کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۷ درس درباره پول از پولدارترین آدم‌های جهان

جماعت پول‌دار در جهان متفاوت از آدم‌های دیگر فکر و عمل می‌کنند. چیز جالب توجه این است که بسیاری از آدم‌های پول‌دار نه تنها ثروت‌شان را خودشان کسب کرده‌اند، بلکه حالا دوست دارند به آن بیفزایند و حفظ‌اش کنند. اگر می‌خواهید بدانید آنها چه‌طور به این موفقیت مالی دست یافته‌اند، باید اول بدانید پول‌داران چه چیزی از پول می‌دانند. در این جا ۷ درس درباره پول از پول‌دارترین آدم‌های جهان  آمده است.

20150723024209-shutterstock-203101207.jpeg

۱. پول مساوی آزادی.

کوین لیری،تاجر موفق کانادایی و سرمایه‌گذار مخزن کوسه‌ها گفته است که “پول مساوی آزادی است.” این چیزی است که یک پولدار از پول می‌فهمد. با این که پول می‌تواند آزادی بخرد، داشتن پول کافی نه تنها نیازهای اولیه‌ی شما مثل غذا یا سرپناه، را تامین خواهد کرد به شما آزادی می‌دهد آن کاری را انجام دهید که می‌خواهید و زمانی آن را انجام دهید که می‌خواهید. از رییس یا شغل‌تان خسته شده‌اید؟ اگر بخواهید آزادی دارید که شغل‌تان را ترک کنید و شغلی را بگیرید که باب طبع شما است. نمی‌خواهید برای یک تعطیلات در هاوایی برنامه‌ریزی کنید؟

مشکلی نیست، می توانید شخصا برای ساعات خودتان و این که چه‌قدر دوست دارید زودتر یا دیرتر کار کنید تصمیم بگیرید. نمی‌خواهید کسب و کار جدیدتان را به بازار معرفی کنید؟ شما ابزارها و شبکه‌ای از تماس‌ها و روابط را دارید تا این رویا را تحقق ببخشید. وقتی مریض شدید چه اتفاقی می‌افتد؟ تمکن لازم را دارید تا بهترین دکتر و مراقبت‌های پزشکی را استفاده کنید.

مطلب مرتبط : کار اشتباه با پول: ۱۷ کار اشتباه که شما با پول تان انجام می‌دهید

۲.به دنبال سرمایه‌گذاری در هر روز .

آدم های پول‌دار همیشه به آینده فکر می‌کنند، که نشان می‌دهد چرا آنها هر روز به دنبال فرصت‌های سرمایه‌گذاری جدید می‌گردند. چه بچه‌های نوجوان‌شان به آنها از آخرین پلت‌فرم رسانه‌های اجتماعی اطلاع بدهند یا خودشان یک قلم غذایی جدید را در سوپر مارکت بیابند همواره می دانند چگونه راه‌های افزایش ثروت‌شان را کشف کنند، و مهم نیست الان کجا هستند.آنها همیشه گوش می‌دهند، حتی اگر چیزی را که درباره‌ی سرمایه‌گذاری می‌شنوند دوست نداشته باشند.

۳.فاصله گرفتن از سرمایه‌گذاری‌های پیچیده.

آدم پول‌دار می‌داند از سرمایه‌گذاری‌‌های پیچیده مثل صندوق‌های پوششی ریسک و اوراق بهادار مبتنی بر وام‌های رهنی فاصله بگیرد. چرا؟ چون این نوع سرمایه‌گذاری‌ها بیانگر شماری از مشکلات هستند، که شامل کنترل نداشتن بر ریسک‌های مربوط نیز می‌شود.

آدم‌ پول‌دار از پرداخت صورت حساب‌های سنگین فاصله می‌گیرد، این نوع سرمایه‌گذاری‌ها معمولا به سرمایه‌گذارانی فروخته می‌شوند که آن را نمی‌‌فهمند. اگر یک آدم پول‌دار سرمایه‌گذاری را نفهمد، آن را نمی‌خرد.

۴.خرج نکردن همه‌ی پولی را که کسب می شود.

به این  معنی نیست که همیشه باید صرفه‌جویی کنید یا خسیس باشید. به این معنی است که اگر در یک زمینه از خرید چیزی غیر ضروری اجتناب کنبد می‌توانید پول اش را برای یک سرمایه‌گذاری استفاده کنید. مثلا، اگر از نیویورک به شیکاگو پرواز می‌کنید و بهای بلیط صندلی کلاس۱ مبلغ ۳۰۰۰ دلار است فکر نمی‌کنید بهنر باشد بلیط یک صندلی کلاس تجاری را بخرید چون ۱۰۰۰ دلار کم‌تر است؟ به این ترتیب، ۱۰۰۰ دلار کسب کرده‌اید که می‌تواند برای خرید دارایی یا سرمایه‌گذاری جدید استفاده شود، که بعدها می‌تواند وجوه بیش‌تری را برای شما خلق کند. پولی که برای خودش کار می‌کند پولی است که مجبور نیستید دوباره آن را کسب کنید(چون الان در اختیار شما است.)

درس درباره پول ۵: .سرمایه‌گذاری در دارایی‌هایی که رشد قیمتی دارند.

آدم های پول‌دار، پول‌شان را با هدر‌ندادن همه‌ی وجوه‌شان روی اقلامی مثل لباس و خودرو حفظ می‌کنند. در عوض، آنها عاقلانه در دارایی‌های مناسب سرمایه‌گذاری می‌کنند. تاتیانا موارلس از رشد دارایی‌ها در سی بی‌اس به عنوان ” دارایی‌هایی که پتانسل افزایش‌دادن ارزشی و/ یا تولید سود را دارند” تعریف می‌کند. این شامل دارایی‌هایی مثل پول نقد، سرمایه‌گذاری‌هایی مثل سهام و اوراق قرضه، و املاک است.

درس درباره پول ۶: نگذاشتن تمام تخم‌مرغ‌ها در یک سبد.

آدم ثروتمند هرگز همه‌ی پول‌اش را در یک یا دو سهم نمی‌گذارد. یک مدخل از دانش‌نامه‌ی سرمایه‌گذاری اینوستوپدیا می‌گوید”احمقانه است که همه‌ی پول‌تان را در یک سرمایه‌گذاری، سرمایه‌گذاری کنید.”به همین دلیل اهمیت دارد پرتفویی متنوع داشته باشید که شامل انواع سرمایه‌گذاری‌ها، سهام، اوراق قرضه، و صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک باشد. پرتفوی شما هم‌چنین می‌تواند شامل سرمایه‌گذاری‌های تجاری و واقعی مثل املاک و مستغلات و کلکسیون‌ها باشد.

به خاطر بسپارید. تنوع‌بخشی فقط به معنی سرمایه‌گذاری در شرکت‌های متفاوت نیست. بلکه سرمایه‌گذاری در انواع متفاوت شرکت‌ها است. مثلا بهتر است پول‌تان را در چهار شرکت فست‌فود متفاوت سرمایه‌گذاری نکنید. بلکه بهتر است در یک شرکت فست‌فود و بقیه‌ی پول‌تان را در شرکت‌های نفتی، املاک و مستغلات یا فناوری سرمایه‌گذاری کنید. اگر یکی از آنها ورشکست شود یا ارزش سهام‌اش سقوط کند، هنوز سرمایه‌گذاری‌های دیگر شما محفوظ هستند.

درس درباره پول ۷: ارزش خالص به معنی ارزش خود نیست.

آدم پول‌دار به خوبی می‌داند که پول نمی‌تواند عشق، احترام، دوست یا خوشبختی بخرد. او می‌داند که ارزش خودش را نمی‌تواند با موفقیت مالی‌اش بسنجد. همان‌طور که کن سولین در روزنامه‌ی هافینگتون پست نوشته‌است، فکر می‌کنید کدام یک ارزش خود بیش‌تری است؟ آیا مردی با میلیاردها دلار در حساب بانکی‌اش یا مردی که به همسرش گوش می‌دهد. اوقات پرباری را با کودکان‌اش می‌گذراند، دوستان قابل‌اعتمادی دارد و همیشه یک داوطلب است؟


مجله کسب و کار بازده

نویسنده: جان رامتون

مترجم: امیر پوریانسب

منبع: آنترپرینر

۷ درس درباره پول از پولدارترین آدم‌های جهان

درس درباره پول


برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی