کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۸ دلیل که چرا شما بی پول هستید

شما با پول مشکل دارید! درواقع با خود پول که نه، بلکه با بی پولی مشکل دارید! در این‌جا چند مشکل ‌پولی آمده‌است که شاید با فهمیدن آن ها بتوانید راه حلی برای بی پول بودن خودتان بیابید.

بی پول

 

پیش از این که تصمیم بگیرید از من متنفر شوید، بدانید که می‌دانم شکست‌خوردن چگونه است، و بدتر از آن شکست‌خوردگی است که می‌دانم هر ماه وضع بدتر و بدتر می‌شود. دویست‌وپنجاه میلیون آدم در ثروتمندترین کشور روی سیاره زمین به سختی گذران امور می‌کنند. من از آدم‌هایی صحبت نمی‌کنم که از خیریه‌ها کوپن غذا می‌گیرند یا بی‌کار هستند. از آن‌هایی حرف می‌زنم که هر سال به طور متوسط ۴۸.۰۰۰ دلار تا ۶۸.۰۰۰ دلار درآمد دارند. توجه کنید که تقریبا ۷۵ درصد تمام آمریکایی‌ها حقوق به حقوق زندگی می‌کنند.

در ۲۰۱۳، شخصی که ۶۳.۰۰۰ دلار(قبل از مالیات) درآورده است به طور میانگین ۴۹.۰۰۰ دلار تا ۵۱.۰۰۰ دلار را برای خانه، ایاب و ذهاب، غذا، بیمه، تفریح و سرگرمی، بچه‌ها، بهداشت و درمان، و سایر مخارج پرداخته است. اگر ۲۰ درصد از آن را برای مالیات در نظر بگیرید آن وقت پولی برای پس‌ازانداز یا سرمایه‌گذاری نمی‌ماند. در ادامه ۱۰ دلیل آمده است که چرا شما بی پول هستید

۱. زندگی با مامان

بیش‌تر آمریکایی‌ها در فاصله‌ی ۲۵ مایلی مادران‌شان زندگی می‌کنند. اگر می‌خواهید پول درست و حسابی درآورید، وقت‌اش است که با مامان و هر چیز و هر آدم آشنا فاصله بگیرید. وقت‌اش است نقل مکان کنید و به جایی بروید که فرصت باشد. شما پول پس‌ازانداز نمی‌کنید چون هنوز در خانه‌ی پدر و مادرتان زندگی می‌کنید – شما فرصت‌ها را از دست می‌دهید. زندگی من تغییر نکرد تا این که در ۲۹ سالگی از شهرم نقل مکان کردم.

۲. بی‌سوادی اقتصادی

اکثر آدم‌ها سواد اقتصادی ندارند. آدم‌ها دانشگاه می‌روند، ولی حتی اصطلاحات اقتصادی ابتدایی را نمی‌دانند. اقتصاد به عنوان مدیریت خانه یا مدیریت منابع(دارایی‌ها) تعریف می‌شود. مدیریت به این معنی است که مسئول بقاء، و موفقیت، به ویژه در برابر چالش‌های سنگین هستید. مدیریت اقتصادتان به این معنی است که شما باید در بازار بازی هجومی پول درآورید.

۳. طرز فکر بسته نسبت به بودجه

صرف تمام وقت‌تان با تلاش برای بودجه‌بندی پول، به ویژه بودجه بندی هزینه‌ها، راهی است که تضمین می‌کند هرگز پول نخواهید داشت. پدرت‌تان به شما گفته است، “یک پنی صرفه‌جویی شده یک پنی درآمد است، “اشتباه است. یک پنی فقط یک پنی است. داشتن ذهنیت بلوکه شده و بسته نسبت به بودجه به این معنی است که شما در دفاع بازی می‌کنید، نه حمله.

۴. سیاستمداران، بانی(خرگوشه‌ی) عید پاک، و بابانوئل

این ایده که یک سیاستمدار می‌تواند طبقه‌ی متوسط(شما) را نجات دهد در ۵۰ سال گذشته امتحان پس داده است، آزمایش شده است، و وعده داده شده است، ولی در نهایت شکست خورده است. تقریبا تمام نماگرهای اقتصادی بدتر شده‌اند. اگر سیاستمداران می‌توانستند طبقه‌ی متوسط را نجات دهند قبلا این کار را می‌کردند.

۵. سردی مالی

آدم‌ها نسبت به پول سرد و بی‌احساس شده‌اند و از توجه به آن دست کشیده‌اند. اگر به پول توجه نکنید نمی‌توانید عاشقش شوید. بپذیرید الان از نظر مالی کجا قرار دارید و شروع کنید به پول‌تان توجه و مراقبت نشان دهید – عمل کردن به گونه‌ای که مشکلی وجود ندارد مشکلی را برطرف نمی‌کند، بلکه آن را بدتر می‌کند. من و همسرم هر هفته صرف‌نظر از وضعیت مالی‌مان یک جلسه به بحث درباره‌ی موضوع پول اختصاص می‌دهیم.

۶. مشکلات حق و شأن

بی‌علاقگی و دوست‌نداشتن مشاغلی که هیچ‌کس دیگر دوست‌شان ندارد علت پول‌نداشتن آدم‌ها است. مسئله‌ی حق و شأن فقط مختص آدم‌های سطح اقتصادی پایین‌تر نیست، چون همه‌ی مشاغل تا بالاترین سطح را شامل می‌شود. هرکس می‌خواهد عضو هیأت مدیره، مدیرعامل، مدیر، یا نویسنده باشد- خب که چی؟ بالاخره یک نفر باید کار فروش را انجام دهد.

۷. مقایسه‌های فقر

این ایده که وضعیت مالی‌تان بهتر از آدمی است که گرسنه است اصلا وضع مالی شما را بهتر نمی‌کند. این ایده‌ها فقط به این علت است که با پیداکردن کسانی که وضع‌شان بدتر است سعی می‌کنید وضعیت مالی‌تان را پذیرفته و توجیه کنید. این یک خودکشی مالی است.

۸. شکایت‌های ۹ تا ۵

من ۹۵ ساعت در هفته کار می‌کنم ولی بیشتر آدم‌ها از برنامه‌ی کاری از ساعت ۹ صبح تا ۵ بعدازظهر شکایت دارند. اگر شما کار نکنید و قبل و بعد از کار به پیشرفت فکر نکنید، خب پیشرفتی نخواهید داشت. هرگز کسی را نمی‌شناسم که به لحاظ مالی موفق باشد و تمام وقت مشغول و به فکر کار نبوده باشد.

اگر وضعیت پولی‌تان شما را خرد می‌کند باید آن را بپذیرید. نخستین گام بهبود یا پیشرفت این است که بپذیرید مشکل دارید و دومین گام، دست‌کشیدن از سرزنش دیگران، و وابستگی به دیگران برای اصلاح آن، و کنارآمدن با آن است. با آن‌چه هستید روبه‌رو شوید، توجه‌تان را روی درآمدتان معطوف کنید، نه پس‌ازانداز، دوست داشته باشید هر شغلی را که دارید برای هر مدتی که لازم است انجام دهید تا وضعیت‌تان بهتر شود و آن را وظیفه، تعهد، و مسئولیت خودتان بدانید تا زندگی و وضع مالی‌تان را به نظم و سطح دلخواه برسانید.

پول مهم‌ترین چیز زندگی نیست. شما را خوشبخت نمی‌کند. ولی هیچ یک از این حقایق که پول نداشتن را برای شما توجیه و اوکی(ok) می‌سازد از خانوادتان مراقبت نمی‌کنند و زندگی را که می‌خواهید برای‌تان ایجاد نمی‌کنند.

منبع: آنترپرینر

ترجمه: سایت کسب و کار بازده

//بازده//

 

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۳۴۰ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی