کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۸ علامت باهوش بودن شما که خودتان نمی‌دانید

۸ علامت باهوش بودن شما که خودتان نمی‌دانید

علامت باهوش بودن را چطور می توان تشخیص داد. در این نوشتار با ۸ علامت باهوش بودن خودتان آشنا می شوید که تا کنون نمی دانستید.

همه‌ی ما در حوزه‌های مختلف منحصر به‌فرد و باهوش هستیم اما بیشتر آدم‌ها نمی‌دانند چه‌قدر باهوش هستند. و چون ارزش خودشان را نمی‌دانند سطح انتظارشان را پایین می‌آورند. استیو شاندلر در کتابش به اسم”جنگ‌جوی زمان” به این گروه به عنوان شایسته‌های ناآگاه اشاره می‌کند؛ آدم‌هایی که بدون این‌که بدانند، کار درست را انجام می‌دهند. اگر ویژگی‌های شما با فهرستی که در ادامه آمده‌است مطابقت دارد، واقعا باهوش هستید حتی اگر این‌طور فکرنمی‌کنید.

باهوش

مطالب مرتبط: بالا بردن هوش با ۱۰ روش اثبات شده و عالی

۱. کنجکاو هستید

درمورد هرچیزی که سر راه‌تان قرار می‌گیرد کنجکاو هستید. پذیرش تغییر را دارید و همیشه نخستین نفری هستید که با سیستم‌های جدید خودتان را وفق می‌دهید. شما بدون این‌که درمورد آن فکرکنید کار درست را انجام می‌دهید. همیشه سریع اقدام می‌کنید و در هر شرایطی شرایط، به بهترین بودن متعهد هستید.

۲. به اهداف توجه دارید

باور دارید چیزی که شما را از دیگران متمایز می‌کند تعیین هدف و دست یافتن به آن است. به رخ‌داد‌های تصادفی زندگی‌تان واکنش نشان نمی‌دهید، چون سیستمی دارید که اجازه نمی‌دهد بدترین اتفاق برای‌تان بیفتد. برای بهترین‌ها تلاش می‌کنید و فعالیت‌ها را با موفقیت‌ها اشتباه نمی‌گیرید.

not-like-someone-370x208.jpg

۳. به نتایج توجه دارید

کاری را فقط برای این‌که سرگرم باشید انجام نمی‌دهید. کار درست را، درست انجام می‌دهید. بعضی از فرصت‌ها را اتلاف وقت می‌دانید، بنابراین فقط روی فرصت‌هایی تمرکز می‌کنید که بهترین نتایج را در زندگی‌تان به‌دست می‌دهند.

مطلب مرتبط۲۵ عادت روزانه که شما را باهوش تر می‌کند

۴. وقت‌تان را سرمایه‌گذاری می‌کنید

مدیریت زمان یکی از ارزشمندترین حوزه‌ها در زندگی‌تان است. باور دارید هر ثانیه مهم است چون زمانی که از دست می‌رود هرگز برنمی‌گردد. زمان برای شما محدود، زودگذر، برگشت‌ناپذیر و جبران‌ناپذیر است. ترجیح می‌دهید کاری انجام بدهید و شکست بخورید تا این‌که اصلا هیچ کاری نکنید.

۵. به آینده توجه دارید

” پیش‌برنامه‌ریزی مناسب از عملکرد ضعیف جلوگیری می‌کند”-برایان تریسی

باور دارید باقی عمرتان، بهترین بخش عمرتان است. اهدافی را که تحقق می‌بخشید، همیشه مقدماتی برای آینده‌ی بهتر هستند. زندگی متعادلی دارید و هیچ چیز در زندگی‌تان تصادفی اتفاق نمی‌افتد.

۶. قابل اطمینان هستید

اگر آدم‌ها درخواستی از شما دارند، احتمالا شما قابل اطمینان‌ترین آدم در زندگی‌شان هستید. آیا رییس‌تان همیشه شما را برای اضافه‌کاری فرامی‌خواند؟ یا آیا تا به حال بدون این‌که درخواست کنید اضافه حقوق یا ترفیع دریافت کرده‌اید یا شخصی بوده‌اید که یک وظیفه‌ی خاص همیشه به او محول می‌شود؟ یا آیا همیشه از نظر دیگران همان کسی هستید که باید بهتر بداند؟ اگر پاسخ‌تان به هرکدام از این سوال‌ها مثبت است تبریک می‌گویم. شما قابل اطمینان هستید. اگر قابل اطمینان نباشید هیچ‌کس وقتش را صرف اطمینان به شما نخواهدکرد.

مطلب مرتبط۹ نوع هوش و ۲۰ ویژگی آدم‌های خیلی باهوش

باهوش

۷. دایم در حال پیش‌رفت هستید

“اگر در حال پیش‌رفت نباشید، در حال پس‌رفت هستید”-برایان تریسی

ژاپنی‌ها به پیش‌رفت دائم می‌گویند”کایزن”. شما عاشق اکتشاف‌های جدید هستید و باور دارید پیش‌رفت دائم در زندگی، شما را به‌روز نگه‌می‌دارد و مانع از آن می‌شود که بهترین دانش‌تان کهنه و منسوخ شود.

۸. سالم هستید

در بین ویژگی‌هایی که در این فهرست آمده‌است، سلامتی مهم‌ترین ویژگی یک آدم باهوش است. اگر سطح خوبی از سلامتی نداشته‌باشید، همه‌ی ویژگی‌های قبلی فقط تعریف و تمجید خواهدبود. سلامتی مهم‌ترین چیز در زندگی‌تان است، تنها راه برای این‌که به اندازه‌ی کافی عمر کنید و از بقیه‌ی زندگی‌تان لذت ببرید، این است که مراقب خودتان باشید. شما می‌توانید هر چیزی را در زندگی‌تان به‌دست بیاورید، اما اگر به سلامتی‌تان توجه نکنید ممکن است همه‌ی آنها را از دست بدهید. سالم بودن هدف نهایی شما است.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع: لایف هک

۸ علامت باهوش بودن شما که خودتان نمی‌دانید


 

مطالب مرتبط
دورکاری: ۱۰ توصیه بسیار مفید برای دورکاری در منزل
نمایندگان میلیاردر دوره‌های پیشین مجلس
بازار مسکن از خواب ۳ ساله برمی‌خیزد
اپل :ما هیچ گوشی را داخل ایران نمی‌فروشیم
۱۰ بهترین کشور برای تحصیل در ۲۰۱۷
۹ عادت ناپسند زبان بدن که به سختی می توان ترک‌ شان کرد
سرماخوردگی: ۱۵ درمان خانگی سرماخوردگی و سرفه
ممنوعیت ها و تدابیر ترافیکی نماز عید فطر در تهران
۳ کار اصلی برای موفقیت طرح بازاریابی شبکه ای
۱۸ مهمترین خواص جینسینگ برای پوست، مو و سلامتی
دادگاه لاهه: خودکشی متهم جنگی در دادگاه را پیش‌بینی نمی‌کردیم
سرمایه گذاران اپل خواهان مقابله با اعتیاد کودکان به تلفن همراه هستند

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی