کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۷ عادت بد صحبت کردن که حالا باید ترک‌شان کنید

بد صحبت کردن بدترین خطای ممکن در برقراری ارتباط با مخاطب است. حتی بهترین ایده‌ها اگر شنونده‌ای نداشته باشند هیچ چیز نیستند. در این‌جا ما عادت‌های بدی را برشمرده‌ایم که اگر می‌خواهید یک ارتباط‌ گر موثر باشید باید آنها را کنار بگذارید.

Bad-speaking-habits.jpg

ژولین ترژر یکی از مشهورترین سخنرانان تد و مشاور برندسازی و ارتباطات است که با شرکت‌هایی مثل نوکیا و ولدورف آستوریا کار می‌کند. ترژر در سخنرانی تد ۲۰۱۳ خودش با عنوان “چگونه صحبت کنیم که آدم‌ها بخواهند گوش بدهند.” به توضیح “۷ خطای مهلک صحبت کردن” می‌پردازد.

در این‌جا ما ۷ عادت‌ بد صحبت کردن را برشمرده‌ایم که اگر می‌خواهید یک ارتباط‌گر موثر باشید باید آنها را کنار بگذارید.

 

7habits 1.png

۱. سخن‌چینی

بدگویی از شخص دیگر به نظر می‌رسد واکنش زنجیره‌ای به دنبال داشته باشد. اگر سخن‌چینی کنید، برای خودتان شهرت بدی درست می کنید و به دیگران القاء می‌کنید که آنها نیز شروع به سخن‌چینی درباره‌ی شما بکنند.

7habits 2.png

۲.قضاوت کردن

اگر شما مکالماتتان پر از قضاوت درباره‌ی دیگران باشد، مخاطبانتان را به این خودآگاهی ‌می رسانید که شاید درباره‌ی آنها هم قضاوت کنید و ممکن است کاملاً سکوت اختیار کنند.

 

 

7habits 3.png

۳.منفی بافی

انتخاب خوش‌بینی به جای منفی بافی، صحبت کردن با شما را لذت بخش‌تر می‌کند. به علاوه، برای سلامتی شما بهتر است.

 

 

7habits 4.png

۴.شکایت کردن

شکایت کردن به راحتی یک عادت می‌شود، و قبل از این‌که بدانید به عنوان شخصی شناخته می‌شوید که درباره‌ی‌ آب و هوا، اخبار، کار، و هر چیز دیگری شکایت می‌کند. به این “مصیبت ویروسی” می‌گویند.

 

7habits 5.png

۵.بهانه‌تراشی

بعضی از آدم‌ها وقتی شکست می‌خورند هر آدم و هر چیز دیگری را مقصر می‌دانند و سرزنش می‌کنند جز خودشان را. با این‌که دیگران ممکن است بهانه‌تراشی را گاه و بی‌گاه نادیده بگیرند ولی جریان دائمی بهانه‌ها نشان می‌دهد شما مسئولیت اعمال‌تان را ندارید.

 

7habits 6.png

۶.مبالغه

مبالغه، زبان ما را تحقیرآمیز و نازل جلوه می‌دهد. افزودن استعدادهای دراماتیک یا فوق‌العاده ذاتاً نوعی دروغ است، و ما دوست نداریم به آدم‌هایی گوش بدهیم که به ما دروغ می‌گویند.

 

7habits 7.png

۷.دگماتیک بودن

وقتی خطرناک است که اظهارنظرها و حقایق با هم اشتباه گرفته شوند. هیچ‌کس نمی‌خواهد با اظهارنظرهایی بمباران شود که به‌عنوان حقیقت بیان می‌شوند.

ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده
مترجم امیر پوریانسب

نویسنده: ریچارد فلونی

منبع:بیزینس اینسایدر

//بازده//

 

مطالب مرتبط

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی