کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

داروی پیش‌گیری از اچ‌آی‌وی(ایدز) در نخستین آزمایش واقعی جواب داد

یافته‌های پژوهشگران شواهد زیادی درباره‌ی داروی پرپ، ارائه می‌دهند که به عنوان یک روش اثربخش پیش‌گیری از شیوع ویروس اچ‌ای وی عمل می‌کند.

prep-hiv-prevention-drug.jpg

نویسنده: جاستین وارلند

مترجم: امیر پوریانسب

منبع: تایم

 

پژوهشگران بیش از ۶۵۰ نفر که داروی پِرِپ (Prep) را دریافت کرده بودند ارزیابی کردند. طراحان این دارو که با هدف پیش‌گیری از ابتلای آدم‌هایی ساخته شده است که در معرض ریسک آلودگی به اچ‌ای‌وی یا ویروس ایدز قرار دارند وعده می‌دهند: ‌‌‌”مطالعه‌ی دنیای واقعی و غیر‌آزمایشگاهی جدید نشان داده است آنها که این دارو را دریافت کردند به اچ‌ای وی آلوده نشدند.” این یافته‌ها شواهد زیادی درباره‌ی این دارو، پرپ، را ارائه می‌دهند که به عنوان یک روش اثربخش پیش‌گیری از شیوع ویروس اچ‌ای وی عمل می‌کند.

پژوهشگران، در مورد این پژوهش که نخستین نگاه به پرپ بیرون از فضای آزمایشگاه است بیش از ۶۵۰ نفر را ارزیابی کردند که طی ۳۲ماه دارو دریافت کرده بودند. تقریباً همه‌ی مشارکت‌کنندگان یا آزمایش‌شوندگان، که مرد بودند، با مردان دیگر آمیزش جنسی داشتند. استفاده‌کنندگان دارو با احتمال بیش‌تری نسبت به غیر استفاده‌کنندگان گزارش کردند که چندین شریک جنسی در دوره‌ی مطالعه داشته‌اند. در طول دوره‌ی مطالعه، آزمایش‌شوندگان شماری از مرض‌های متفاوت انتقال یافته از روابط جنسی را گرفتند ولی به اچ‌ای وی مبتلا نشدند.

وزارت غذا و دارو ایالات متحده پرپ را برای استفاده در ۲۰۱۲ تصویب کرد و از آن زمان تا به حال به گروه‌‌هایی که به آن نوع اعمال آمیزش جنسی مبادرت می‌کنند که آنها را در معرض ریسک افزایش یافته‌ی اچ‌ای وی قرار می‌دهد توصیه شده است.

طبق گزارش مرکز کنترل و پیش‌گیری امراض (CDC) امریکا این دارو چنانچه درست مصرف شود می‌تواند ریسک آلودگی به اچ‌ای وی را تا ۹۲% کاهش دهد. نرخ آلودگی HIV(اچ‌ای وی) در ایالات متحده در سال‌های اخیر به رغم کارزارهای آگاهی‌بخش و استفاده از کاندوم کاهش نیافته است.

//بازده//

 

(مشاهده ۱۳ نفر, % فقط امروز% visits today)
راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده

0 دیدگاه در “داروی پیش‌گیری از اچ‌آی‌وی(ایدز) در نخستین آزمایش واقعی جواب داد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Page generated in 9٫134 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت