کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

اوباما بخش نامه‌ی استفاده از اقتصادرفتاری و روان‌شناسی را امضا کرد

اوباما سرانجام بخش نامه‌ی اجرایی استفاده از دانش‌های رفتاری برای هم‌سو کردن رفتار شهروندان امریکایی با دولت را امضاء کرد. این بخش نامه‌ی به دولت فدرال مجوز می‌دهد آزمایش‌های تجربی رفتاری را در مورد شهروندان امریکایی انجام دهند.

امیر پوریانسب

اوباما سرانجام بخشنامه‌ی اجرایی استفاده از دانش‌های رفتاری برای هم‌سو کردن رفتار شهروندان امریکایی با دولت را امضاء کرد. این بخش نامه به دولت فدرال مجوز می‌دهد آزمایش‌های تجربی رفتاری را در مورد شهروندان امریکایی انجام دهند. نهادهای فدرال ملزم شده‌اند دانشمندان‌رفتاری مثل اقتصاددانان‌رفتاری و روان‌شناسان را برای انجام این پژوهش‌های تجربی و آزمایشی استخدام کنند و راه‌هایی را بیابند که مردم امریکا را به گونه‌ای کنترل و هدایت کنند که دقیقا کاری را انجام دهند که دولت فدرال از آنها می‌خواهد.

عنوان این”بخشنامه‌ی اجرایی” عبارت است از: “استفاده از بینش‌های علوم‌رفتاری برای خدمت‌گزاری بهتر به مردم امریکا”. در بخشی از این دستورنامه آمده است:

“پیکره‌ی رو به رشدی از شواهد نشان می‌دهند بینش‌های علوم‌رفتاری یافته‌های پژوهشی حوزه‌هایی مثل اقتصاد‌رفتاری و روان‌شناسی از چگونگی تصمیم‌گیری و اقدام آدم‌ها می‌تواند در طراحی سیاست‌های دولت برای خدمت‌گزاری بهتر به مردم امریکا استفاده شود.

هرجا که سیاست‌های دولت فدرال با هدف بازتاب‌دادن بینش‌های علوم‌رفتاری تدوین‌شده‌اند پس‌‌آمدهای آن برای افراد، خانواده‌ها، جوامع، و کسب و کارها، که ذی‌نفع اصلی آن سیاست‌ها بوده‌اند، به‌طور شگفت‌انگیز و قابل توجه‌ای بهبود یافته است. مثلا ثبت‌نام خودکار و افزایش خودکار در طرح‌های پس‌انداز بازنشستگی کار دولت را برای خدمت‌گزاری در آینده به بازنشستگان آسان‌تر کرده است و به امریکایی‌ها کمک کرده است میلیاردها دلار را در پس‌ازاندازهای بازنشستگی انباشته کنند. به همین قیاس، سهولت فرآیند اعمال کمک‌های مالی دولت فدرال باعث شده است دانشگاه‌ها برای میلیون‌ها دانشجو به لحاظ مالی دسترسی‌پذیر باشند.

سابقه‌ی این بخش نامه‌ به تشکیل تیم پروپاگاند دولت فدرال در ۲۰۱۳ برمی‌گردد. در آن زمان دفتر اوباما تایید کرد تیمی را برای پژوهش‌های تجربی رفتارهای مردم تشکیل داده است:

“دولت فدرال یک تیم جدید را تشکیل داده است که فرآیندی را در دولت فدرال برای پژوهش تجربی نسبت به این رویکردها ایجاد کنند و مداخلات رفتاری را که قویا ارزیابی و استفاده شده‌اند مقیاس‌بندی‌کنند و در صورت امکان آزمایش‌های تحت‌کنترل را به صورت تصادفی انجام دهند.”

تحریریه سایت کسب و کار بازده – امیر پوریانسب

 

(مشاهده ۱۱ نفر, % فقط امروز% visits today)
راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده

برچسب ها

0 دیدگاه در “اوباما بخش نامه‌ی استفاده از اقتصادرفتاری و روان‌شناسی را امضا کرد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Page generated in 3٫762 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت