کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

تاثیر داروی ضدافسردگی در مقابله با آلزایمر

یک تحقیق جدید نشان می‌دهد داروی متداول ضدافسردگی می‌تواند در مقابله با ترکیباتی هم که موجب کاهش حافظه و دمانس می‌شود، موثر باشد.

aal.jpg

،محققان دریافتند که میزان ترکیبات نوروتوکسیک خون به شکل قابل توجهی در بیماران مبتلا به افسردگی بعد از درمان با داروی ضدافسردگی «اسکیتالوپرام» کاهش می‌یابد.

به گفته آنجلس هالاریس سرپرست تیم تحقیق از دانشکده پزشکی دانشگاه شیکاگو، افسردگی می‌تواند موجب آغاز واکنش التهابی شود که در نهایت منجر به تشدید افسردگی می‌شود. واکنش التهابی منجر به تولید ترکیبات نوروتوکسیک شده و باعث نابودی سلول‌های مغزی می‌شود. حال اگر افسردگی درمان نشود، نابودی سلول‌ها موجب اختلال حافظه و دمانس می‌شود.

هالاریس در این باره می‌گوید: «لازم است که افسردگی به موقع تشخیص داده شود، درمان خوبی برای آن آغاز شود و از عود مجدد آن پیشگیری شود.»

در این مطالعه، ۳۰ بیمار مبتلا به افسردگی شدید با ۲۷ فرد سالم مورد مقایسه واقع شدند. بیماران تحت درمان با اسکیتالوپرام قرار گرفته و به مدت ۱۲ هفته تحت نظر بودند. برخی افراد به دلیل عوارض جانبی دارو یا دلایل دیگر، از مطالعه کنار گذاشته شدند. از بین ۲۰ بیماری که در کل مطالعه حضور داشتند، ۸۰ درصد رهایی کامل یا نسبی از بیماری افسردگی را گزارش دادند.

در ابتدای مطالعه، میانگین میزان همه ۹ ماده ترشح شده توسط سیستم ایمنی در افراد افسرده در مقایسه با افراد سالم بالاتر بود. محققان دریافتند میزان دو ترکیب نوروتوکسیک در بیماران تحت درمان با داروی ضدافسردگی به شکل قابل توجهی کاهش یافته بود. در نتیجه احتمال بروز اختلال حافظه و دمانس هم کاهش می‌یابد.

 

سایت کسب و کار بازده

 

(مشاهده ۵۹ نفر, % فقط امروز% visits today)
راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده

برچسب ها

0 دیدگاه در “تاثیر داروی ضدافسردگی در مقابله با آلزایمر”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Page generated in 6٫435 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت