کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۷ نشانه باهوش بودن شما که نمی‌دانید

۷ نشانه باهوش بودن شما که نمی‌دانید

نشانه باهوش بودن چیست ؟ باهوش بودن به اشکال مختلف در آدم‌ها ظهور می‌کند. آدم‌ها مجموعه مهارت‌های گوناگون و سوابق تحصیلی بسیار مختلفی دارند (رسمی یا غیررسمی! ). به همین دلیل، مهم است در هنگام تعامل با دیگران به این تفاوت‌ها توجه داشته باشید. برای مثال، اگر من در اتاقی در جمع فیزیک‌دانان حضور داشته باشم، خود را کم‌هوش‌ترین فرد در اتاق احساس خواهم کرد. اما، اگر در اتاقی در جمع نویسندگان قرار گیرم، خود را در خانه احساس خواهم کرد. شما هیچ‌وقت دوست ندارید خود را دست کم بگیرید یا احساس کنید کم‌هوش‌تر از خود واقعی‌تان هستید. این به نفع هیچ کس نیست.

smiling-woman-wearing-glasses.jpg

هوش همیشه به شکل باهوش‌های کتابی یا تخصص در یک رشته‌ی دانشگاهی خاص نمود ندارد. در مهارت‌های عملی، در توانایی موسیقیایی، و حتی در رشته‌های ورزشی نیز می‌توان نمودی از هوش را یافت. هوش پیچیده و چند وجهی است، یعنی افراد خیلی بیشتری ممکن است از ان چه در ابتدا به نظر شما برسد، از هوش برخوردارند. افراد اغلب تصور می‌کنند باهوش نیستند؛ صرفاً به این دلیل که در گروه خاصی قرار ندارند؛ این به هیچ‌وجه واقعیت ندارد! کافی است ۷ نشانه باهوش بودن را که در این نوشتار بحث می شود بشناسند.

بنابراین، حتی اگر احساس نمی‌کنید باهوش هستید، این ۷ نشانه باهوش بودن را مطالعه کنید که نشان می‌دهند شما باهوش‌تر از آنی هستید که تصور می‌کنید و با اطمینان روز را شروع کنید.

۱. به خودتان سخت می‌گیرید

یکی از ناامید‌کننده‌ترین اتفاقاتی که ممکن است برای شما بیفتد این است که نتوانید چیزی را بفهمید. برای یک فرد باهوش مثل شما، خیلی ناراحت‌کننده است که به چیزی برخورد کنید و نتوانید بلافاصله از آن سر در بیاورید. چرا؟ به‌دلیل این‌که معمولاً همه‌ چیز برای شما ساده بوده است. بنابراین، وقتی چیزی برای شما واضح نباشد، احساس بدی نسبت‌به هوش خود پیدا می‌کنید.

۲. شما به رسانه‌ها توجه دارید

افراد باهوش معمولاً تاحدی که اخبار را مطالعه و پیگیری می‌کنند درک خوبی از جهان پیرامون خود دارند. احتمالاً خود را تاحدی نسبت به رویدادهای جاری روزآمد می‌کنید، حتی اگر این معنایش صرفاً گشت‌زنی در حساب تویتر خود باشد. شما دوست دارید بدانید در اطراف شما اتفاقاتی درحال وقوع است و دوست دارید از موضوعات پیش روی کشور و جهان امروز سر در بیاورید. حتی اگر این علاقه‌ای گذرا باشد، باز هم وجود دارد.

۳. شما را نمی‌فهمند

شاید شوخی شما زیادی پیچیده است. شاید از واژگان پیشرفته‌ای استفاده کرده‌اید. مسئله هر چه باشد، معمولاً اطرافیان آدم‌های با هوش آنها را خوب درک نمی‌کنند. این اشکال شما نیست؛ این دقیقاً نحوه‌ی زندگی آدم‌های باهوش است. همیشه مجبور هستید خود را به دیگران توضیح بدهید. و همین مسئله مرا به نشانه‌ی بعدی می‌رساند.

۴. دوستان شما باهوش هستند

افراد باهوش تمایل دارند خودشان را با آدم‌های باهوش محاصره کنند. با توجه به نشانه‌ی ۳ چه کسی می‌خواهد با آدم‌هایی معاشرت کند که لطیفه‌ها و جوک‌های او را نمی‌فهمد؟ اگر دوستانتان، شما را می‌فهمند و می‌توانند با شما ارتباط داشته باشند، بنابراین شما دقیقاً به اندازه‌ی آنها باهوش هستید. و چون دوستان شما، دوستان شما هستند، آنها را تحسین می‌کنید. و آنها هم به همان اندازه شما را تحسین می‌کنند.

۵. انتظارات زیادی از خود دارید.

از آدم‌های باهوش انتظار می‌رود کارهای بزرگ انجام دهند. آدم‌های با هوش را، حتی در کودکی، به کلاس‌های پیشرفته می‌فرستند و مطالب خواندنی سطح بالاتری به آنها می‌دهند. به همین دلیل، آدم‌های باهوش معمولا نقشه‌های بزرگی برای آینده‌ی خود دارند. این نقشه‌ها چه رفتن به یک دانشکده‌ی خاص باشد یا در پیش گرفتن مسیر شغلی خاص، شما احتمالاً نقشه‌های بزرگی برای خود در آینده دارید. شاید دوست داشته باشید کسب‌وکار خود را راه بیندازید یا برای یک تیم ورزشی، استراتژی جدیدی پیدا کنید. هدف شما هرچه باشد، امیدوار هستید به آن دست پیدا کنید.

۶. بازی کردن را دوست دارید

بسیاری از افراد باهوش از بازی کردن لذت می‌برند؛ چون می‌خواهند از آن سر در بیاورند. برای مثال، پر کردن جدول کلمات متقاطع و ورق بازی و تخته‌نرد برای بسیاری از افراد باهوش لذت‌بخش است. این بازی‌ها به فکر و تمرکز احتیاج دارند که برای افراد باهوش مثل شما جذاب است. بازی‌‌ها به‌دلیل هیجانی که ایجاد می‌کنند، بسیار عالی هستند؛ حتی در اوقات فراغت. این مسئله به‌ویژه در مورد آدم‌هایی که کار یدی انجام می‌دهند و کار آنها ساختن یا تعمیر وسایل است، نیز صدق می‌کند. همه چیز مثل معما است.

۷. به شما گفته‌اند باهوش هستید.

واقعیت آن است بسیاری از آدم‌های باهوش دوست ندارند خود را باهوش بدانند؛ چون به‌لحاظ اجتماعی پذیرفتنی نیست. مثل این است که به خودتان فخر می‌فروشید، درحالی‌که، درحقیقت، شما واقعیت را می‌گویید. روش شماره یک دانستن این‌که شما باهوش هستید چیست؟ این‌که آدم‌های دیگر به شما گفته باشند باهوش هستید. هوش توجه زیادی را، به‌ویژه در محیط کار یا کلاس درس، به خود جلب می‌کند. بنابراین، هوش خود را باور کنید و از زندگی در مسیر باهوش‌ها لذت ببرید!


ترجمه: تحریریه نشریه بازده

نویسنده: مگی هیس

۷ نشانه باهوش بودن شما که نمی‌دانید


هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۴۲۶ نفر)

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی