کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۶ چیز مهم که لازم است امروز بدانید

امیر پوریانسب – این اولین مطلبی است که زیر عنوان یادداشت روز آورده می‌شود. در این ستون مطالبی عرضه می شود که در کانون اخبار ایران و جهان قرار دارند. به علاوه مطالب این ستون متفاوت از بقیه‌ی بخش‌های سایت هستند.

در ادامه ۶ خبر مهم از ایران و جهان آمده است که لازم است بدانید:

امیر پوریانسب

۱. با کاهش تولید اوپک قیمت نفت خام مسیر بالا را در پیش گرفت. این روند برخلاف انتظار از ورود نفت جدید ایران به بازارهای جهانی پس از امضای برجام است.

در حال حاضر قیمت نفت به طور متوسط در حدود ۴۲ دلار است که در مقایسه با بهمن ۱۳۹۴ در حدود ۲۰ درصد رشد کرده است. افزایش قیمت نفت همواره برای اقتصاد ما خبر خوبی محسوب می‌شود و با بالا رفتن آن کشور ما ثروتمندتر می‌شود.

۲.نرخ تورم یک گام دیگر به یک رقمی شدن نزدیک شد. بر اساس اعلام مرکز آمار ایران تورم نقطه به نقطه در فروردین ۱۳۹۵ به ۱۰.۸ درصد کاهش یافت. این یک از معدود دفعاتی است که طی دو دهه ی گذشته اقتصاد ما تورمی نزدیک به یک رقمی را تجربه می کند. به همین دلیل است که این روزها برخلاف سال‌های گذشته شاهد ثبات قیمت‌ها هستیم.

۳.کالاهای سرمایه‌ای آمریکایی مثل هواپیما و انواع خودرو در راه است. در ماه گذشته خزانه‌داری آمریکا مجوز فروش بویینگ به ایران را صادر کرد. به علاوه شورلت و بعضی دیگر از برندهای خودروسازهای آمریکا مجوز واردات مستقیم یا از طریق کشورهای دیگر را دریافت کردند.

۴.پارلمان بحرین سرانجام علیه ایران اعلام جنگ کرد. در سال گذشته پارلمان بحرین اهواز را یک منطقه عرب‌نشین خواند که تحت سلطه ایران قرار گرفته است و از دولتش خواست که به کمک کشورهای دیگر زمینه‌ی آزادسازی اعراب الاحواز را فراهم کنند. امروز هم پارلمان علیه آن چه تروریسم ایران و حزب الله لبنان می‌خواند اعلام جنگ کرد.

۵.تبلیغات دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی از فردا آغاز می‌شود. این تبلیغات از ۵ شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ تا یک هفته ادامه خواهد داشت و ۲۴ ساعت قبل از آغاز رای‌گیری به پایان می‌رسد.

اصلاح طلب‌ها امیدوارند که بتوانند نتیجه‌ی دور اول تهران را در شهرهای دیگر تکرار کنند و اصول‌گراها هم چشم به رای مردم در همان شهرها دارند تا به اکثریت کرسی‌های مجلس دست یابند.

۶.سرانجام بعد از دو سال نوبت اصلاحات به قیمت بنزین رسید و مجلس مصوبه‌ی افزایش پله‌ای و دونرخی خود را به دولت تسلیم کرد. در این مصوبه قیمت‌های پله‌ای براساس میزان مصرف تعیین شده‌اند و مبلغ هر لیتر بنزین در آخرین پله  ۲.۲۰۰ تومان است.

سایت کسب و کار بازده

امیر پوریانسب

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

 1. sonia گفت:

  فکر میکنم اینکه ما با فروش بیشتر نفت و گرایش بیشتر به مصرفگرایی ثروتمند شویم الزاما و همیشه هم خبر خوبی نیست. هروقت بتوانیم با تولید بیشتر و پیشرفت در صنعت و فناوری ثروتمند شویم جای خوشحالی دارد.

 2. حمیدرضا گفت:

  بانک مرکزی نرخ تورم شهری ۹۳ را ۱۵٫۶ درصد اعلام کرد. مرکز آمار نرخ تورم شهری را ۱۴٫۸ درصد اعلام کرد بعد اخبار غیررسمی گفتن بیش از ۲۰ درصد بوده!!! منظورم این است که همیشه هم نمیتوان به این آمار اعتماد کرد

 3. komeil گفت:

  ممنون با اینکه کوتاه بود ولی خوب بود

 4. سونیا گرامی.
  با شما موافقم. ولی نفت مهم ترین ثروت ملی ما است و هر قدر که ارزش آن بالاتر برود ثروت کشور هم بالاتر می رود. این که در گذشته از محل مصرف این ثروت بهدرستی برای رشد و توسعه استفاده نکردیم کاملا درست است.

 5. حمیدرضا گرامی.
  حق با شما است تفاوت هایی میان منابع آمر خای اقتصادی که برشمردید وجود دارد. با این حال ثبات نسبی قیمت ها حاکی است که به نرخ تورم مهار زده شده است. چند دلیل وجود دارد. مهم ترین اش سیاست های پولی دولت است که اقتصاد را در قبض و اقباض قرار داده است.

 6. کمیل عزیز.
  سپاس از این که ما را می خوانید و اظهار نظر می فرمایید.

 7. کیوان گفت:

  با تشکر . این قسمت یادداشت چه زمانی آپدیت میشود ؟ چون الان که می بینم همان مطالب چند روز پیشه !

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی