کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۸ نشانه کوچک که مردم با آن ها شخصیت شما را قضاوت می‌کنند

مغز بشر طوری تنظیم شده‌است که قضاوت کند. این مکانیسم بقا باعث می‌شود برای‌مان دشوار باشد که آدم‌ها را ببینیم و آنها را ارزیابی و تفسیر نکنیم.

قضاوت

در حالی که ما دوست داریم فکر کنیم قضاوت هایمان بر اساس محتوای گفت‌وگوها و دیگر رفتارهای آشکار است، پژوهش‌ها چیز دیگری را نشان می‌دهند.

درحقیقت، غالب قضاوت هایمان ما روی چیزهای کوچک‌تر و ظریف‌تر متمرکز است، مانند دست دادن و زبان بدن. ما اغلب فقط بر اساس این رفتارها ایده‌های کاملی از آدم‌ها را شکل می‌دهیم.

ما در قضاوت شخصیت آدم‌های دیگر بر اساس چیزهای کوچک فوق العاده خوب هستیم. در مطالعه‌ای که در دانشگاه کنواس صورت گرفت، سوژه‌ها فقط با دیدن تصویر کفش‌هایی که آدم‌ها پوشیده بودند، به درستی ویژگی‌های شخصیتی آنها را –مثل برون‌گرایی/درون‌گرایی، ثبات عاطفی، درست‌کار بودن، روراستی و سازگاری-پیش‌بینی کردند.

رفتارهای ناخودآگاه ما زبان خاص خودشان را دارند، و واژه‌های آنها همیشه مهرآمیز نیستند. این رفتارها احتمالا تبدیل به بخش جدایی‌ناپذیر کیستی یا شخصیت شما شده‌اند، و اگر زمان زیادی را صرف فکر کردن به آنها نمی‌کنید، اکنون فرصت خوبی برای شروع است زیرا ممکن است کار دست زندگی حرفه‌ای‌تان بدهند.

۱. چگونه با گارسون‌ها و متصدیان پذیرش رفتار می‌کنید

این‌که چه‌طور با پرسنل پشتیبانی رفتار می‌کنید، چنان نمایانگر رفتار شما است که تبدیل به یک تاکتیک رایج در مصاحبه‌ شده‌است. مصاحبه‌کنندگان با برآورد تعامل شما با کارکنان پشتیبانی هنگام ورود به ساختمان و خروج از آن، در می‌یابند که به طور کلی چه‌طور با آدم‌ها رفتار می‌کنید.

اغلب آدم‌ها زمان صحبت با مدیر استخدام یا دیگر آدم‌های “مهم” نقش بازی می‌کنند، اما برخی از آنها به محض این‌که پای‌شان را از در بیرون می‌گذارند رفتاری تحقیرآمیز و بی‌توجه با دیگران دارند و به این شکل دوگانگی رفتار خود را نشان می‌دهند. صرف ناهار با همکاران موقعیت دیگری است که این موضوع را نشان می‌دهد. مهم نیست که رفتارتان با آدم‌ها بر سر میز ناهار چه‌قدر خوب است، زیرا این کار کلا بی‌فایده است اگر آنها قبلا شاهد رفتار بد شما با دیگران بوده باشند.

قضاوت

۲. چند وقت یک‌بار گوشی‌تان را چک می‌کنید

هیچ‌چیز مایوس‌کننده‌تر از این نیست که کسی وسط گفت‌وگو گوشی‌اش را دربیاورد. این کار نشان می‌دهد که شما برای دیگراناحترام قائل نیستید، به آنها توجه ندارید، هنر گوش‌دادن را بلد نیستید و بی‌اراده هستید. عاقلانه این است که گوشی‌تان را در جلدش قرار دهید مگر این‌که یک مورد اضطراری پیش آمده‌باشد.

مطالعه‌ای از دانشگاه الون تایید می‌کند که بیرون آوردن گوشی‌تان هنگامی که در یک گفت‌وگو قرار دارید، هم کیفیت و هم کمیت تعاملاتِ رو در رو را کاهش می‌دهد.

۳. عادت‌های مکرر و عصبی

لمس ناخن‌ها یا صورت و ور رفتن با پوست‌تان معمولا نشان می‌دهد که شما عصبی، دلزده و غیرمسئول هستید. پژوهشی از دانشگاه میشیگان نشان می‌دهد که این عادات عصبی نشانه‌ای از یک شخصیت کمال‌گرا است، و کمال‌گراها زمانی که دلزده و خسته هستند، بیش‌تر درگیر این عادت‌ها می‌شوند.

قضاوت

۴. چه‌قدر طول می‌کشد که سوال بپرسید

آیا تا به حال با آدم‌هایی که کل زمان را درباره‌ی خودشان حرف می‌زنند، هم‌صحبت شده‌اید؟ میزان زمانی که آدم‌ها سپری می‌کنند قبل از این‌که به شما علاقمند بشوند، یک شاخص شخصیتی قدرتمند است.

آدم‌هایی که فقط درباره‌ی خودشان صحبت می‌کنند “ستاننده‌هایی” پر سر و صدا و غرق در خود هستند. آدم‌هایی که فقط سوال می‌پرسند و چیز کمی درباره‌ی خودشان می‌گویند معمولا “بخشنده‌هایی” ساکت و فروتن هستند. آن‌هایی که تعادلی ظریف بین ستاندن و بخشیدن ایجاد می‌کنند در تعاملات خوب عمل می‌کنند و سخنوران خوبی هستند.

۵. شیوه‌ی دست دادن

آدم‌ها معمولا شل دست دادن را نشانه‌ی عدم اعتماد به نفس و یک حالت بی‌علاقگی می‌دانند.

مطالعه‌ای که در دانشگاه آلاباما انجام شد نشان داد که، هرچند ساختن فرضیه درباره‌ی شایستگی آدم‌ها بر اساس شیوه‌ی دست دادن آنها قابل اطمینان نیست، اما می‌توانید مطابق با آن، ویژگی‌های شخصیتی را به درستی تشخیص دهید. این مطالعه به خصوص پی برد که محکم دست دادن به این معنا است که شما کم‌تر محجوب و عصبی و بیش‌تر برون‌گرا هستید.

قضاوت

۶. دیر کردن

دیر آمدن باعث می‌شود که آدم‌ها فکر کنند که به سایرین احترام نمی‌گذارید و تمایل به تعلل دارید یا حتی تنبل و بی‌تفاوت هستید. بر خلاف این برداشت‌ها، مطالعه‌ای که در دانشگاه ایالتی سن دیه‌گو توسط جف کونته صورت گرفت نشان داد که دیر رسیدن معمولا در آدم‌هایی دیده می‌شود که چندوظیفه‌ای، یا به شدت آسوده هستند، ویژگ‌های شخصیتی تیپ ب.

مطالعه ی کونته پی برد که آدم‌های تیپ ب اغلب دیر می‌رسند زیرا آنها زمان را آرام‌تر از باقی ما تجربه می‌کنند. حرف آخر در این‌جا این است که آدم‌هایی که دیر می‌کنند را زیاد قضاوت نکنید. بهتر است به جای فرضیه‌سازی، از آنها بپرسید چه داستانی پشت دیر آمد‌ن‌شان است.

۷. دست خط

کلیشه‌های اشتباه بسیار مختلفی وجود دارند که می‌کوشند دست‌خط شما را به شخصیت‌تان ارتباط بدهند. برای مثال، آدم‌ها اعتقاد دارند که میزان فشاری که به کاغذ وارد می‌کنید با میزان عصبی بودن شما مرتبط است، شیب دست‌خط‌تان برون‌گرا یا درون‌گرا بودن را نشان می‌دهد، و تمیزی/کثیفی دست‌خط‌تان میزان نظم و انضباط شما را نشان می‌دهد.

این پژوهش در بهترین حالت غیرقطعی است وقتی که پای دست‌خط و شخصیت وسط باشد. اگر قرار است نامه‌ی مهمی بنویسید، پیشنهاد می‌کنم که به کیبورد پناه ببرید تا همه چیز خنثی باشد.

قضاوت

۸. چشم در چشم شدن

نکته‌ی کلیدی در تماس چشمی، تعادل است. درست است که داشتن تماس چشمی مهم است، اما اگر تمام مدت به همان حالت بمانید یعنی خشن و مشوش هستید.

در عین حال، اگر در بخش کوچکی از گفت‌وگو تماس چشمی داشته باشید، بی‌تفاوت، کمرو و دست‌پاچه به نظر خواهید رسید. مطالعات نشان می‌دهند که داشتن تماس چشمی در ۶۰ درصد از زمان گفت‌وگو، تعادل مناسب را برقرار می‌کند و باعث می‌شود علاقمند، صمیمی و قابل اعتماد به نظر برسید.

لب کلام

گاهی اوقات چیزهایی کوچک، تفاوت‌های بزرگی در زندگی ایجاد می‌کنند. خوب است که برای آنها آماده باشید، تا بتوانید تاثیری قوی بر جای بگذارید.


ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده_سارا فیضی

نویسنده:تراویس بردبری

منبع: بیزنس اینسایدر


 

مطالب مرتبط
آیا شخصیت شما آن گونه است که برای خودتان کار کنید ؟
چطور بفهمیم کسی دروغ می‌گوید: ۸ باور غلط و ۱ روش مطمئن
روانشناسی امضا : ویژگی های شخصیتی ۱۳ مدل امضا
۱۰ نشانه که شما استرس بیش از حد دارید
قضاوت شخصیت شما: ۱۲ کار که شخصیت شما را با آنها قضاوت می‌کنند
شکل ناخن تان از شخصیت تان چه می‌گوید
۷ کار که هرگز نباید اجازه دهید دیگران با شما انجام دهند
ببینید شما جزو کدام یک از این ۵ نوع ویژگی شخصیتی اصلی هستید
شخصیت شناسی از روی شکل چشم
۱۰ نشانه که او یک پسر بچه است نه یک مرد!
کدام تیپ های شخصیتی بیشترین و کمترین پول را می سازند
شخصیت و رابطه جنسی :۱۶نوع شخصیت جنسی که شما یکی از آن ها هستید

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی