفر, % فقط امروز% visits today)
راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده

برچسب ها

0 دیدگاه در “مردان جذابیت ظاهری زنان را به صداقت آنها ترجیح می‌دهند”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Page generated in 5٫600 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت