کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

دوره نظارت شورای امنیت ۱۰ سال است؛ قطعنامه هیچ ابهامی ندارد

معاون وزیر امور خارجه و مذاکره‌کننده ارشد کشورمان در نشستی خبری به سؤالات خبرنگاران درباره برنامه جامع اقدام مشترک و قطعنامه شورای امنیت پاسخ داد.

به گزارش بازده و به نقل از تسنیم، سید عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه و مذاکره‌کننده ارشد کشورمان در کنفرانسی خبری به تشریح برنامه جامع اقدام مشترک و نیز قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل درباره برنامه هسته‌ای کشورمان پرداخت.

Abbas-Araghchi.jpg

عراقچی در ابتدا از حمایت‌های مردم و همچنین رهبر معظم انقلاب در فرآیند مذاکرات تشکر و قدردانی کرد. معاون وزیر امور خارجه کشورمان از فعالیت‌ها و اطلاع‌رسانی خبرنگاران طی دو سال گذشته بالاخص یک ماه پایانی مذاکرات هسته‌ای نیز تمجید کرد.

 

عراقچی در پاسخ به سؤالی درباره درخواست‌های چند روز اخیر امریکا برای افزایش دوره نظارت شورای امنیت بر برنامه هسته‌ای ایران از ۱۰ به ۱۵ سال گفت: “چنین چیزی امکان ندارد، قطعنامه شورای امنیت که دو روز پیش صادر شد کاملا روشن شده و تاریخ خاتمه بررسی شورای امنیت در این قطعنامه کاملا مشخص است و هیچ جای ابهامی ندارد. بنابراین طول دوران نظارت شورای امنیت از نظر قطعنامه و به صراحت آن همان ده سال است.”

وی در ادامه افزود: “اینکه اعلام شده بعد از ۱۰ سال اینها قصد دارند قطعنامه جدید دیگری ارائه دهند و موضوع بازگشت‌پذیری را برای چند سال دیگر تمدید کنند خواسته‌ای است که ابراز کرده‌اند ولی از نظر ما هیچ اعتباری ندارد، بخشی از توافق نیست و اعتقاد داردم که قطعنامه شورای امنیت صراحت کامل دارد و بنابراین هر تاریخی پس از ۱۰ سال فاقد موضوعیت است.”

عراقچی در ادامه پاسخ به سوالات خبرنگاران گفت: “بحث اجرای توافق طبعا به اندازه مذاکرات هسته‌ای اهمیت داشته. من می‌دانم که دولت در کلیت خودش نسبت به این موضوع جدیت و اهتمام دارد. حتما ساز و کاری در سطح دولت تشکیل خواهد شد، چون بحث تحریم‌ها و اجرای آنها بحثی است که به وزارتخانه‌های مختلف و مجموعه دولت مربوط می‌شود…. در داخل وزارت خارجه هم ساز و کاری را ایجاد خواهیم کرد که پیگیری‌های لازم را از بعد سیاسی و سیاست خارجی آن انجام دهد. اجرای توافق و پیگیری تعهدات طرف مقابل برای ما از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است و حتما این کار را انجام خواهیم داد.”

//بازده//

 

(مشاهده ۵ نفر, % فقط امروز% visits today)
راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده

برچسب ها

0 دیدگاه در “دوره نظارت شورای امنیت ۱۰ سال است؛ قطعنامه هیچ ابهامی ندارد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Page generated in 5٫822 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت