کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۹۵% گوشی‌های اندرویدی فقط با یک متن هک می‌شوند

آسیب پذیری و عیب جدید گوشی‌های اندرویدی می‌تواند به دزدی محتوای یک گوشی با یک پیام ام ام اس(پیام‌ چندرسانه‌ای) بینجامد.

android.jpg

کاربران اندروید، بدانید و آگاه باشید: محققان امنیت کشف کرده‌اند  گوشی‌های اندرویدی در برابر حمله فقط با  ارسال یک پیام متنی آسیب‌پذیر هستند- جاشوا دریک، معاون پژوهشی و کشف پلت‌فورم‌ها در بخش زی‌لس موسسه‌ی سایبرنتیک زیمپریوم اوایل امسال این عیب را به گوگل گزارش کرد، ولی او می‌‌گوید بیشتر تولیدکنندگان این عیب را برای مصرف‌کنندگانشان برطرف نمی‌کنند. این چاله‌ی امنیتی ۹۵۰میلیون افزاره‌ی اندرویدی را در معرض ریسک قرار می‌دهد.

هک‌ها متکی به باگ‌های موجود در استیج فرایت(stagefright) هستند، که یک سرویس نرم‌افزاری پخش رسانه‌ای درون‌ساخته در گوشی‌های اندروید است. تنها چیزی که یک هکر نیاز دارد شماره تلفن است: به مجرد این‌که آنها یک پیام ام ام اس تصویری یا ویدئویی به یک گوشی بفرستند، به آن گوشی دسترسی کامل پیدا می کنند. این عیب امنیتی- که در بیشتر گوشی‌های اندرویدی تولید شده پس از ۲۰۱۰ وجود دارد- به هکرها یا رخنه‌گران اجازه می‌دهد محتوای یک گوشی را بدزدند یا پایش کنند. به عبارت دیگر، هکر، کنترل و اشراف کامل به گوشی شما دارد- حتی نیازی نیست صاحب گوشی  متن ارسالی را برای حمله‌ی هکر باز کند.

گوگل وصله‌پینه‌هایی را برای جلوگیری این آسیب‌پذیری منتشر کرده‌است، ولی زیمپریوم اصرار دارد کاربران باید اقدامی بکنند چون بروزرسانی‌های گوگل ممکن است با تأخیر به دست‌شان برسد. و حتی احتمال می‌رود گوگل این وصله‌پینه‌ها را در دسترس گوشی‌های قدیمی نگذارد.

دریک یافته‌‌‌هایش را هفته‌ی آینده در لاس‌و‌گاس در کنفرانس هکرهای کلاه‌مشکی گزارش خواهد کرد.

سایت کسب و کار بازده

نویسنده: آنگر لیدیر

منبع: فست کامپنی

 

 

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۹۹ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی