کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

رازهای زبان بدن:۹ راز زبان بدن که موفقیت تان را تضمین می‌کند

رازهای زبان بدن که موفقیت شما را تضمین می‌کند

چه رازهای زبان بدن را می شناسید که می تواند ضامن موفقیت شما باشد. در این نوشتار درباره ۹ راز زبان بدن که می تواند موفقیت را تضمین کند بحث می شود. چرا دانستن این رازها مهم است؟ چون پژوهش‌ها نشان می‌دهند ۶۰ تا ۹۰ درصد ارتباط ما با دیگران غیرکلامی است. بنابراین، زبان بدن بسیار حایز اهمیت است.

زبان بدن

زبان بدن‌مان بر برداشت دیگران از ما تاثیر بسیاری دارد. داشتن حالت بدنی خمیده و سری آویزان ممکن است شما را تنبل یا ترسو نشان بدهد. شل دست دادن می‌تواند موجب شود دیگران فکر کنند کمبود اعتمادبه‌نفس دارید. تماس چشمی کم، می‌تواند شما را بی‌علاقه به گفت‌وگو نشان دهد.

شیوه‌ی برقراری ارتباط‌تان با دیگران می‌تواند شانس موفقیت‌تان را کلا خراب کند یا به‌شدت افزایش دهد.

این هم رازهای زبان بدن که موفقیت تان را افزایش می‌دهند:

۱. شیوه‌ی درستِ دست‌دادن را خوب یاد بگیرید

شیوه دست دادن یکی از مهم ترین رازهای زبان بدن است. با یادگیری شیوه‌ی دست‌دادن، برداشت اولِ بسیار خوبی از خودتان به‌جا بگذارید. به یک دست‌دادن درست و حسابی نیاز دارید: محکم و با اعتمادبه‌نفس، ولی نه آن‌قدر محکم که انگشت‌های‌شان را خیلی سخت فشار بدهید و معذب‌شان کنید. همچنین نباید مثل یک ماهی مرده دست‌تان از لای دست دیگران سُر بخورد. بر اساس گزارش انجمن مدیریت امریکا، در پژوهشی درباره‌ی دست‌دادن که توسط مرکزِ درآمد نمایش‌گاه‌های تجاری انجام شد، دریافتند اگر با آدم‌ها دست بدهید آنها دوبرابر بیش‌تر شما را به‌یاد خواهند سپرد. این مقاله می‌گوید لمس کردن دست، بازو، یا شانه‌ی کسی برای یک لحظه‌ی بسیار کوتاه – فقط ۴۰/۱ ثانیه- پیوندی انسانی ایجاد ‌می‌کند.

مطلب مرتبط: ۵ ترفند زبان بدن برای بالا بردن اعتماد به نفس

۲. تماس چشمی‌ برقرار کنید، گاه‌گاهی سر‌تان را تکان دهید، و به سمت جلو خم شوید

برای دیگران مهم است بدانند به آنها گوش می‌دهید و به آن‌چه می‌گویند توجه می‌کنید. وقتی با آنها دیدار می‌کنید و در سرتاسر گفت‌وگوی‌تان تماس چشمی داشته باشید. فقط، خیره نشوید. این کار ممکن است توهین‌آمیز به نظر برسد. به طرف جلو خم‌شدن نشان می‌دهد درگیرِ گفت‌وگو شده‌اید. تکان دادن سر‌تان به طرفِ گفت‌وگو می‌گوید که حرف های‌اش را می‌فهمید.

در هنگام گفت‌وگو از انجام هم‌زمانِ چندکار اجتناب کنید. چک کردن پیامک در گوشی‌تان، به آدم‌های دیگر نگاه کردن، و به ساعت نگاه انداختن می‌توانند بی‌علاقگی شما را به گفت‌وگو نشان بدهند. در تمام مدت گفت‌وگو به‌دقت روی طرف مقابل و به آن‌چه می‌گوید تمرکز کنید.

مطلب مرتبط : ۹۷ حقیقت جالب برای شناخت زبان بدن زنان و مردان

۳. حالت ‌بندی درستی به نمایش بگذارید

بیش‌از اندازه سفت و خشک ننشینید، بلکه با حالت بدنی درستی بنشینید. این‌گونه، بیش‌تر معتمد به نفس و شایسته به نظر خواهید رسید. به‌علاوه، برای کمرتان بهتر است و احساس‌تان را نسبت به خود‌تان بهتر می‌کند.

مطلب مرتبط: زبان بدن دست ها : ۱۳ حرکت معنی‌دار دست ها که باید بدانید

۴. به آرامی لب‌خند بزنید

وقتی لب‌خند بزنید که دیگران لب‌خند می‌زنند. در تمام مدت دیدار مدام لب‌خند جعلی روی چهره‌ی‌تان نیاورید، بلکه واقعی لب‌خند بزنید و بخندید. این‌کار به حفظ فضای مثبت کمک می‌کند، نشان می‌دهد در گفت‌وگو درگیر شده‌اید، و موجب می‌شود صمیمی‌تر و گرم‌تر به نظر برسید.

در این مقاله به نکته‌هایی درمورد تکنیک‌های لب‌خند زدن از کتاب لِیل لوندِس، “با هرکسی چگونه حرف بزنیم”، اشاره می‌کنیم. لوندس توصیه می‌کند، “آنی و یک‌باره لب‌خند نزنید، ” بلکه مکث کنید، به چهره‌ی طرف مقابل نگاه کنید، و بعد یک لب‌خند روان بزنید، “یک لب‌خندِ گشاده، گرم، و صمیمی از چهره‌ی‌ شما جاری می‌شود و در چشم‌های‌تان سرریز می‌کند.” بر اساس گفته‌ی لوندس به تاخیر انداختن یک ثانیه‌ای لب‌خندتان، به درک آدم‌ها از شما غنا و عمق بیشتری می‌بخشد.

مطلب مرتبط: زبان‌ بدن :۵۰ اصل زبان‌بدن که حتما باید بدانید

۵. پاهای‌تان را در وضعیت درستی قرار دهید

دکتر کارول کینسی گومان پژوهش‌های گسترده‌ای روی زبان بدن در محل کار انجام داده است. او به آدم‌ها توصیه می‌کند هنگام تعامل با دیگران مراقب وضعیت قرارگرفتن پاهای‌شان باشند. در این‌جا از او نقل‌قولی حاوی ایده‌های بسیارعالی درمورد شروع‌کردن و پایان‌دادن گفت‌وگو ذکر می‌کنیم:

وقتی به دو نفر که در حال صحبت کردن هستند نزدیک می‌شوید به یکی از این دو طریق از شما استقبال خواهد شد. اگر پاهای هم‌کاران‌تان ثابت بماند و فقط بالاتنه‌ی‌شان را به سمت شما بچرخانند، یعنی درحقیقت نمی‌خواهند شما به گفت‌وگوی‌شان ملحق شوید. ولی اگر پاهای‌شان را باز کنند تا شما را هم به نوعی جا بدهند، آن‌وقت می‌فهمید واقعا به شرکت در آن گفت‌وگو دعوت شده‌اید.

هرزمان با یک هم‌کار صحبت کردید که درظاهر به شما توجه می‌کند و بالاتنه‌اش را به سمت شما گرفته است، ولی پاهای‌اش را به سمت در چرخانده- بدانید که فرصت گفت‌وگو به پایان رسیده است. پاهای‌اش به شما می‌گویند که او قصد رفتن دارد. وضعیت پاها همیشه گویا است حتی اگر کسی پاهای‌اش را روی هم انداخته باشد.

در طول گفت‌وگو مواظب طرز ایستادن یا نشستن‌تان باشید و همچنین به وضعیت پاهای طرف مقابل هم توجه کنید.

۶. سیاست فرهنگی نشان بدهید

از عرف‌های فرهنگی شخصی که با او دیدار می‌کنید آگاه باشید. عادات زبان بدن که در بعضی از مناطق جهان معولی، مقبول، و خوش‌آیند هستند ممکن است در مناطقی دیگر بسیار گستاخانه تلقی شوند.

مطلب مرتبط: زبان بدن: زبان چشم ها چه می گوید

۷. دست‌ها و پاهای‌تان روی‌هم نیندازید تا تصویر بهتری برجا بگذارید

دکتر کارل کینسی گومان درمورد پژوهش جالب آلن و باربارا پیز می‌گوید: یک گروه از آدم‌هایی که با دست‌ها و پاهای از هم گشوده به یک سخنرانی گوش می‌کنند از گروهی که همان سخرانی را با دست‌ها و پاهای روی‌هم انداخته گوش می‌دهند، ۳۸% بیش‌تر اطلاعات را به یاد می‌آورند. دقت‌کنید با دست‌ها و پاهای از هم گشوده نشسته‌ باشید تا قدرت حافظه‌ی‌تان را افزایش دهید. همچنین، اگر شما گوینده هستید و می‌بینید مخاطب‌های‌تان دست‌ها و پاهای‌شان را روی هم انداخته‌اند، به آنها فرصتی بدهید تا کمی جابه‌جا شوند.

۸. از لول خوردن دست بردارید

طبق نظر بیزنس‌اینسایدر، وقتی وول می‌خورید، در پیچ‌وتاب هستید، و لول می‌خورید، ممکن است شنوندگان‌تان فکر کنند شما نگران هستید یا دروغ می‌گویید.

۹. قبل از دیدارهای مهم فیگور قدرت به خود بگیرید

در برنامه‌ی تِدتاکِ اِمی کادی، “زبان بدن‌تان معرف شخصیت شما است”، درباره‌ی آزمایش‌های بسیارجالبی که در رابطه با زبان بدن انجام داده است مطالبی را به ما می‌آموزد. نتایج حیرت‌انگیز بودند. او از آدم‌ها خواست فیگورهای “پرقدرت” به خود بگیرند(ایستادن با پاهای گشوده از هم و دستان کشیده شده روی سر، یا نشستن روی یک صندلی، به عقب تکیه دادن، پاها را روی میز انداختن و دست‌ها را پشت سر گذاشتن). پژوهش او نشان داد اتخاذ یکی از این فیگورهای کشیده و باز، فقط به اندازه‌ی دو دقیقه، سطح تستسترون آدم‌ها را افزایش می‌دهد و سطح کورتیزول(هورمون استرس)‌شان را کاهش می‌دهد. این امر به احساس قدرتمندی بیش‌تر و توان ریسک‌پذیری بالاتر می‌انجامد.

مطلب مرتبط: ۷ راز قدرتمند زبان بدن برای رسیدن به موفقیت

او درمود این‌که چگونه زبان بدن‌تان می‌تواند شما را تغییر دهد صحبت می‌کند و توصیه می‌کند:

آن‌قدر ادای‌اش را در بیاورید تا خود‌ش بشوید.

برای دیدن برنامه‌ی تدتاک او کمی وقت بگذارید. واقعا زندگی‌تان را عوض خواهد کرد.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – کامروا ابراهیمی

نویسنده: کِری پت‌سینگر

منبع: لایف‌هک 

۹ رازهای زبان بدن که موفقیت تان را تضمین می‌کند

رازهای زبان بدن


 

مطالب مرتبط
۴ نوع تصمیم و رویکردهایشان
۱۰ کار کوچک که زوج های خوشبخت هر روز انجام می‌دهند
روش های موفقیت :۵ روش که هر روز موفقیت بیشتری کسب کنید
۱۰ شعار کسب و کار برندهای مشهور
۱۰ دلیل که چرا پیدا کردن عشق برای زنان باهوش دشوار است
۴ روش حفظ کردن هر چیزی در حافظه تان
۲۵ بهترین شهر دنیا برای خرید
۱۰ دلیل که باید از آدم های منفی دوری کنید
زالو درمانی: درمان ۶ بیماری با زالو درمانی
۶ مهمترین عوارض کمبود ویتامین دی که حتما باید بدانید
۲۵ بهترین راه پیشگیری از ویروس ها و بدافزارها
تصفیه آب خانگی: ۱۳ روش تصفیه آب خانگی که نمی‌دانستید

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی