کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۷ راه علاقه نشان دادن به صحبت های مخاطب

علاقه نشان دادن به صحبت های مخاطب تان با ۷ روش موثر

علاقه نشان دادن به صحبت های مخاطب در کسب و کار و روابط فردی یک هنر است که  لازم است هر رهبر ، مدیر ، یازاریاب و اساس هر شاغل کسب و کار بلد باشد.

قطعا برای همه‌ی ما پیش آمده‌است که در چنین موقعیتی قرار بگیریم.

علاقه نشان دادن به صحبت های مخاطب

همکارتان، نامزدتان، یا خاله خانم یک ریز در حال صحبت کردن درباره‌ی چیزی هستند که ظاهرا برای آنها جذاب و برای شما به شدت خسته‌کننده است!

مطلب مرتبط: ۵ حالت تاثیرگذار دست ها هنگام صحبت با دیگران

خوشبختانه ترفندهایی وجود دارند که کمک‌تان می‌کنند طوری به نظر برسید که انگار کاملا در بطن موضوع هستید و هیجان زیادی درباره‌ی این گفت‌وگو دارید. در این نوشتار ۷ مورد از آسان‌ترین ترفندها را گردآوری کرده‌ایم:

۱. زبان بدن‌شان را تقلید کنید.

ما زمانی که یکدیگر را دوست داریم، زبان بدن هم را تقلید می‌کنیم. اگر مخطاب شما در گفت‌وگو یک پای‌اش را روی پای دیگرش انداخته است، شما نیز همین کار را بکنید تا فریب بخورد و فکر کند که شما هم در این تعامل حضور دارید.

علاقه نشان دادن به صحبت های مخاطب

۲. زیر و بمی صدای‌تان را تغییر بدهید.

هنگامی که از شدت صدای‌تان کم می‌کنید، و زیر و بمی صدای‌تان را تغییر می‌دهید، آدم‌ها فکر می‌کنند شما توجه بیش‌تری به آنها دارید در مقایسه با زمانی که با صدای یک‌نواخت صحبت می‌کنید.

۳. همراه آنها بخندید.

ما بیش‌تر راغب هستیم که مخاطب‌مان در گفت‌وگو آدمی بامزه باشد زمانی که به لحاظ احساسی به او علاقه داریم. اگر دوست ندارید نامزدتان بفهمد که چه‌قدر حوصله‌تان سر رفته است، هر بار که شوخی می‌کند، هرهر بخندید!

مطلب مرتبط: ۱۱ اشتباه زبان بدن که شما را در مصاحبه استخدامی غیرقابل اعتماد جلوه می‌دهند

۴. با مخاطب‌تان چشم در چشم بشوید.

کارشناس زبان بدن، کارول کینسی گامن، می‌گوید یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی که او در جلسات می‌بیند، نگاه نکردن به شخصی که صحبت می‌کند است. “این کار به شخصی که در حال صحبت است پیام می‌فرستد که: من علاقه‌ای به شنیدن آن‌چه می‌گویی ندارم! ”

۵. به یک موضوع جالب فکر کنید.

زمانی که به چیزی علاقه داشته باشیم، مردمک چشم‌مان عریض می‌شود. شما نمی‌توانید به طور ارادی مردمک چشم‌تان را فراخ کنید، اما می‌توانید تصور کنید که در حال گوش دادن به یک صحبت جالب هستید و امیدوار باشید که مردمک‌تان نیز تاسی خواهد کرد.

۶. سوالاتی که نشان می‌دهد به جزییات علاقمند هستید بپرسید.

زمانی که سوالاتی می‌پرسید مثل “فلان تجربه چه احساسی در شما ایجاد کرد؟” مخاطب‌تان احتمالا احساس خواهد کرد به آن‌چه می‌گویند، علاقمند هستید.

۷. سرتان را به نشانه‌ی تایید تکان بدهید.

تکان دادن سر در هنگام این‌که شخص مقابل صحبت می‌کند، می‌تواند به او دلگرمی بدهد که شما درگیر این گفت‌وگو هستید، حتی اگر درگیر نباشید!

مطلب مرتبط: زبان بدن چیست ؟

bi_graphic-how-to-appear-interested

ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده_سارا فیضی

منبع: بیزینس اینسایدر – businessinsider

۷ راه علاقه نشان دادن به صحبت های مخاطب

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی