کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۸ نوع وام ویژه شرکت‌های دانش بنیان/ جزییات پرداخت وام میلیاردی

مدیر کل دفتر تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از پرداخت ۸ نوع وام ویژه شرکت‌های دانش بنیان خبر داد و گفت: سقف پرداخت تسهیلات از ۵۰ میلیون تومان تا ۱۰ میلیارد تومان است.

242586_610.jpg

به گزارش بازده به نقل از میزان، اسماعیل قادری فر در خصوص جزییات ۸ نوع تسهیلات مالی به شرکت‌های دانش بنیان، اضافه کرد: بعد از شکل گیری شرکت‌های دانش بنیان و ارزیابی عملکرد این شرکت ها، به صندوق نوآوری و شکوفایی معرفی می‌شوند.

وی ادامه داد: این صندوق از طریق کارگزاری‌های مربوطه مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و این تسهیلات از طریق ۱۹ صندوق وابسته به صندوق شکوفایی تخصیص داده می‌شود و رقم‌های بالاتر نیز از طریق بانک‌ها مرتبط اعطا می‌شود تا نوآور بتوانند به راحتی محصول خود را عرضه کنند و تقاضا را تحریک کنند و رونق ایجاد شود.

مدیر کل دفتر تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: کمتر از ۴۰ روز ارزیابی و بررسی شرایط برای اعطا وام انجام می‌شود.

 

 هیچ محدودیتی برای ثبت نام وجود ندارد

قادری فر گفت: برای ثبت نام و تعداد پذیرش و سقف پذیرش هیچ محدودی وجود ندارد و به صورت دائمی برقرار است.

وی در خصوص تسهیلات سرمایه در گردش، اضافه کرد: این تسهیلات سرمایه در گردش به تسهیلاتی گفته می‌شود که شرکت دانش بنیان برای تامین مواد اولیه و انجام زیرساخت‌ها به آن نیاز دارد.

قادری فر گفت: یک میلیارد تومان برای شرکت‌های دانش بنیان نوپا، ۵ میلیارد تومان شرکت‌های دانش بنیان صنعتی و ۱۰ میلیارد تومان برای شرکت‌های دانش بنیان تولیدی صنعتی تخصیص داده می‌شود.

مدیر کل دفتر تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: تسهیلات حمایت از صادرات نیز در کریدور حمایت از صادرات و کالاهای ایرانی در نظر گرفته شده است که اگر شرکت‌های دانش بنیان در عرصه بین‌المللی موفق باشند و اگر شرکتی بتواند استانداردهای بین‌المللی را رعایت کند ما حمایت می‌کنیم و تسهیلات خطرپذیر و کم بهره به آنها تعلق می‌گیرد.

قادری فر ادامه داد: تسهیلات توانمند ساز در سقف ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان است که برای شرکت‌های دانش بنیان کوچک در استان‌ها و شهرستان‌ها در ایده پروری حمایت می‌شود تا به چرخه رشد و فناوری کشور وارد شوند و برای آن تا پایان شهریور ماه حدود ۳۰ میلیارد تومان با بهره ۲ تا ۴ درصد اعطا می‌شود.

 

 تسهیلات توسعه صادرات

وی گفت: نمایشگاه مواد و تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی در امارات در فروردین ماه برگزار می‌شود و هر شرکتی در این نمایشگاه حضور داشته باشد تسهیلات و حمایت صورت می‌گیرد.

مدیر کل دفتر تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تصریح کرد: تفاهمنامه‌ای با صندوق توسعه ملی منابعی برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان منعقد شده است.

وی گفت: تا نیم درصد از منابع توسعه ملی برای شرکت‌های دانش بنیان نیازمند به تسهیلات ارزی در نظر گرفته شده است و تفاهمنامه‌ای که با این صندوق داشتیم قرار شده تا به یک تعداد از شرکت‌های دانش بنیان که نمی‌توانند از صندوق شکوفایی استفاده کنند به صندوق معرفی می‌شوند.

مدیر کل دفتر تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: دامپین و شکست بازار مطرح است و صرف اعطای تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان نمی‌تواند تضمین‌کننده موفقیت آنها باشد.

قادری فر گفت: کمتر از ۴.۸ میلیون نفر تحصیلکرده زمانی می‌توانند برای کشور موثر و مفید باشند که مسیر و زیرساخت‌ها برای حضور این افراد فراهم شود و اعطای تسهیلات یکی از این حمایت‌ها است که با کمترین بوروکراسی و بیشترین سرعت برای پیشرفت و توسعه در نظر گرفته شده است.

 

//بازده//

“مطالب پیشنهادی”

ابهام در پذیرش تکمیل ظرفیت دکتری ۹۴

 

نیمی از واحدهای پیام نور منحل می‌شود/واگذاری دانشگاه علمی کاربردی

چه زمانی خانه بخریم

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی