کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۶ نکته معرکه برای تبلیغ صفحه اینستاگرام تان

دوستان کارآفرین و صاحبان کسب و کار ، همه‌ی شما حتما تا به حال از اینستاگرام به عنوان بخشی از راهبرد رسانه‌ی اجتماعی‌تان استفاده کرده‌اید و حالا می‌خواهید معرکه باشید. قطعا نیازی به گفتن نیست که باید محتوای کِیفی داشتی باشید، روی مشغولیت‌تان کار کنید، و لینک صفحه‌ی اینستاگرام‌تان را روی تمام پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی‌تان مانند فیسبوک، پینترست، و توییتر قرار دهید. احتمالا الان به این می‌اندیشید که چگونه برخی شرکت‌ها آن‌قدر در کمپین‌هایشان موفق می‌شوند و چنان فروش‌هایی دارند.

6-Tips-to-Grow-Your-Instagram-Audience-Quickly-600x600-V3

در این‌جا به نکات برتری برای دستیابی به حداکثر به معرض نمایش در آمدن و برانگیختن تحسین کاربران و اشتراک‌گذاری برندتان در اینستاگرام اشاره می‌کنیم:

از رنگ‌های درخشان و خلاقانه استفاده کنید!

برای شروع، یکی از بهترین راه‌های خلق عکس‌های عالی، گرفتن عکس‌های مربع‌شکل است. بیشتر دوربین‌ها و گوشی‌ها آن را در تنظیمات خود دارند. این کار تضمین می‌کند که عناصر ضروری عکس بعدا بریده و حذف ‌نشوند. برای مثال عکس‌های زیر از چند وبلاگ‌نویس مد را در نظر بگیرید.

InstagramT11.jpg

گوشه‌چشمی به اینستاگرام من. این دو بانو در هنرشان استاد هستند. مودی رزا و کارلی کریستمن از ویژگی شبکه استفاده می‌کنند و قانون یک سوم را به کار می‌گیرند. برای گرفتن عکس‌های بهتر و واضح‌تر از ابزارک کمرا‌آوسم (Camera Awesome) استفاده کنید.

رنگ‌آمیزی عکس‌ها باید روشن‌تر و درخشان‌تر باشد، زیرا نسبت به تصاویر تیره ۲۴٪ لایک بیش‌تری دریافت می‌کنند. پس دست به کار شوید، چراغ‌ها را خاموش کنید و بیرون بروید تا از روشنایی آفتاب بیش‌تر بهره ببرید. برای جالب‌تر کردن آن، با رنگ‌ها بازی کنید و ببینید کدام رنگ شما را بیش‌تر به نمایش می‌گذارد.

InstagramT3.jpg

برای مثال عنوان‌هایی با رنگ غالب آبی ۲۳٪ بیش‌تر از آن‌هایی که رنگ غلبشلت قرمز است لایک می‌خورند. پس طراوت بیش‌تری به تصاویرتان بدهید.

InstagramT5.jpg

اگر آبی رنگ شما نیست نگران نباشید، به دنبال تصاویری با یک رنگ غالب باشید تا شاهد ۱۷٪ لایک بیش‌تر باشید.

InstagramT7.jpg

افتر‌لایت و وی‌اس‌سی‌او ‌کم را دانلود کنید. از عکس‌ها، صحنه‌ها و مدل‌های الهام گرفته‌شده از زندگی واقعی استفاده کنید. این کار سبک و فرهنگ برندتان را می‌سازد.

InstagramT8.jpg

و هروقت که می‌توانید از چهره‌ی انسان‌ها در تصاویرتان استفاده کنید ۳۲٪ لایک و ۳۸٪ نظر بیش‌تر برایتان خواهد داشت. آمار خارق‌العاده‌ای است مگر نه؟

یک تم را انتخاب کنید و از پالت رنگ استفاده کنید!

InstagramT9.jpg

ابزارک‌هایی را که به دردتان می‌خورد، بشناسید. مثلا اگر عکس‌های زیادی از کودکان و حیوانات خانگی می‌گیرید از ابزارک لوک‌بیردی (Look Birdy) استفاده کنید یا اگر صاحب یک رستوران هستید از فود‌شیرفیلتر(Food Share Filter) استفاده کنید. این کار شگفت‌انگیز است. و برای حفظ کیفیت تصویر، آن را حداقل به ۱۰۲۴ × ۱۰۲۴ تغییر اندازه دهید تا وقتی اندازه‌اش در اینستاگرام

تغییر می‌کند کیفیتش حفظ شود. از فتوشاپ یا پیک‌مانکی (PicMonkey) برای تغییر اندازه‌ی عکس‌هایتان به ۱۰۲۴ × ۱۰۲۴ پیکسل استفاده کنید.

پست در زمان درست و برای مخاطب درست

اینستاگرام کانال فروش شما است.

این نکته‌ی مهمی است. ممکن است مجبور باشید پیش از آن‌که پستی را در زمان خاصی بارگذاری کنید عکس بگیرید. ببینید چه چیزی برای شما بهترین است و زمان‌بندی‌تان را رعایت کنید. می‌توانید از ابزارک‌هایی مانند آیکون‌اسکور (Iconsquare) برای نظارت بر تعداد متوسط لایک‌ها، زمان دقیق روزی که باید پست بگذارید، رشد دنبال‌کننده‌ها و سایر آمار مرتبط استفاده کنید. از ابزارهای بهینه‌سازی برای تحلیل میزان مشغولیت‌تان استفاده کنید.

InstagramT10.jpg

چندین ترفند را به خاطر بسپارید مانند بارگذاری پست در روز‌های جمعه، زمانی‌که رقابت بر سر زمانی اندک و بین ۲ تا ۵ صبح برای تصاویر الهام‌بخش است. در نهایت خواهید آموخت چه چیزی برای برندتان بهترین است و دانستن زمان درست ممکن است تنها طی چند ثانیه هزاران لایک برای شما به ارمغان بیاورد.

بادتان باشد مانند پلتفرم هر رسانه‌ی اجتماعی دیگری باید دائما پست بگذارید و برای این منظور از لیترگرام (Latergram) استفاده کنید تا پست‌هایتان را زمان‌بندی و بهینه‌سازی کند.

InstagramT111-1024x490.jpg

همکاری باید شعارتان باشد

با سایر برندها در اینستاگرام شریک شوید. این کار روشی عالی برای ایجاد سرنخ، به معرض نمایش درآمدن، و ایجاد مشغولیت، در کنار ایجاد یک جامعه، است. می‌توانید از مخاطبان سایر حساب‌ها به سود کسب‌وکار خودتان استفاده کنید. با جست‌وجوی صفحات مرتبط با دنبال‌کنندگان موردنظرتان، تاثیرگذاران درست را شناسایی کنید و با آن اینستاگرامی‌های بانفوذ تماس بگیرید.

برای مثال اگر یک وبلاگ‌نویس سبک زندگی هستید با ابزارک‌های سفر و طراحان مد ارتباط برقرار کنید. حتی می‌توانید یک کمپین را با فهرستی از تاثیرگذاران موردنظر‌تان اداره کنید. اگر این تاثیرگذاران‌ شرکت‌های بزرگی باشند، شاید به بودجه‌ی کمی نیاز داشته باشید اما بیش‌تر اوقات نیازی نیست سرمایه‌گذاری چندان زیادی انجام دهید.

برای مثال اگر یک برند پوشاک بچگانه هستید، سری به وبلاگ‌نویس‌های مادرانه بزنید، ایمیلی همراه با چند پیشنهاد بفرستید و فروش متقابل را شروع کنید. می‌توانید با بخشیدن چند هدیه به آنها انگیزه دهید و آنها نیز خوشحال خواهند شد شما را در پست‌هایشان ذکر کنند.

از ابزارک ری‌پست (Repost App) برای اشتراک تصاویر و ویدیوهای اینستاگرامی‌های موردعلاقه‌تان استفاده کنید. آنها را به علاقه‌مندی‌هایتان اضافه کنید و به آنها اعتبار ببخشید. احساس افتخار خواهند کرد و شما و محصول‌تان را در پست‌هایشان ذکر خواهند کرد. به قول خودشان لایک در ازای لایک. برای اعتباربخشی و ذکر دنبال‌کنندگان نیز اینگونه است.

InstagramT14-1024x882.jpg

و نهایتا @ Instagram را دنبال کنید و در پروژه‌ها مشارکت کنید. اینستاگرام هم ممکن است به شما توجه کند و شما را به فهرست کاربران پیشنهادی خود اضافه کند. برای هزاران دنبال‌کننده‌ی جدید آماده شوید.

بارانی از رقابت‌های#هشتگی/ عکاسی، جایزه و هدایای مجانی به دنبال‌کنندگان‌تان بدهید.

می‌دانستید ۶۰٪ کاربران اینستاگرام پس از شرکت در حداقل یک رقابت یا دریافت یک هدیه یا تشکر از سوی یک برند، به آن وفادار می‌مانند؟ بسیاری از شرکت‌ها از این واقعیت برای ایجاد ترافیک سامان‌بند بر مبنای هفتگی استفاده می‌کنند.

InstagramT15.jpg

رقابت خود را ایجاد کنید، آن را تبلیغ کنید و از مردم بخواهید برای ورود به آن، لایک کنند. هم‌چنین باید شما را دنبال کنند و درخواست کنید چند نفر دیگر را هم تگ کنند. اگر می‌خواهید سرنخ‌های ایمیلی‌تان بیش‌تر شود، لینک رقابت‌تان را روی پروفایل یا عکس رقابت قرار دهید. به سوی رقابت هدایت خواهند شد، جایی‌که می‌توانید در آن یک صفحه‌ی هدف قرار دهید که از آنها بخواهد جزییات خود را وارد کنند. به همین سادگی! کاربران‌تان را ترغیب کنید به بهترین عکس رای دهند، این کار حتی ترافیک بیش‌تری به جریان می‌اندازد.

برای رقابت‌های #هشتگی، یک هشتگ مجزا بسازید و مشتریان‌تان را تشویق کنید عکس‌هایتان را با آن پست کنند. بسیار به معرض نمایش در خواهید آمد و در تمام آن جامعه مشغولیت ایجاد می‌کنید.

همیشه با پست کردن تصاویر مشتریان‌تان همراه با @ ذکر نام، به آنها پاداش دهید.

مثل یک رییس از ویدیوها استفاده کنید

Untitled

ویدیوها با قدرت بینایی، صدا، و عاطفه، تجربه‌ی مشغولیت دیداری مشابه با تبلیغات تصویری ایجاد می‌کنند. برندهای زیادی با معرفی ویدیوهای تبلیغاتی کوتاه از محصولات‌شان، حتی پیش از عرضه‌ به سایت‌های رسانه‌های اجتماعی دیگر، در این کار به مهارت رسیده‌اند. می‌توانید یک سری فیلم‌های کوتاه مرتبط با محصول‌تان بسازید. برای مثال آدیداس و نایک را در نظر بگیرید.

ویدیوهای آنها کوتاه و مصور است، نیازی به سرمایه‌گذاری چندان ندارند و به مشتری اجازه می‌دهند پیش از خرید فکرهایش را بکند. به ویژه برخی کسب‌وکارها بهتر است ویدیوهایی از ” ساخت محصول “ بسازند. اگر صاحب یک رستوران یا نانوایی هستید می‌توانید نشان دهید چگونه آن اثر هنری و نتیجه‌ی پایانی‌تان را می‌سازید.

یک ویدیوی ۱۵ ثانیه‌ای از عرضه‌ی محصول بعدی‌تان فیلم‌برداری کنید، گوشه‌چشمی به ساختش تا پیش‌بینی‌ ایجاد کنید و کمی از پشت صحنه را با دنبال‌کنندگان‌تان اشتراک بگذارید. جشن‌های کارکنان پس از عرضه‌ی محصول یا ویدیوهایی از مدیرعامل‌تان را در حال پیشرفت نشان دهید. این کار شما را به صورت واقعی به بینندگان‌تان نشان می‌دهد.

می‌توانید ویدیوهای اسنپ‌چت خود را هم بگنجانید، از از ابزارک بومرنگ (Boomerang) استفاده کنید تا با توجه به آن‌چه که در نظر دارید، ویدیوهای ۳ یا ۱۵ ثانیه‌ای ضبط کنید و آن را سرگرم‌کننده کنید.

InstagramT20.jpg

از ابزارک هایپرلپ (Hyperlapse) برای ضبط دستی ویدیو‌های واضح با آی‌فون یا اندروید استفاده کنید. برای فرمت، فیلتر، و جالب توجه کردن ویدیوهایتان از ابزارک‌هایی نظیر اسکورردی (SquareReady) ویدیو، هندبریک، و اینستاوید (Instavid)، استفاده کنید تا آنها را خلاقانه‌تر کنید.

InstagramT21-1024x512.jpg

قصه‌ی برندتان را با تبلیغات کاروسل (Carousel Ads) نشان دهید

تبلیغات کاروسل که پدیده‌ی نسبتا جدیدی است، درست مانند ویدیوها به شما اجازه می‌دهد داستانی خلق کنید و به کاربران فرصت دهید درمورد برندتان بیش‌تر بیاموزند. این پدیده شما را از نظر عاطفی به آدم‌ها مرتبط می‌کند. منتظر نمانید که همه آن را داشته باشند، بجنبید و کمپین خودتان را بسازید.

مثال بارز آن فود پاندا است. آنها با معرفی تصاویر تبلیغات کاروسل در صفحه‌ی اینستاگرام‌شان، نرخ کلیک‌خوردنشان را تا ۱۸۰٪ افزایش دادند که بسیار قابل ملاحظه است.

علاوه‌بر گفتن ماجرا، در به نمایش درآوردن محصول‌تان هم بسیار کاربردی است. مثلا اگر یک طراح مد هستید، برای برجسته کردن اقلام‌تان از زوایای مختلف و زیر یک عنوان، روشی بهتر از تبلیغات کاروسل نیست. زیرا به کاربر اجازه می‌دهد محصول را در نمای ۳۶۰ درجه ببیند و شانس بیش‌تری برای کلیک و خرید آن وجود داشته باشد..

ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده_اسما حسنی

منبع: بیزنس‌توکمیونیتی

بازده

 

موضوع محوری:

تبلیغ در اینستاگرام

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۹۳۰ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
اینستاگرام پرو

مقاله هاتون معرکه س. ممنونم

wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی