کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۶ روش رونق کسب و کار با مهربانی

رونق کسب و کار با مهربانی

رونق کسب و کار با مهربانی چندان هم نامأنوس نیست. فرقی نمی‌کند چه در دنیای کسب و کار و چه در زندگی شخصی‌تان شما با چگونگی رفتارتان با افراد کم قدرت تر و پایین‌تر از خودتان قضاوت می‌شوید. آیا تا کنون برای صرف شام با کسی بیرون رفته‌اید که با شما خوب رفتار کرده اما با پیش‌خدمت، رفتار خوبی نداشته است؟ اگر دیگران را کوچک بشمرید، از بالا نگاه‌شان کنید یا طوری رفتار کنید که کمتر از شما هستند، تنها نمود بدی از شخصیت‌تان خواهد داشت و از حرفه‌ای‌گری و شانس موفقیت‌تان می‌کاهد. تنها چند لحظه زمان می‌برد که با دیگران خوب باشید و لبخندی برایشان به ارمغان بیاورید. از این گذشته، هرگز نمی‌دانید زیر نگاه‌های چه کسانی هستید.

کسب و کار, رونق کسب و کار با مهربانی

در این نوشتار ۶ روش به شما می‌آموزیم تا اندکی مهربان‌تر باشید و پس از آن ببینید دنیای پیرامون‌تان مثبت خواهد شد و رونق کسب و کار با مهربانی را به همراه خواهد داشت.

۱. با تمام افرادی که در ارتباط هستید خوب باشید.

این شامل همه‌ی افراد در هر موقعیتی می‌شود، از دربان هتل گرفته تا خدمتکار رستوران، نظافت چی یک شرکت، رییس شرکت یا مدیر کسب و کار. فقط چند لحظه زمان می‌برد لبخندی بزنید و بگویی “متشکرم” یا واژه‌ای محبت‌آمیز به زبان بیاورید، این کار چیزهای زیادی درباره‌ی شخصیت‌تان می‌گوید.

مطلب مرتبط: رونق کسب و کار با شبکه های اجتماعی

۲. به دستیاران اجرایی احترام بگذارید.

دستیاران اجرایی به عنوان حافظان درگاه ورودی شناخته می‌شوند چون کلید فرمانروایی را در دست دارند. روسا اغلب نظرشان را می‌پرسند و ارزش زیادی برای حرف‌های‌شان قائل‌اند. زمانی که منتظرید تا یک فرد تصمیم گیرنده را ببینید به یاد داشته

باشید که تمام کارهای‌تان تحت نظر است. اگر دستیارتان چندان گرفتار به نظر نمی‌رسید، با او کمی صحبت کنید. نامش را بپرسید و درباره‌ی دیدگاه‌های‌تان حرف بزنید، از اخباری غیرجنجالی و یا داستانی که اخیراً خوانده‌اید حرف بزنید. اگر با او در نخستین ملاقات‌تان درباره‌ی موضوعی بحث کرده باشید باشید، دفعه‌ی بعد که او را می‌بینید زودتر به یادش می‌آورید.

۳. مؤدب باشید اما نه خیلی خودمانی.

از صمیمیت زیاد با کسی که فقط چند وقتی است می‌شناسید یا استفاده از اصطلاحات توهین‌آمیز مثل “هان” “جونی”، “خوش تیپ”، “رفیق”، “پسر” یا “طفلک” اجتناب کنید. با هر فردی، همان‌طوری رفتار کنید که مایلید با خودتان رفتار کنند.

کسب و کار

۴. به شخصی که نیاز دارد، کمک کنید.

اگر فکر می‌کنید کسی پشت سرتان وارد می‌شود، در را برایش باز نگاه دارید. اگر می‌بینید فردی بار سنگینی را حمل می‌کند، پیشنهاد رساندن تا مقصدش را به او بدهید. شاید هیچ وقت نفهمید که لطف‌هایتان کجا و چطور جبران می‌شوند. شاید در یک گفت‌وگو، مبادله‌ی کارت‌های کسب و کار، یا حتی یک رابطه‌ی جدید کاری. مردم “شمای واقعی ” را در حال انجام همین کارها می‌بینند و می‌شناسند.

مطلب مرتبط: رونق کسب و کار با کم تر حرف زدن و بیشتر گوش دادن

۵. به کامیابی دیگران کمک کنید.

اغلب اوقات، بهترین مشتری‌های‌تان که از شما راضی بودند باز هم به شما برمی‌گردند. دنبال راه‌هایی بشد که با ارجاع ظرفیت‌های کسب و کار یا تاثیراتی که از افراد شناخته شده‌ی محبوب دارید به دیگران کمک کنید. اگر کسی برای کارش از شما نصیحتی خواست- با استقبال بپذیرید و پیشنهاد فنی‌تان را ارائه دهید. شما رابطه‌ای عمیق تر خواهید ساخت و این اعتماد، پاداش‌های متقابلی برای‌تان خواهد داشت.

۶. خوب باشید حتی اگر دیگران خوب نباشند.

یک پیشخدمت کافی شاپ ممکن است وقتی سفارشتان را می‌گیرید لحن بد و نیشداری داشته باشد و شما هم سریع بگوید”سفارش را برگردان”. به جایش، چند لحظه صبر کنید و با محبت جواب دهید. شاید آن شخص، روز بدی داشته است، یا مشتری قبلی اعصابش را خورد کرده است. این‌ها بدین معنا نیست که او فرد بی‌محبتی است. محبت شما می‌تواند چیزی باشد تا آنها را به روال بازگرداند.

مطلب مرتبط: گام هایی برای رونق کسب و کار

مهربان بودن، سخت نیست. یک طرز تفکر است. به خلق سرنوشتی فکر کنید که می‌خواهید خودتان برای زندگی‌تان رقم بزنید. هر چیزی که به کائنات می‌فرستید قطعاً به سوی شما باز می‌شود.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع: اینترپرینر – entrepreneur

رونق کسب و کار با مهربانی


مطالب مرتبط
۸ درس برای رشد اولین کسب و کار تان
۸ نشانه با پشتوانه علمی که شما باهوش‌ هستید
۵ سخنرانی تد برای کارآفرینان
۵ نوع همکار که می‌توانند زندگی کاری‌تان را بهتر کنند
کسب و کار دلخواه: ۹ راه‌ رسیدن به کسب و کار دلخواه
بهترین شغل های دنیا: ۹ شغل راحت‌ و پردرآمد دنیا
طلای سیاه صعود کرد
تاثیر مصرف استامینوفن در روابط افراد
مشاغل خانگی: فهرست ۳۴۰ مشاغل خانگی زودبازده در ایران
۱۰ گام تا راه اندازی یک کسب و کار کوچک زودبازده
۴ دلیل که مشاوره کسب و کار را به فهرست خدمات تان اضافه کنید
برندینگ: برای موفقیت برندتان به این ۷ سوال پاسخ دهید

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی