کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۷ مانع در مسیر تغییر

تحول به سطحی از ظرفیت نیاز دارد، ولی موانعی بر سر راه است. در این نوشتار به این موانع اشاره شده است.

کریس میجر، موسس و مدیرعامل اسپوکینگ واش می‌گوید: “زندگی هیچ‌کس فقط با خواندن یک کتاب، متحول نشده است. تغییر، تنها با عمل، صبر، و پشتکار به‌دست می‌آید.”

change0.jpg

میجر می‌گوید: “اغلب ما باور داریم که اگر اطلاعات کافی به‌دست می‌آوردیم و بیش‌تر می‌دانستیم، فلان کار را طور دیگری انجام می‌دادیم، ولی این اصلا واقعیت ندارد.”

تحول به سطحی از ظرفیت نیاز دارد، ولی موانعی بر سر راه است. میجر، نویسنده‌ی کتاب “قدرت تحول”، می‌گوید: خبر خوب این است که می‌توانید بر رویشان مانور دهید. در این جا هفت مشکل بالقوه‌ی تغییر و راه‌های عبور از آن را می‌خوانید:

۱.کور بودن نسبت به نقاط کور

میجر می‌گوید نقاط کور، عادی، طبیعی و رایج هستند ولی ما را محدود می‌کنند. درعوض، باید از لنزهایی استفاده کنید که بتوانید دنیا را بهتر ببینید، فعالانه به دنبال دانش جدید، نظرات و بینش‌هایی برای افزایش ظرفیت حرکت‌تان باشید.

او می‌گوید: “اگر شوق گوش دادن نداشته باشیم، نمی‌توانیم چیزی را ببینیم که قادر به دیدنش نیستیم.”

۲.میل به راحتی

راحتی، یک دشمن ترسناک است. میجر می‌گوید، “مغز ما به شدت دوست دارد راحت و ایمن باشد. متأسفانه، راحتی و یادگیری کاملا در تقابل هم قرار دارند.”

به عبارت ساده، باید برای برتری یافتن، از حریم امن و راحت‌تان خارج شوید. این فکر را در نظر داشته باشید که تغییر اصلا راحت نیست.

۳.عقاید گیج‌کننده درباره‌ی یادگیری

عقیده همان فکر نیست! میجر می‌گوید، “فکر کردن، فرآیند تولید یک ایده‌ی ناب یا متمایز است. به انرژی و توجه نیاز دارد؛ عقیده به هیچ کدام از این دو نیاز ندارد.”

ارزیابی وضعیت، می‌تواند یک شیوه‌ی یادگیری باشد. میجر می‌گوید به جای این‌که ببینید از فلان ایده خوش‌تان می‌آید یا نه، از خودتان بپرسید، قدرت این ایده برای من چیست؟

۴.میل به خشنودی آنی

میجر می‌گوید ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که خودمان می‌خواهیم، ما و همه همین حالا همین دنیای اطراف‌مان را می‌خواهیم، ولی یادگیری صحیح در یک آن رخ نمی‌دهد.

او می‌گوید “اگر واقعا می‌خواهید یاد بگیرید و تغییر کنید، باید از گذشته رها شوید و به تلاشی سرسختانه متعهد باشید.”

۵.فکر بدون عمل

میجر می‌گوید، ذهن می‌تواند درک کند ولی در واقع، این بدن است که یاد می‌گیرد. او می‌گوید “ایجاد مهارت‌های جدید به تمرین‌هایی با افراد واقعی، تأثیرات واقعی، و ریسک شخصی نیاز دارد.” به عبارت دیگر، عمل، دانستن را کامل می‌کند.

۶.شوق چیزهای تازه‌تر

یکی از بزرگ‌ترین قاتلان و مرگ‌آوران تغییر، جذابیت چیزهای باشکوهتر بعدی یا مُد بعدی است. میجر می‌گوید: اگر بخواهید به دنبال هر ایده‌ی جدیدی بروید، نمی‌توانید در ایجاد تغییر، موفق باشید.

او می‌گوید: “ایجاد کفایت، زمان‌بر است. اگر می‌خواهید تغییر کنید باید بر یک فرآیند تکیه کنید.”

۷.باور به این‌که تغییر، خصوصی است

میجر می‌گوید: “یادگیری مناسب و پاینده، یک فرآیند اجتماعی است، ما در جامعه‌ای از یادگیران متعهد، بهتر و آسان تر یاد می‌گیریم. متأسفانه، ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که باید پول بپردازیم تا بدانیم، و نداستن هم ضعف است. پس، کتاب می‌خریم، در وبینار شرکت می‌کنیم، و به صدای ضبط شده ی استاد در خلوت خصوصی خودمان گوش می‌دهیم، ولی این سبک خودتغییردهی، اغلب با توهم پیشرفت مواجه است.

او می‌گوید: “مردم وقتی از هم چیزی را یاد می‌گیرند، بهتر یاد می‌گیرند. یک مشاور استخدام کنید یا خودتان را در فرآیندی ساختاریافته قرار دهید. و بدانید که یادگیری زمان‌بر است.”

ترجمه: تحریریه نشریه بازده

نویسنده: استفانی وُزا

//بازده//

 

(مشاهده ۲۸ نفر, فقط امروز)
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده

0 دیدگاه در “۷ مانع در مسیر تغییر”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page generated in 1٫182 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت