کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

رتبه فقر مردم ایران

مجمع جهانی اقتصاد با اشاره به این که ۸ درصد مردم ایران با درآمد کمتر از ۲ دلار در روز زندگی می‌کنند گستردگی فقر در ایران را کمتر از برزیل، اندونزی، چین، الجزایر و بسیاری از کشورهای در حال توسعه دیگر دانست.

poor-women.jpg

به گزارش بازده و به نقل از تسنیم، مجمع جهانی اقتصاد در گزارشی از وضعیت فقر در ۸۲ کشور در حال توسعه جهان اعلام کرد فقر در ایران کمتر از ۵۷ کشور است.

بر اساس محاسبات این نهاد بین‌المللی که بر پایه آمار سال ۲۰۱۲ تهیه شده است ۸ درصد مردم ایران با درآمد کمتر از ۲ دلار در روز زندگی می‌کنند.

ایران از نظر نرخ فقر در رتبه ۵۸ بین ۸۲ کشور در حال توسعه قرار گرفته است. برخی کشورها که فقر بیشتری نسبت به ایران دارند عبارتند از برزیل با ۱۰.۸ درصد، الجزایر با ۲۳.۶ درصد، هند با ۶۸.۷ درصد، پاکستان با ۶۰.۲ درصد، زامبیا با ۸۶.۶ درصد، چین با ۲۷.۲ درصد، غنا با ۵۱.۸ درصد، اندونزی با ۴۳.۳ درصد، و تاجیکستان با ۲۷.۷ درصد.

از جمله کشورهایی که فقر کمتری نسبت به ایران دارند نیز می‌توان به آرژانتین با ۲ درصد، روسیه با ۲ درصد، ترکیه با ۴.۷ درصد، و تایلند با ۴.۱ درصد اشاره کرد.

بروندی دارای بیشترین گستردگی فقر شناخته شده است به طوری که ۹۳.۵ درصد مردم این کشور با درآمد کمتر از ۲ دلار در روز زندگی می‌کنند.

سایت کسب و کار بازده

(مشاهده ۲۳ نفر, % فقط امروز% visits today)
راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده

برچسب ها

0 دیدگاه در “رتبه فقر مردم ایران”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Page generated in 3٫993 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت