کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پول و رابطه: ۸ دلیل که پول می تواند رابطه تان را به هم‌ بزند

در میان گذاشتن مسائل مالی با طرف مقابل می‌تواند بسیار حساس باشد. بر هیچ کس پوشیده نیست که پول ارتباط مستقیمی با ضعف نفس و اعتماد به نفس دارد. پول بخش مهمی از جنبه‌های فراوان زندگی روزانه‌ی آدم‌ها را تشکیل می‌دهد، ولی ممکن است بر سر راه چیزهایی که در زندگی برای‌تان مهم است، یعنی عشق و رابطه، قرار بگیرد.

پول و رابطه: ۸ دلیل که پول می تواند رابطه تان را به هم‌ بزند

سؤالات ذیل را از خود بپرسید و صادقانه پاسخ دهید. اگر پاسخ شما بله بود، زمان آن است که اهداف رابطه‌تان را دوباره ارزیابی کرده و با طرف مقابل‌تان صحبت کنید.

۱. آیا پول بر طرف مقابل‌تان برتری دارد؟

اگر پول اولویت اول شما باشد، آنوقت رابطه شما اهمیت خود را از دست می‌دهد، و تلاش شما برای توجیح و جبران آن هیچ اهمیتی نخواهد داشت. بر هرچه تمرکز کنید، همان را به‌دست خواهید آورد. اگر زمان و انرژی زیادی را برای جمع‌آوری مال و ثروت صرف کنید و خواسته‌ها و نیازهای طرف مقابل‌تان را نادیده بگیرید، رابطه شما دچار خدشه خواهد شد.‌ پول برای راحتی و لذت بردن از مزایایی است – که با نگاهی خوشبینانه همراه با طرف مقابلتان – بهمراه می‌آورد. اگر شما حول محور پول بچرخید، قدرت کنترل خود و رابطه‌تان را به پول خواهید داد. با مشاهده‌ی سرعت‌اش در از هم پاشیدن‌تان اصلا تعجب نکنید.

مطلب مرتبط : کار اشتباه با پول: ۱۷ کار اشتباه که شما با پول‌تان انجام می‌دهید

۲. آیا طرف مقابل‌تان را بخاطر پول انتخاب کرده‌اید؟

پول در یک رابطه‌ی سالم یک مزیت محسوب می‌شود. به شما کمک خواهد کرد تا از یک تعطیلات دو نفره لذت ببرید یا برای تشکیل خانواده یک خانه بخرید. با این حال، اگر تنها به این دلیل تصمیم گرفته‌اید با کسی بمانید که از نظر مالی متول است و می‌تواند شما و خانواده‌تان را تأمین کند، پس عشق واقعی و داشتن یک رابطة راضی‌کننده را فراموش کنید. کم کم، از درون احساس تهی بودن خواهید کرد و پول قادر نخواهد بود این خلأ را پر کند.‌ مهم نیست که چقدر مسخره بنظر بیاید، پول قادر نیست برای شما عشق ایجاد کند. میلیون‌ها دلار هم قادر نیست به شما احساس شعف دهد و شما را در زندگی‌تان به کسی متعهد کند. شما می‌خواهید فردی عاشق خودِ شما شود و نه کیف پول شما.

۳. آیا در کسب درآمد با طرف مقابل‌تان رقابت دارید؟

طرف مقابل شما رقیب‌تان نیست. نیازی نیست مشخص شود که چه کسی درآمد بیش‌تری دارد. اگر بیش‌تر از رقیب‌تان درآمد داشته باشید، اما میزان و شدت کار وی را در نظر نگیرید، او احساس خوبی نخواهد داشت و از شما منزجر خواهد شد. اصلا کوچکی و کم اهمیت بودن کار او مطرح نیست، از او حمایت کنید و روی هدف بهبود راحتی و سلامت یک‌دیگر کار کنید.

۴. آیا از اینکه طرف مقابل‌تان پول شما را خرج می‌کند ناراحت می‌شوید؟

بهتر است در مراحل ابتدایی رابطه‌تان، قوانینی در زمینة خرج کردن و پس‌انداز پول وضع کنید. در غیر این‌صورت در خطر مشاجره‌ای بزرگ و حس عصبانیت و انزجاری قرار خواهید گرفت که ممکن است جنگی را شروع کند که در نهایت موجب آسیب وارد شدن به رابطه‌تان شود. زمانی‌که سوابق خانوادگی و رویکردهای متفاوتی در خرج کردن پول داشته باشید، مشکلاتی پیش خواهد آمد. از طرف مقابل‌تان انتظار خواهید داشت تا پول را به شیوه‌ای که شما با آن بزرگ شده‌اید مدیریت کند. سعی کنید تربیت مالی طرف مقابل‌تان را برای پر کردن این خلأ و دست‌یابی به راه‌حلی که مناسب هر دوی شما باشد، درک کنید.

۵. آیا مرتبا بر سر پول مشاجره دارید؟

آیا با طرف مقابل‌تان بر سر مسائل کوچک یا بی‌اهمیت مشاجره می‌کنید و فکر می‌کنید که به مسائل پولی مرتبط است؟ چنان‌چه بر سر مسائلی به طرف مقابل‌تان حمله‌ور می‌شوید که واقعا از آنها ناراحت نیستید و فقط حس مرموزی در مورد مسائل پولی در دل شما جای گرفته است، شما در عمق رابطه‌تان دچار مشکلات پولی هستید و زمان آن رسیده که با طرف مقابل‌تان صحبت کنید. زمانی‌که بر سر پول با طرف مقابل‌تان به بحث می‌پردازید به خاطر داشته باشید که به‌دنبال تصویر بزرگ‌تر و آنچه برای شما و طرف مقابل‌تان از اهمیت بیش‌تری برخوردار است باشید.

۶. آیا مسائل مالی خود را به‌صورت راز حفظ می‌کنید؟

اگر واقعا می‌خواهید به کسی اعتماد کنید، و آنها هم به شما اعتماد کنند، پس باید در مورد بسیاری مسائل، به‌ویژه اوضاع مالی‌تان، با آنها شفاف باشید. چنان‌چه قصد دارید با هم زندگی کنید و یا می‌خواهید که در نهایت ازدواج کنید، مهم است که در مورد جایگاه مالی خود صحبت کنید. عدم موفقیت در صحبت کردن در مورد جایگاه مالی‌تان با طرف مقابل نه تنها موجب از دست دادن اعتماد می‌شود، بلکه اگر زمان زیادی طول بکشد، بعدها در خواهید یافت که شما و طرف مقابل‌تان در مسیرهای کاملا متفاوتی در مورد مسائل مالی قرار دارید. این مسئله آسیب بسیاری به رابطه‌تان وارد می‌کند چرا که مسائل پولی ممکن است موجب احساس خجالت، ترس و یا انزجار شود که معمولا گذر از آن دشوار خواهد بود.

۷. آیا شما خودخواه، پول‌دوست و مادی‌گرا هستید؟

پول می‌تواند موجب ایجاد حرص و طمع در ما شود. افتادن در دام پول بسیار آسان است. امروزه بدون پول نه چیز زیادی به‌دست خواهید آورد و نه به جایی خواهید رسید، این مسئله موجب حرص و طمع ما خواهد شد. اگر می‌خواهید که همیشه بهترین‌ها را در اختیار داشته باشید، این مسئله شیوه‌ی مدیریت رابطه و زمانی را که با طرف مقابل سپری می‌کنید تغییر خواهد داد. هرکاری برای کسب پول بیش‌تر و حفظ آن برای خود انجام خواهید داد حتی اگر به قیمت قربانی کردن رابطه‌تان تمام شود. از قضا، چنانچه رابطه‌تان را قربانی کسب ثروت کنید، احتمالا هر دوی آنها را از دست خواهید داد.

۸. آیا شما در منزل خودتان مدیرعامل، ‌مدیر اجرایی و مدیر مالی هستید؟

تصمیمات پولی باید به‌صورت مشترک اتخاذ شوند. زمانی‌که تنها یک نفر به کنترل امور مالی می‌پردازد، این امر موجب افزایش تنش‌های مالی در رابطه‌تان خواهد شد. و اگر شما یا طرف مقابل‌تان زمانی‌که طرف دیگر در به کرسی نشاندن حرف‌اش تلاش کند ناراحتی و عصبی خواهید شد، و احساس کنترل شدن خواهید داشت. این مسئله قطعا به سرعت نور، موجب آسیب دیدن رابطه‌تان خواهد شد. لذا بهترین راه این است که طرحی بریزید تا هر دوی شما از نظر آنچه از لحاظ مالی روی می‌دهد یکسان باشید و تصمیمات مالی‌تان را با هم اتخاذ کنید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده_فاطمه بختیاری دزفولی

نویسنده:کریس لی

منبع: لایف هک

پول و رابطه: ۸ دلیل که پول می تواند رابطه تان را به هم‌ بزند


هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۲۲۸ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی