کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۷ راز موفقیت کارآفرینان موفق

۷ راز موفقیت کارآفرینان موفق

تا به حال با خودتان اندیشیده اید که یک کارافرین چطور به موفقیتی عظیم دست می یابد؟ آیا رازی در کار است که ما نمیدانیم؟ بله ، حتما رازی در میان است و در این نوشتار از این ۷ راز موفقیت کارآفرینان موفق سخن میگوییم.

Entrepreneur3.jpg

۱. امروز برای ایجاد کسب و کاری موفق در فردا، چه اقدامی انجام می دهید؟

کارآفرینان و مدیران موفق قبل از ترک دفتر کار خود و رفتن به خانه این پرسش را از خود می‌پرسند. شما از هر نوع برنامه ی کاری که استفاده می‌کنید، باید قبل از ترک دفتر کار، مطمئن شوید برای فردا، به شکل مکتوب، فعالیت‌هائی را که باید انجام شوند یادداشت کرده‌اید. برای مثال فهرستی از مشتری‌هایی که باید با آنها ملاقات کنید، تلفن‌هایی که باید در زمان مقرر زده شوند و… تهیه کنید. با این کار بازده شما دو تا سه برابر خواهد شد.

۲. درآمدتان با خدماتی که به مشتریان می‌دهید نسبت مستقیم دارد.

شرکت‌های بسیار موفق، قبل، طی و بعد از فروش کالا، خدمات خاص و استثنائی به مشتری‌های خود ارائه می‌دهند. با این کار آنان تمایل پیدا می‌کنند شما و شرکت تان را به دوستان، اعضاء خانواده و همکارانشان توصیه کنند. بدین ترتیب به شکلی قابل ملاحظه بر تعداد مشتری‌های شما افزوده خواهد شد. همه ی ما می‌دانیم که اثر توصیه‌های این چنین، از تبلیغات مستقیم شرکت برای جلب مشتری بسیار بیشتر است. بنابراین با به یاد داشتن این جمله، همواره بر تعداد مشتری‌های شما و رضایت ایشان افزوده خواهد شد و در نتیجه درآمد بالاتری کسب خواهید کرد.

۳. قدرتمندترین عنصر در کسب و کار، جهت‌گیری مثبت است. آن را به‌دست آورید و حفظ کنید.

یکی از مؤثرترین عوامل موفقیت‌های شغلی در شرکت‌ها، جهت‌گیری مثبت است که کسب و حفظ آن مستلزم اجتناب از برخی موضوعات از جمله افراد منفی، تصمیمات غلط، تبلیغات پرهزینه و بی‌تأثیر، هدر دادن زمان و سرزنش کردن دیگران به‌خاطر اشتباهات خودتان است. جهت‌گیری مثبت در وهله ی نخست در اثر دیدگاه یا رویکرد شما به‌وجود می‌آید. با دقت، استراتژی‌های تجاری و کاری خود را تدوین کنید، به آنها ایمان و اعتماد داشته باشید. سپس حرکت را طبق آنها آغاز کنید. تا به اهداف تجاری تان دست یابید.

۴. برای جلب‌نظر موافق دیگران نسبت به اهدافتان ابتدا باید طرح دوستی بریزید.

این جزء معروفترین توصیه‌های تجاری است. تقریباً همه می‌دانند که قبل از آنکه کسی از شما چیزی بخرد، ابتدا باید رابطه‌ای مثبت بین شما برقرار شده و او به شما اعتماد کند. قبل از اینکه این ارتباط مثبت برقرار شود و او به شما اعتماد کند، باید از دید طرف مقابل یک دوست محسوب شوید. همیشه به یاد داشته باشید که مشتری شما را می‌خرد نه محصول شما را. بنابراین هنگامی که رابطه ی دوستی برقرار شود، هر چیزی را از شما خواهد خرید.

۵. تفاوت افراد عاقل و نادان این است که هر دو با چالش‌هایی روبه‌رو می‌شوند و هر دو دچار اشتباه می‌شوند اما فرد عاقل از اشتباهات خود درس می‌آموزد.

همه ی ما در کسب و کار خود دچار اشتباهاتی می‌شویم و این طبیعی است اما نباید بارها و بارها همان اشتباهات را تکرار کرد. برای مثال فرد نادان کسی است که همیشه دیر سرکار حاضر می‌شود، همیشه از یک استراتژی تبلیغاتی استفاده می‌کند و وقتی هیچگاه از آن نتیجه نمی‌گیرد، باز به همان روش عمل می‌کند. برای آنکه در کسب و کار خویش فردی هوشمند و عاقل باشید، باید همواره به تمام تصمیماتی که در زمینه ی مسائل کاری و فروش و جلب مشتری آغاز می‌کنید، دقت کنید تا هیچ اشتباهی را برای دومین بار تکرار نکنید.

۶. اگر هر روز همان کارها را انجام دهید، نتیجه ی متفاوتی نصیب شما نخواهد شد.

به یاد داشته باشید که در زندگی یا به‌ طرف جلو حرکت می‌کنید یا عقب. هرگز توقف در کار نیست. مدیران و کارآفرین‌های موفق در راه حرکت رو به جلو، افزایش درآمد، رشد شخصیت و… تلاش می‌کنند.

۷. اگر فروشی در کار نباشد، درآمدی نیز کسب نخواهد شد، فروش را بشناسید تا درآمد کسب کنید.

فروش، واکنشی قابل آموختن است. هرچه درباره ی فروش در حوزه ی فعالیت خود، اطلاعات بیشتری کسب کنید، درآمدی بیشتر خواهید داشت. هیچکس یک فروشنده ی مادرزاد نیست. برای آنکه فروشنده، مدیر یا کارآفرینی موفق باشید باید زمان و انرژی قابل ملاحظه‌ای صرف مطالعه ی مقالات و کتب مربوط به این موضوعات کنید. تا پایان عمر همیشه بیاموزید. مطمئن باشید رقبای شما دائماً در حال تکمیل کردن اطلاعات خود در زمینه ی فروش و جلب مشتری و… هستند. هرگاه فروش را بشناسید، کسب درآمد آغاز شده و رشد خواهد کرد زیرا دانش ما بیشتر خواهد شد. دیدگاهی فراگیرتر خواهید داشت و اعتماد به‌نفس تان عمیق‌تر خواهد بود.


منبع: مجله ویستا- محمدعلی آذری نیا

//بازده//

۷ راز موفقیت کارآفرینان موفق


 

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی