کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۷ عادت آدم های موفق

شما باید برای رسیدن به اهداف‌تان در زندگی سخت تلاش کنید. همه‌ی ما می‌خواهیم در زندگی‌مان موفق شویم اما موفقیت یک‌شبه به‌دست نمی‌آید. برای یک لحظه، به سرگذشت افرادی نگاه کنید که در زندگی‌شان موفق شده‌اند، به اهداف‌شان رسیده‌اند، و توانایی انجام کاری را که واقعا می‌خواستند را داشتند. اگر به برنامه‌شان نگاه کنید، می‌بینید که آنها معمولاً از زمان‌شان برای رسیدن به کارهای روزانه استفاده می‌کنند و مطابق برنامه‌شان عمل می‌کنند تا به اهداف دراز مدت‌شان برسند. آنها این ویژگی را در خود پرورش داده‌اند تا کارها را آنگونه که در زندگی روزانه‌شان برنامه‌ریزی کردند، انجام دهند. در ذیل به ۷ عادت آدم های موفق اشاره شده است که حقیقتا آنها را کارآمد می‌کند و باعث موفقیت‌شان می‌شود.

موفق

۱. افراد موفق از عوامل حواس‌پرتی فاصله می‌گیرند

عوامل حواس‌پرتی بزرگ‌ترین مانع بر سر راه موفقیت هستند. عامل حواس‌پرتی می‌تواند به هر روشی باشد. افراد موفق می‌دانند چه چیزی می‌تواند حواس آنها را پرت کند، بنابراین، احتمال دارند از آنها دور باشند. دیدن موفقیت دیگران می‌تواند در شما انگیزه ایجاد کند، اما افراد موفق موفقیت‌شان را با هیچ‌کس مقایسه نمی‌کنند زیرا سفر هر فرد منحصر به خود او و متفاوت است و نباید در مقایسه با سایرین به هدر رود.

مطلب مرتبط :‌۱۰ چیز شگفت انگیز که آدم های موفق دوست دارند

۲. سلامتی در اولویت است

سلامتی ثروت است، این ضرب‌المثل می‌گوید که اگر شما در سلامت کامل باشید همه چیز خوب است. افراد موفق نگران سلامتی‌شان هستند. تمام روز کارکردن و استراحت نکردن مشکلات زیادی به وجود می‌آورد. این یکی از بهترین عادات افراد موفق است که برای سلامتی‌شان وقت کافی می‌گذارند. آنها می‌دانند که بعد از اتمام کارهای‌شان، لازم است استراحت کنند و ذهن و جسم‌شان را آرام کنند و در نتیجه بهره‌وری‌شان افزایش یابد. خوردن غذاهای سالم، وعده‌های غذایی مناسب و به‌موقع بعضی از منابع انرژی هستند که آنها را در انجام کارهای روزانه‌شان توانمند می‌سازد.

۳.  کتاب خوانی از عادات افراد موفق است

مطالعه یکی از محبوب‌ترین عادات افراد موفق است. وارن بافت، یکی از ثروتنمدترین اشخاص و موفق‌ترین سرمایه‌گذار در جهان نیز ۸۰ درصد از وقت‌اش را صرف کتاب خواندن می‌کند. کتاب‌های مورد علاقه‌اش ‘سرمایه‌گذار باهوش’، ‘تجزیه و تحلیل امنیت’، ‘سهام عادی و سود غیرعادی’ بعضی از کتاب‌های پیشنهادی او هستند که فکر می‌کند هر فردی بهتر است آنها را بخواند. کتاب خواندن در واقع دانش را زیاد می‌کند و به موفقیت‌تان می‌انجامد.

۴. برنامه‌ریزی کارهای روز بعد

معمولاً مردم در مورد این‌که چه کارهایی را باید فردا انجام دهند تصمیم نمی‌گیرند و کارشان را معلق می‌گذارند. اما افراد موفق یک برنامه‌ی کامل برای آن روزشان دارند که کمک می‌کند به راحتی کارها را سر موقع انجام دهند. آنها احتمال دارند با درست کردن ‘فهرست کارهایی که باید انجام شود’، برنامه‌ریزی مناسبی از کارهایی را که باید فردا انجام بدهند، داشته باشند بنابراین دانستن این‌که چه کاری را انجام دهند و در چه زمانی انجام دهند، آسان می‌شوند.

۵. ایجاد یک زندگی متعادل

کار و صرفا کار مسئله‌ی مهمی در زندگی نیست ولی خانواده مهم است. حفظ تعادل میان امور در زندگی‌تان ضروری است و افراد موفق‌  به احتمال زیاد تعادل را به گونه‌ای حفظ می‌کنند که می‌توانند زمانی را با خانواده و دوستان‌شان سپری کنند. یک تعادل خوب همیشه باعث موفقیت می‌شود.

۶. از اشتباهات‌شان درس می‌گیرند

شما تا زمانی‌که از اشتباهات‌تان چیزی یاد نگیرید نمی‌توانید در زندگی موفق شوید. درس گرفتن از اشتباهات چیزی است که یک شخص را موفق‌ می‌کند و فرد موفق عادت دارد که از هر اشتباهی که مرتکب شده است چیزی یاد بگیرد و به طور خردمندانه‌ای شهامت پذیرفتن اشتباهات‌اش را دارد.

۷. کمک به دیگران برای رسیدن به موفقیت

این عادت افراد موفق است که به دیگران برای رسیدن به موفقیت کمک کنند و برخی از نکات موفقیت‌شان، را به اشتراک بگذارند، بدون هیچ‌گونه نگرش خودخواهانه‌‌ای.


ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع:شاپ اسکوئر

۷ عادت آدم های موفق

عادت آدم های موفق


مطالب مرتبط
چرا اعتماد مهمترین اصل از سه گانه های "شناخت، علاقه و اعتماد" است
۶ توصیه مهم برای کارآفرین شدن از ۵۰ مدیر بزرگ تاریخ آمریکا
استراتژی شماره ۱ بازاریابی چیست؟
۱۰ عبارت که آدم‌های خوشحال هرروز می‌گویند
۲۰ عادت کارآفرین ها برای دستیابی به موفقیت
چطوری سریع پولدار شویم: ۱۰ کار که با سرعت ثروتمند شویم
۱۵ نشانه که شما برای شروع کسب و کار جدید آماده اید
چگونه راست دست یا چپ دست می‌شویم؟
۳ راه کاربردی برای جلب اعتماد مشتری
۲ راز کسب و کار یک برند موفق دنیای مد
۵ نوع مشتری که برای تقویت کسب و کار‌تان باید کنارشان بگذارید
برندینگ: برای موفقیت برندتان به این ۷ سوال پاسخ دهید

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی