کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۷ راه ترک اعتیاد که شدیدا موثر هستند

راه ترک اعتیاداعتیاد برای جامعه و خانواده زیان‌آوار است. بنابراین باید آن را ترک کرد. مادر این نوشتار ۷ راه ترک اعتیاد را به شما معرفی می‌کنیم. بعضی پیشنهادات وجود دارند که شخص معتاد می‌تواند با اجرای آنها عادت زیان‌آور خود را ترک کند.

در ادامه ۷ راه ترک اعتیاد آورده شده‌است:

۱. خود تصمیمی:

یک نفر از اعتیاد رهایی می‌یابد و این برای آن شخص و برای جامعه‌اش مهم است. ولی برای این کار خودتصمیمی ضروری است. رهایی از اعتیاد به خودتصمیمی آن شخص بستگی دارد. اگر در ذهن خودش به این قضیه فکر کرده باشد انجام آن راحت خواهد بود، در غیر این‌صورت دشوار است. هر نوع اعتیادی برای جامعه زیان‌آور است و باید ترک شود.

مطلب مرتبط: ۱۰ کشور با بیشترین اعتیاد مواد مخدر در دنیا

۲. برنامه‌ی‌تان را بسازید:

حالا وقت آن است که برای رهایی از اعتیاد راهکاری بیابید که امری مهم است. برای هر وضعیتی برنامه‌ریزی ضروری است و مسئله‌ی اصلی همین است. هرکسی می‌تواند عادت اعتیاد را آهسته آهسته با تمرین کاهش دهد.

۳. سبک زندگی‌تان را عوض کنید:

برای آن‌که بر عادت اعتیادتان غلبه کنید سعی کنید سبک زندگی‌تان را عوض کنید. می‌توانید به طور منظم ورزش کنید. ورزش ابزار بسیار خوبی است که با آن می‌توانید سلامتی‌تان را حفظ کنید و عادت اعتیادتان را کاهش دهید. جریان خون در بدن افزایش می‌یابد و مقدار مناسبی اکسیژن توسط بدن استنشاق می‌شود. به خاطر این فرآیند بدن سالم و متناسب می‌شود.

مطلب مرتبط: درمان و پیشگیری از اعتیاد به کمک طب سنتی

۴. مسئولیت‌پذیر باشید:

در قبال خانواده و جامعه‌ی‌تان مسئولیت‌پذیر باشید. مسئولیت‌پذیر بودن و حمایت دیگران به وقت نیاز، کار خوبی است. و در عوض شما هم از طرف جامعه حمایت خواهید شد. نسبت به کار و مسئولیت‌های‌تان مسئولیت‌پذیر باشید.

۵. شجاع باشید:

شجاعت عامل مهمی است که با آن می‌توانید بر عادت اعتیادتان غلبه کنید. با مشقت کشیدن برای رهایی از اعتیاد خودتان را دلسرد نکنید. پس قوی باشید و خودتان را تغییر دهید چون این فقط به خود شما بستگی دارد. فنون مختلف تقویت شجاعت را یاد بگیرید.

مطلب مرتبط: رابطه شخصیت و اعتیاد به گوشی هوشمند چیست؟

۶. بر ترس‌های‌تان غلبه کنید:

از هیچ وضعیتی نترسید، سعی کنید بر ترس‌های‌تان غلبه کنید. شما می‌توانید هر کاری و همه کاری بکنید. شجاع و از دیگران متفاوت باشید. با دوستان و جامعه‌ی‌تان همکاری و مشارکت کنید. به خودتان و به خداوند اعتماد کنید. خدا بزرگ است. او از شما محافظت خواهد کرد ولی سعی کنید اول بر ترس‌های‌تان غلبه کنید.

۷. حامی باشید:

ذاتا حامی باشید. این یک عادت خوب است، ما باید یکدیگر را حمایت کنیم. با عادت حمایتی می‌توانیم استرس و نگرانی‌مان را کاهش دهیم. نگرانی و استرس دشمن آدم‌ها هستند و به همین علت بسیاری از مردم به مواد مخدر یا الکل اعتیاد پیدا می‌کنند. پس به دیگران کمک کنید و به وقت نیاز از آنها کمک بگیرید.

قوی باشید و عادت زیان‌آور اعتیاد را ترک کنید. راهکار و برنامه‌ی خودتان را درست کنید و طبق آنها عمل کنید. در قبال خانواده و جامعه مسئولیت نشان بدهید. با دوستان و اقوام خوش بگذرانید و از زندگی لذت ببرید. برای همیشه با عادت اعتیاد وداع کنید.

 


ترجمه : تحریریه سایت کسب و کار بازده_کامروا ابراهیمی

منبع: ریکاوری.اُرگ

۷ راه ترک اعتیاد


 

مطالب مرتبط
۳ دلیل که مردم ظرف ۱۵ثانیه سایت شما را ترک می‌کنند
۵ دلیل روانشناختی اعتیاد به فیسبوک و ۵ روش برای رهایی از این عادت
۴ تکنیک‌ برای رهایی از استرس در ۱۰ دقیقه
۸ راه آسان برای رهایی از گذشته و موفقیت در زندگی
۵ راه کمک برای درمان معتادان مواد مخدر
حساسیت فصلی :۵ روش خلاص شدن از حساسیت بهاری
تفاوت عشق و هوس و اعتیاد از دیدگاه روانشناسی
درمان و پیشگیری از اعتیاد به کمک طب سنتی
انواع اعتیاد: ۴ نوع اعتیاد که زندگی‌تان را تباه می‌کنند و نحوه‌ی غلبه بر آن‌ها
۸ عادت خطرناک برای مغز که حتما باید از آنها دوری کنید
۱۰ کشور با بیشترین اعتیاد مواد مخدر در دنیا
چرا بهترین کارآفرینان معتاد موفقیت هستند

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی