کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۸ جمله که سرنوشت رابطه تان را تعیین می‌کند

ارتباط به قدری مهم است که می‌تواند اصل رابطه تان را تشکیل دهد یا بر هم بزند. کلمات ما می‌توانند در یک رابطه به شدت مضر یا مفید باشند، اما از این‌که چگونه با شریک‌مان صحبت کنیم، فرصتی در اختیار داریم. در این نوشتار به ۸ جمله پرداخته می شود که سرنوشت رابطه تان را تعیین می‌کند.

رابطه

بیایید به ۸ مرحله‌ی متفاوت که می‌تواند رابطه تان را به مسیر برخورد برساند، نگاهی بکنیم و سپس به روش‌هایی برای ارتباط عاشقانه‌تر بپردازیم. به یاد داشته باشید که شما همیشه فرصتی برای ایجاد ارتباط با مهرورزی دارید.

۱. به جای جمله‌ی من نمی‌خواهم در مورد آن صحبت کنم بگوییم  بگذار بعداً درموردش صحبت کنیم

دوری کردن از مشاجره با خاتمه دادن به یک بحت خودخواهی است. شریک شما حق دارد نظرش را بگوید شما هم همین‌طور. اگر احساسات و عواطف بالا بگیرد، زمان خوبی برای صحبت کردن است.

مطلب مرتبط : نشانه های پایان رابطه: ۱۲ نشانه که هشدار می‌دهند رابطه تان را تمام کنید

۲.به جای جمله‌یبرای من مهم نیست چه کار می‌کنی بگوییم برای هر دوی‌مان مهم است که تصمیم بگیریم در کنار هم چه کار بکنیم

اگر شما واقعاً به رفتار شریک‌تان اهمیتی نمی‌دهید، به احتمال زیاد این عبارت را که می‌تواند مسیر رابطه‌تان را مشخص کند، بر زبان نمی‌آورید. البته که برای شما اهمیت دارد. در حقیقت، احتمال دارد شما از آن‌چه که همسران انجام می‌دهد منزجر شوید اما می‌ترسید که آن را بگویید.

مطلب مرتبط : ۶ دروغ که رابطه تان را به گند می‌کشد

۳. به جای جمله‌یاگر تو……..، .من تو را ترک می‌کنم بگوییم آن رفتار برای من قابل قبول نیست.

آغاز مشاجره با گفتن این جمله‌ی تهدید آمیز تاکتیک تهاجمی است. مشاجره مشاجره است. دلیلی ندارد که سر یک اختلاف نظر شریک‌تان را به بر هم زدن رابطه تهدیدکنید مگر این‌که مسئله‌ی حیاتی برای نظام باورتان باشد.

اگر شما واقعاً از آن‌چه همسرتان انجام داده، منزجر شدید، می‌توانید بدون اولتیماتومِ ” اگر تو بار دیگر سر من داد بزنی، تو را ترک می‌کنم، ” حد و مرزی را تعیین کنید. در عوض، این عبارت را امتحان کنید ‘این برای من خیلی مهم است. ازت میخام وقتی که با من صحبت می‌کنی صداتو کم کنی.’

مطلب مرتبط : ۵ نشانه که رابطه سمی دارید و باید تمام اش کنید

۴. به جای جمله‌ی تو هیچ وقت/ همیشه بگوییم من ترجیح می‌دهم این کار را انجام ندهی ( رفتار خاص)

هر وقت شما می‌گویید ‘تو همیشه’ یا ‘تو هیچ وقت’، دارید مبالغه می‌کنید. شاید حقیقت این باشد که شریک شما قبلا چندین بار همان روش را پیش برده است و هر دفعه شما از آن بدتان می‌آمد و چیزی نمی‌گفتید.

شما نمی‌توانید همسرتان را به خاطر نخواندن ذهن (تله پاتی) ملامت کنید. اگر این موضوع دو سال پیش، هنگامی که شریک‌تان برای نخستین بار آن کار را کرد، شما را اذیت کرده بود هیچ دلیلی وجود ندارد که آنها را این خاطر ملامت کنید که نمی‌دانستند این کار تا امروز باعث رنجش شما شده است.

شما برای تعیین حد و مرزهای خودتان مسئول هستید. اگر چیزی شما را اذیت کند، فهرست چیزهای دیگری را که شما را اذیت کرده، به میان نیاورید. به شریک عشقی‌تان این احترام را بگذارید و به او بگویید رفتارش در این موقعیت خاص دور از انتظارتان بوده‌است و ترجیح می‌دهید در آینده این رفتار را در چنین مواقعی تکرار نکند.

۵. به جای جمله‌ی تو همیشه ایده‌های احمقانه خلق می‌کنی بگوییم من تو را حمایت می‌کنم

فیلم کلاسیک هالیدی (تعطیلات) با بازی کری گرانت و کاترین هپبورن در ۱۹۳۸ اکران شد. در این فیلم کری گرانت رابطه‌اش را به دوریس نولان که نقش خواهرِ خانم هپبورن را بازی می‌کرد، به هم زد. تنها تفاوت آنها این بود که کاترین هپبورن رویاهای احمقانه‌ی کری گرانت را حمایت می‌کرد ولی دوریس نه.

شما مجبور نیستید همه‌ی ایده‌های همسرتان را دوست بدارید به خصوص اگر آن ایده‌ها ارزشمند هستند، اما شما می‌توانید راهی را برای مثبت بودن و کنجکاو بودن پیدا کنید نه این‌که منفی باشید و فورا ایده‌های آنان را بی‌ارزش کنید.

 ۶.به جای جمله‌ی چرا آن کار را انجام دادی بگوییم من می‌خواهم به تو پیوند بخورم و عمیقاً تو را درک کنم.

در مطالعه‌ی انجام شده بر روی ۱۸۹ نفر که در رابطه‌ی رمانتیک هستند و این‌که آنها چگونه مشاجره‌ها را حل و فصل می‌کنند، محققان دریافتند که افرادی که در نزدیک‌تر شدن به شریک‌شان متمرکز بودند بیش‌تر احتمال داشتند در بحث آزاد و مصالحه شرکت کنند، نگرانی نسبت به شریک‌شان را نشان دهند و به دنبال حمایت اجتماعی باشند، در حالی‌که کم‌تر احتمال داشتند مشاجره را انکار کنند یا نادیده بگیرند. آنها نیز بیش‌تر احتمال داشتند مشاجره را با موفقیت حل کنند( برای مثال، رابطه را حفظ کنند).

هنگامی‌که مشاجره‌ای وجود داشته باشد، معمولاً اختلاف نظر وجود خواهد داشت. اگر شما با این ذهنیت که می‌خواهید دیدگاه شریک‌تان را درک کنید ِ به آنها نزدیک شوید، می‌توانید به عنوان یک شخص به آنها نزدیک‌تر شوید، محققان نشان می‌دهند که شما از این که با هم هستید خشنود خواهید بود.

جمله که سرنوشت رابطه تان را تعیین می‌کند ۷:

 به جای جمله‌ی تو دقیقا مثل عشق سابق من هستی بگوییم من رفتار تو را دوست ندارم

هیچ کسی دوست ندارد با عشق قبلی مقایسه شود. با شریک‌تان طوری رفتار کنید که او یک فردی منحصر به فرد است که خصلت‌های خاص خودش را دارد چرا که آنها منحصر به فرد هستند. شما می‌توانید از رفتاری منزجر شوید و آن را نپذیرید بدون این‌که به عشق قبلی اشاره کنید.

جمله که سرنوشت رابطه تان را تعیین می‌کند ۸:

به جای جمله‌ی من عاشق‌ات خواهم بود اگر…..‘بگوییم من تو را فقط به خاطر خودت دوست دارم

عشق شرطی نقطه‌ی مقابل عشق غیر شرطی است. اگر شما بگویید من عاشق‌ات خواهم بود اگر…..، در حقیقت برای عشق‌تان شرط می‌گذارید. استفاده از عشق شرطی مانند این است که شما با شریک‌تان مانند حیوان شرطی رفتار می‌کنید که با عشق ورزیدن‌تان پاداش می‌گیرد، اگر آنها کاری را انجام دهند که از او خواستید.


ترجمه: تحریریه نشریه بازده- سحر مهراجی

منبع- پاور پازیتیویتی

۸ جمله که سرنوشت رابطه تان را تعیین می‌کند

سرنوشت رابطه


برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی