کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

از بین بردن استرس و اضطراب با فشار دادن این نقطه از بدن

از بین بردن استرس و اضطراب با فشار دادن این نقطه از بدن

از بین بردن استرس و اضطراب با فشار دادن  نقطه اCV۱۷ روش درمانی سنتی در چین باستان است. آدم‌ها سال‌ها طب سنتی چینی را به سخره می‌گرفتند، اما امروزه، این شیوه‌ی ۲۵۰۰ ساله‌ی طب سنتی چینی در سراسر دنیا روش پذیرفته‌شده برای درمان بسیاری از مشکلات سلامتی، از جمله تسکین استرس و اضطراب است. در واقع، دکتر دبلیو کنت رایلند، پزشک شخصی ریچارد نیکسنون رییس‌جمهور سابق، باور دارد که “طب سوزنی یکی از بهترین کمک‌ها است که تا به حال گروهی از آدم‌ها به آینده‌ی علم پزشکی کرده‌اند.”

فشار دادن, طب فشاری

طب سنتی چینی بر پایه‌ی این باور است که هر فرد نقاط طب فشاری خاصی در سراسر بدن دارد که امتداد چیزی به نام کانال‌های انرژی قرار گرفته‌است. نیروی حیات یک فرد، که نام دیگر آن چی است، از طریق این نقاط انرژی جریان می‌یابد و اگر این نقاط عملکرد مورد انتظار را نداشته‌باشند، طب فشاری به تحریک آنها کمک می‌کند. نظریه‌ی چینی ۱۲ تا از این کانال‌های انرژی را مشخص می‌کند که اندام‌های مهم را به هم متصل می‌کند و توازن بدن را حفظ می‌کنند. وقتی یکی از این نقاط انرژی به درستی کار نکند، بدن‌تان نیز به درستی کار نخواهدکرد.

طب فشاری

یک شخص می‌تواند با اعمال فشار به بعضی نقاط بدن، اثرات جانبی استرس و اضطراب را تسکین دهد. این شیوه که معمولا طب فشاری خوانده می‌شود، مشابه طب سوزنی بدون سوزن است. اعمال فشار به ناحیه‌ای به نام CV۱۷ فورا تسکین‌بخش است. CV۱۷ مخفف conception vessel ۱۷ به معنی مجرای ادارک ۱۷، در مرکز قفسه‌ی سینه است. اگر احساس استرس یا آشفتگی می‌کنید، هنگامی که به این ناحیه فشار می‌آورید، دردناک خواهدبود. ناحیه‌ی CV۱۷ به مرکز انرژی پریکارد بدن، که از قلب محافظت می‌کند، انرژی می‌رساند. بر اساس طب سنتی چینی، قلب جایگاه هیجان‌های بدن است و وقنی شخص استرس دارد، این ناحیه دردناک می‌شود و به خوبی کار نمی‌کند.

مطالب مرتبط:

طب فشاری : با فشار این۱۰ نقطه از بدن همه دردهای تان را تسکین دهید

نقاط طب فشاری برای تسکین دردها

این ۴ نقطه از بدن‌تان را فشار دهید و به سرعت وزن کم کنید

هم‌چنین توضیح داده شده‌است که به خاطر محل قرارگیری CV۱۷ در مرکز بالاتنه، این ناحیه سطح انرژی یین (متفکر، آرام) و یانگ (عمل‌گرا، پرانرژی) را در بدن تنظیم می‌کند و بدن و هیجان و حس فیزیکی را دوباره متوازن می‌کند. کسانی که طب فشاری را باور دارند می‌گویند هرگونه عدم توازن در دستگاه عصبی یک شخص را می‌توان با اعمال فشار به CV۱۷ درمان، و حتی دستگاه ایمنی را تقویت کرد.

چگونه CV۱۷ را بیابیم

طب فشاری

 • ناحیه‌ی CV۱۷ که ۴ انگشت بالاتر از استخوان جناغ سینه، تقریبا در مرکز قفسه‌ی سینه است. این ناحیه در طب چینی دریای آرامش نیز نامیده می‌شود.
 • سر انگشتان را در فرورفتگی کوچک این ناحیه قرار دهید و مرکز استخوان جناغ سینه را با ملایمت، به آهستگی به سمت بالا و پایین مالش دهید تا این نقطه را بیابید.
 • سپس طوری بنشینید که ستون فقرات‌تان صاف و مستقیم باشد، کف دست‌هایتان را به هم بچسبانید به‌طوری که جهت انگشتان به سوی بالا باشد. این حالت، حالت دعا نامیده می‌شود.

با CV۱۷ چه کنیم

 • هنگامی که به حالت دعا نشستید، پشت مفصل انگشت را به مرکز ناحیه‌ی CV۱۷ به مدت ۲ تا ۳ دقیقه فشار دهید.
 • مطمئن شوید که چشم‌هایتان بسته است.
 • به دم و بازدم عمیق و مرتب ادامه دهید.
 • سرتان را بالا بگیرید، اما سفت نگیرید.
 • روش موثر دیگر برای انجام این کار این است که با احتیاط انگشت میانی را روی CV۱۷ قرار دهید، انگشت اشاره و انگشت حلقه را بالا و پایین این نقطه قرار دهید.
 • هم‌چنین می‌توانید با ملایمت با انگشتان‌تان به این ناحیه ضربه بزنید، که بعضی‌ها می‌گویند شیوه‌ای مفید برای به خواب رفتن در شب است.

CV۱۷ چگونه تسکین‌دهنده‌ی استرس و اضطراب است

 • قبل از هر چیز، تنفس عمیق در این روش درمانی بدن را به آرامش تشویق می‌کند.
 • فشار واردشده به CV۱۷ به تسکین استرس و اضطراب کمک می‌کند.

دستکاری ناحیه‌ی فشار CV۱۷ نه تنها به تسکین استرس و اضطراب کمک می‌کند، بلکه برای به آرامش رسیدن کسانی که افسردگی، خستگی مفرط مزمن، اختلال استرس پس از سانحه، عدم تعادل هورمونی دارند، و در طول دوره‌ی بهبود پس از آسیب یا عمل جراحی نیز مفید است.

ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده_مینا بنادکوکی

منبع:lifehack

 

موضوع محوری:

از بین بردن استرس و اضطراب

از بین بردن استرس و اضطراب با فشار دادن  نقطه اCV۱۷

طب فشاری برای از بین رفتن استرس

طب فشاری

نقاط فشاری بدن

آموزش طب فشاری

فشار درمانی

(مشاهده ۹,۸۳۶ نفر, % فقط امروز% visits today)
راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده

برچسب ها

یک دیدگاه در “از بین بردن استرس و اضطراب با فشار دادن این نقطه از بدن”

 1. فرهاد می‌گه:

  مطالب بسیار عالی است من همیشه پیگیری میکنم خواهش میکنم در صورت امکان مطالب از این دسته را به آدرس ایمیلم
  بفرستید ممنوم میشوم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Page generated in 5٫727 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت