کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

برندینگ: ۶ نکته برای برندینگ شخصی

برندینگ شخصی اساسا به این معنا است که دیگران شما را چه‌طور می‌بینند. برداشت دیگران از شما، تصویری که برای جهان به خصوص جهان کسب‌وکار نشان می‌دهید توسط برندسازی شکل می‌گیرد. به شنیدن در این‌باره عادت کنید زیرا اهمیت آن هر روز بیش‌تر و بیش‌تر خواهد شد. برندسازی واقعا اهمیت دارد.

برندینگ شخصی

چگونه می‌توانید جلب کردن توجه دیگران را شروع کنید؟ اگر می‌خواهید پله‌های ترقی را در آن شرکت بالا بروید، کار بهتری گیر بیاورید، یا فقط اسمی برای خودتان دست و پا کنید، برندینگ شخصی چیزی است که باید رویش تمرکز کنید. این‌که دیگران درباره‌ی شما چه‌طور فکر می‌کنند، یک نکته‌ی کلیدی در کسب‌وکار است. این امر می‌تواند بدین معنا باشد که این شما هستید که به فروش دست می‌یابید نه فردی دیگر، شما در این جایگاه قرار دارید نه فردی دیگر، یا این‌که شما در نهایت در رقابت یک سر و گردن بالاتر هستید.

نقطه‌ی مقابل نیز صادق است. خوب نیست که دیگران در دنیای کسب‌وکار اصلا به شما فکر نکنند. آنها شما را مناسب ارتقاء نخواهند دید، ممکن است فلان موفقیت را به‌دست نیاورید، و ممکن است ایده‌ی جدیدتان برای کسب‌وکار به جای رونق گرفتن، با اشکال روبه‌رو شود.

صرف زمان روی رسانه‌های اجتماعی دیگر یک گزینه نیست، بلکه کم‌کم تبدیل به یک ضرورت می‌شود. شما باید رسانه‌های اجتماعی‌تان را مرتبا به روز کنید. ضرورتی ندارد که این کار را هر روز انجام بدهید، بلکه باید آن را با اهداف شخصی‌ که در ذهن دارید به روز کنید. هر عکسی که منتشر می‌کنید مهم است. همه‌ی عبارات اهمیت دارند. هر قدم در این فرآیند مهم است. و کار روی رسانه‌های گروهی زمان می‌برد. وقتی تصویری که از شما دیده می‌شود اهمیت دارد نمی‌توانید بی‌گدار به آب بزنید.

در این نوشتار چند ایده می‌بینید که می‌توانید آنها را زمان در نظر گرفتن برند شخصی خودتان یا برندینگ ، در نظر داشته باشید.

۱. فیس‌بوک: فقط روی اموجی‌های “لایک” (پسندیدم) یا “خنده” کلیک نکنید!

فیس‌بوک را به نفع خودتان استفاده کنید، به خصوص این‌که نماینده‌ی دفتر منابع انسانی زمان استخدام آن را چک خواهدکرد. ببینید چه عکس‌هایی در صفحه‌ی شما هست و چه‌طور تصویر شده‌اید. شما می‌توانید تنظیمات شخصی‌تان را تغییر بدهید تا تعیین کنید که چه کسی می‌تواند عکس‌های شما را ببیند- اگر درحال‌حاضر چنین کاری نمی‌کنید، توصیه‌ی من به شما این است که همین حالا شروع کنید. همچنین، اگر لازم است ارتباط‌تان را با کسی حفظ کنید، به طور محرمانه به او پیام بدهید. این می‌تواند فقط یک یادداشت کوچک گاه به گاه باشد. افراد موجود در فهرست دوستان‌تان را از خودتان مطلع نگه دارید که شما را فراموش نکنند. و نهایتا به چیزهایی که نشر می‌دهید دقت کنید. هر مطلبی که نشر می‌دهید، پیامی دارد که دیگران به شما خواهند چسباند.

مطلب مرتبط : روانشناسی رنگها در برندسازی و بازاریابی

۲. لینکدین: با دیگران ارتباط داشته باشید.

لینکدین را برای ارتباط با آدم‌هایی که هرگز فرصت ارتباط با آنها را نداشته‌اید استفاده کنید. با کسانی که در حیطه‌ی کاری شما هستند ارتباط برقرار کنید. به حرفه‌ای‌های دارای تجربه و تخصص پیغام بدهید و از آنها مشاوره‌ی شغلی بخواهید. آنها بسیاری از اوقات، برای در میان گذاشتن تجربیات‌شان و کمک به شما بسیار راغب خواهندبود. همچنین، نوشته‌ها یا مطالب جدید وبلاگ‌تان را نیز می‌توانید در این‌جا نشر دهید.

۳. توییتر فقط برای آدم‌های مشهور نیست.

زمانی که دنبال‌کننده‌های (فالوور) شما زیاد می‌شوند، توجه دیگران جلب آن‌چه می‌گویید، آن‌چه انجام می‌دهید و حتی علائق‌تان می‌شود. آنها همچنین مشاهده خواهندکرد که چه کسانی را به عنوان تاثیرگذارترین‌های خودتان دنبال می‌کنید. یادتان باشد که دائما این را در ذهن داشته باشید.

مطلب مرتبط: برندسازی شخصی : ۱۰ راه غیر متعارف برای برندسازی شخصی

۴. وبلاگ‌نویسی: یک وبلاگ بسازید و به طور حرفه‌ای توجه دیگران را جلب کنید.

نام خود را در رشته‌ی مورد علاقه‌تان مطرح کنید. دست به کار شدن و جمع کردن دنبال‌کننده(فالوور) معمولا زمان‌بر است. خود من امروز وبلاگ‌نویسی را شروع کردم. یک برنامه‌ی منطقی تنظیم کنید و هفته‌ای یک بار یا دو هفته یک بار یک مطلب نشر بدهید. یادتان باشد که پیوند (لینک) وبلاگ خود را در سایر حساب‌های کابری‌تان قید کنید.

۵. بنویسید: درباره‌ی موضوعات مرتبط با رشته‌ی انتخابی‌تان مطلب بنویسید و آن را منتشر کنید.

مقالات مرتبطی که می‌نویسید را می‌توانید در رزومه‌ی خود وارد کنید. باز هم، لینک آنها را در دیگر حساب‌های کاربری‌تان درج کنید.

۶. وب‌گاه: یک وب‌گاه شخصی داشته باشید.

این یکی برای کسانی است که واقعا می‌خواهند کنج راحتی خود را ترک کنند و توجه دیگران را جلب خودشان کنند. باز هم تمرکز روی انجام این کار زمان می‌طلبد اما ارزش‌اش را دارد! یک وب‌گاه شخصی (جایی که می‌توانید در آن میزبان وبلاگ‌تان نیز باشید) می‌تواند مکانی عالی برای نشان دادن تصویر شخصی‌تان باشد.


ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده_سارا فیضی

منبع: لایف‌هک

برندسازی: ۶ نکته برای برندینگ شخصی

برندینگ شخصی


مطالب مرتبط
۱۰شغل که شما را جهانگرد می‌کنند
کارآفرین موفق :با این ۱۱نکته‌ یک کارآفرین موفق شوید
۸ راز رئیس هایی که کارمندانشان عاشق کار کردن با آنها هستند
۵ نوع همکار که می‌توانند زندگی کاری‌تان را بهتر کنند
۱۱ خصوصیت که همکار شما یک بیمار روانی است
۹ نکته‌ی حیاتی از مشتریان که هر مدیری باید بداند
روانشناسی رنگ از شخصیت شما چه می‌گوید
چرا فقیرها بیش از ثروتمندان در رستوران‌ها پول خرج می‌کنند
۸ دلیل که زنان رهبران و روسای خوبی نیستند
خرید آنلاین: ۴ راهکار که خرید آنلاین برای مشتری جذاب و عالی باشد
استراتژی های فروش :۱۰ استراتژی فروش ساده برای شرکت های کوچک
۱۰ روش کاهش هزینه های کسب و کار بدون اخراج کارکنان

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

  1. معصومه م گفت:

    مطلب جالبی بود…یعنی امگان پذیر هستن واقعا؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی