کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۷ روش آسان برای رسیدن به خودباوری

خودباوری مزیت‌های متعددی دارد. حتما همه‌ی ما در بین اطرافیان یا همکاران کسانی را می‌شناسیم که به قابلیت‌های خود یا به عبارتی به خودشان باور و ایمان دارند و روزانه فعالیت‌های متعددی را به سرانجام می‌رسانند.

خودباوری

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آد‌م‌های خودباور سرشار از انرژی هستند و اهل به تعویق انداختن کارها نیستند. و به طور معمول انسان‌های خوبی هستند، دیگران را قضاوت نمی‌کنند و در عوض تشویق دیگران از خصوصیات بارز آنها است.آیا به نظر شما خودباوری و داشتن خصوصیاتی ستودنی شگفت آور نیست؟ در ادامه با ۷ روش آسان برای ایجاد خصیصه‌ی خودباوری آشنا می‌شوید.

۱. در مورد اهداف خود واقع گرا باشید.

دستیابی به اهداف حس خوبی را در ما ایجاد می‌کند. در نظر گرفتن اهداف روزانه  یا هفتگی ما را در مسیری که به سوی موفقیت می‌پیماییم هدایت می‌کنند و ما را به این باور می‌رسانند که دستیابی به اهدافمان برای ما بسیار سهل و ممکن است.

۲. با افرادی با تفکر و نگرش مثبت وقت بگذرانید.

با رفت و آمد با افرادی که دید شما را به زندگی و رویدادهای آن منفی می‌کنند، نمی‌توانید حس خوبی به خود داشته باشید. وقت خود را با افراد مثبت و شاد بگذرانید و تا حد امکان از منفی گرایی دوری کنید، دوستانی که منفی گرا هستند را کنار بگذارید!

۳. به دستاوردها و علایق خود اذعان کنید.

هر بار که کاری را به انجام می‌رسانید – حتی اگر خیلی هم کوچک و ناچیز باشد- به خود یادآوری کنید که موفق به انجام کاری شده اید. و، به آنچه از انجام آن لذت می‌برید فکر کنید و تا حد امکان آنها را در برنامه خود بگنجانید.

۴. دانش و مهارت خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

آیا در زمینه خاصی تخصص دارید؟ همه ما حداقل در یک زمینه اطلاعات و مهارت زیادی دازیم و به خوبی از زیر و بم آن آگاهی داریم. این دانش و مهارت خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. کمک به دیگران در یادگیری یک مهارت جدید حس خودباوری را در شما ایجاد می‌کند.

۵. اهداف بلندپروازانه داشته باشید.

ممکن است به نظر خیلی کلیشه‌ای برسد اما به دنبال شغلی که همیشه آرزویش را داشته‌اید باشید، مهارت سخت و دشواری را بیاموزید که همیشه به دلیل سخت بودن از یادگیری آن صرف نظر کرده اید. حتی اگر در دستیابی به دوردست‌ترین هدف خود ناکام شوید، از این تلاش خود قطعا نتایج مثبت بسیاری خواهید گرفت.

۶. از اظهار نظر باکی نداشته باشید.

اگر سوالی دارید یا نیاز به توضیح بیشتری در خصوص یک موضوع دارید، آن را مطرح کنید. اگر فکر می‌کنید که روندی در محل کار شما می‌تواند موثرتر و با کارآیی بیشتر انجام شود نظر خود را بیان کنید.

۷. مراقب خود باشید – شما آدم مهمی هستید.

این مورد از اهمیت خاصی برخوردار است. به این ترتیب خودباوری در شما شکل می‌گیرد و در طول مسیر زندگی شما را همراهی خواهد کرد. برای خود حدودی تعیین کنید که در آن احساس راحتی و آرامش می‌کنید. یادگیری را هرگز متوقف نکنید، و از همه مهمتر وقت خود را با خانواده و دوستانی که شما را دوست دارند و در هر شرایطی شما را حمایت می‌کنند بگذرانید.

 

سایت کسب و کار بازده

منبع:پنجره خلاقیت

 

 

مطالب مرتبط
۲۰ انتخاب و عادت هوشمندانه افراد موفق
چطور بفهمیم کسی دروغ می‌گوید: ۸ باور غلط و ۱ روش مطمئن
۴ باور خطرناک کارآفرینان
۱۰ عادت روزانه که کیفیت زندگی شما را بالا می‌برد
۹ نوع هوش و ۲۰ ویژگی آدم‌های خیلی باهوش
۶ شیوه زندگی جدید: کدام شیوه در مورد شما درست است؟
توریسم ترکیه دست به دامن ایران
ذهن خوانی: ۵ ترفند روانشناسی اثبات شده برای خواندن ذهن دیگران
مذاکره حقوق: ۷ نکته طلایی برای مذاکره حقوق قبل از قبول شغل
روانشناسی کسب و کار موفقیت شما را تضمین می کند
۸ کار آدم های موفق که با اعتماد به نفس به نظر برسند
هوش هیجانی :۲۰ نشانه هوش هیجانی و اهمیت آن کار و زندگی

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی