کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۶ عادت خطرناک زندگی تان که در حال کشتن شماست و نمی‌دانید

داشتن عمری طولانی همراه با سلامتی آرزوی همه ما است. اما گاهی اوقات چند عادت خطرناک زندگی مان که همیشه با ما همراه است و ما اصلا حواسمان به آن نیست باعث می‌شود سلامتی‌مان بدجور به خطر بیفتد. با ما همراه باشید و این ۶ عادت خطرناک مرگ آور را بشناسید.

عادت

۱- نوشیدن الکل = سرطان دهان و حلق

در بین شش عادت مرگ آور، مصرف الکل در مقام اول قرار دارد. به عقیده‌ی محققان مصرف الکل باعث افزایش خطر ابتلا به سرطان‌های مختلف به‌خصوص سرطان دهان و حلق می‌شود.

۲- نشستن بیش از ۷ ساعت = خطر مرگ

محققان روی ۲۳۰ هزار داوطلب بالای ۴۵ سال بررسی کرده و به این نتیجه رسیدند افرادی که روزانه بیش از ۷ ساعت می‌نشینند و دچار کمبود فعالیت بدنی و خواب هستند، پنج برابر بیشتر خطر مرگ را در شش سال آتی به جان می‌خرند.

۳- خوابیدن بیش از ۸ ساعت = خطر سکته

با وجود اینکه خواب برای ترمیم و احیای بدن لازم است، اما زیاد خوابیدن برای سلامتی خیری در بر ندارد. نتایج بررسی‌های چند ساله‌ی محققان نشان می‌دهد افرادی که هر شب بیش از ۸ ساعت می‌خوابند بیش از دیگران در معرض سکته مغزی قرار می‌گیرند و این خطر برای خانم‌ها بیشتر است.

۴- مصرف دخانیات = سرطان کیسه‌ی صفرا

محققان دانشگاه سیدنی ۹۶ عادت رایج بین آقایان را مورد بررسی قرار داده و به این نتیجه رسیدند که سیگار کشیدن چهارمین عامل بروز مرگ زودهنگام است. به عقیده‌ی این محققان، مصرف دخانیات به طور مستقیم باعث بروز سرطان ریه، سرطان مثانه و سرطان کیسه‌ی صفرا می‌شود.

۵- غذاهای چرب و شیرین= چاقی مفرط و مرگ زودرس

اضافه وزن و چاقی مفرط جزو عوامل اصلی مرگ و میر زودرس در سرتاسر جهان است. به همین دلیل لازم است که مصرف مواد غذایی سرشار از چربی‌های مضر و قند محدود شود. به عقیده‌ی متخصصان، داشتن سبک زندگی سالم باعث کاهش خطر سرطان‌های مختلف می‌شود. بنابراین لازم است که تغذیه‌ی متعادل داشته باشید و مصرف چربی‌های گیاهی و چربی‌های سالم را در الویت قرار دهید تا خطر بروز بیماری‌های قلبی عروقی کاهش پیدا کند.

۶- بی‌تحرک بودن = مشکلات کبدی

به عقیده‌ی محققان دانشگاه سیدنی، ساعت‌ها جلوی تلویزیون نشستن، چرت‌های بین روز طولانی، نسوزاندن کالری و به طور کلی بی‌تحرکی جزو شش عامل اصلی تسریع خطر مرگ و میر است. به عقیده‌ی متخصصان بی‌تحرکی، بروز بیماری‌هایی مانند سرطان، پارکینسون و مهم‌تر از همه بیماری‌های کبدی را افزایش می‌دهد.


سایت کسب و کار بازده

منبع: ویرلن

عادت خطرناک زندگی


مطالب مرتبط
۱۰ جمله که هرگز نباید به همکاران تان در محل کار بگویید
۱۰ عادت افراد بسیار کاریزماتیک
۲۵ برترین شغل برای برقراری تعادل بین زندگی و کار
۵ شیوه برای تخلیه انرژی های منفی
۹ مهارت برای موفقیت که بلد نیستید
۶ آسیب مهلک تلفن های هوشمند که باید بدانید
۷ فایده بی نظیر عرق کردن برای سلامتی شما
بازاریابی چیست ؟
چطور۹۰ درصد از آموخته های مان را به یاد بسپاریم
۱۰ دلیل که باید از کاندوم استفاده کنید
پهپاد فیسبوک رویای اینترنت برای همه را محقق می کند
۱۲ زیباترین بیابان دنیا را بشناسید

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی