کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۶ روش که شریک زندگی شما به پیشبرد کارتان کمک می‌کند

چرا باید اجازه دهید شریک زندگیشما به زندگی حرفه‌ای شما وارد شود؟ زمانی که صحبت از شغل شما می‌شود، شریک زندگی‌تان عامل بسیار مهمی برای پییشبرد کارتان خواهد بود. اگر شما پذیرای این ایده هستید، در اینجا شش راه آمده است که شریک زندگی شما می‌تواند به شما کمک کند تا به حرفه‌ای‌ترین شکلی که می‌توانید عمل کنید.شریک زندگی

با شریک زندگی خود درباره‌ی کار حرف بزنید، او ممکن است به تشویق و مشاوره‌ی شما بپردازد.

همدم زندگی ما می‌تواند بازیگری عالی و پشتیبانی شگرف، در زندگی‌مان باشند- هم از لحاظ شخصی و هم حرفه ای. شریک زندگی ما تاثیری بزرگ بر زندگی ما بر‌جای می‌گذارد و این منطقی است که ما نه تنها اجازه دهیم تا آنها به بخش حرفه‌ای زندگی ما ورود کنند بلکه از آنها بخواهیم تا در صورت تمایل به گونه‌ای مثبت، دست به مشارکت در این عرصه بزنند. در حقیقت، یک مطالعه که در سال ۲۰۱۴ توسط دانشگاه واشنگتن در سنت لوییس انجام شد، نشان داد که همسران وظیفه‌شناس به‌گونه‌ای مثبت بر موفقیت شغلی ما تاثیر‌گذار هستند و به ما کمک می‌کنند تا بیشترین کوشش خود را داشته باشیم.

زمانی که صحبت از شغل شما می‌شود، شریک زندگی‌تان عامل پیش‌برنده بسیار مهمی خواهد بود. و اگر او به هر دلیلی یاریگر شما نیست، می‌تواند به همان اندازه بار بزرگی را بر دوش شما بگذارد. زمانی که شما باید مسائل ویژه‌ای را در کسب‌و‌کار محرمانه نگه دارید، اینکه بگذارید همدم‌تان به شیوه‌ای درست، بخشی از دنیای کسب‌و‌کار شما باشد، ایده‌ای فوق العاده خواهد بود. و اگر شریک زندگی شما یاریگر شما نیست، آنچه می‌خواهید را از او طلب کنید.

به‌خاطر داشته باشید که این توصیه به موقعیت شما، شریک شما، و اینکه آیا شما می‌خواهید او را در زندگی حرفه‌ای خود درگیر کنید یا نه، بستگی دارد. (و اگر چنین است، تا چه اندازه‌ای می‌خواهید او را در زندگی حرفه‌ای خود درگیر سازید؟)

اگر شما پذیرای این ایده هستید، در اینجا شش راه آمده است که همدم شما می‌تواند به شما کمک کند تا به حرفه‌ای‌ترین شکلی که می‌توانید عمل کنید.

۱. او می‌تواند زمانی که شما بیش از هر‌زمانی نیازمند تشویق هستید، مشوق شما باشد.

همیشه مادر شما می‌توانست شما را با‌هوش‌ترین کودک روی زمین خطاب کند، زمانی که همدم‌تان، شما را در کارهایتان باهوش، توانا، و با‌مهارت خطاب می‌کند، این مورد معنای بیشتری می‌یابد.

نکته اجرایی: بگذارید همدم‌‌تان بداند که شما واقعا قدردان حرفهای مهر‌آمیز و پشتیبانی او هستید. در زمان‌های استراحت خود، برایش پیامک‌ بفرستید. قهوه مورد‌علاقه‌اش و هر آنچه شادی‌‌اش را بر‌‌می انگیزد به خانه بیاورید. نگذارید پشتیبانی‌های او نادیده انگاشته شود و به یاد داشته باشید که شما یک تیم هستید.

اگر هنگام بروز دشواری در کارتان، پشتیبانی او را بیش از پیش نیاز داشتید، به او بگویید. بگذارید شریک‌ زندگی‌تان بداند که آنچه در محل کارتان روی می‌دهد می‌تواند او را از استرس احتمالی شما آگاه کند و می‌تواند بفهمد که شما با تنشی بیش از اندازه معمول روبه‌رو هستید و همچنین دلیل آن چیست. همدم‌تان پی خواهد برد که چه زمانی باید از شما پشتیبانی کند و فکر نمی‌کند که او باعث ناراحتی شما شده است.

۲. او این فرصت را در اختیار شما می‌گذارد که به تبادل کارهایتان با یکدیگر بپردازید.

اگر همدم شما نیز شغل خودش را دارد، شما هم اطمینان یابید که در کارها مشوق‌اش هستید. تا به حال موردهای بسیاری پیش آمده که ما از مشتریان خود شنیده‌ایم شغل کنونی آنها در آغاز شغل همسرشان بوده و یا اینکه همسرشان شغل گذشته آنها را در پیش گرفته است. همچنین موردهایی بوده که در پی تغییر شغل یکی از طرفین، دیگری توجه خود را روی کار متمرکز ساخته است. چنین جابه‌جایی هایی برای انجام کارهای یکدیگر، چیز زیبایی است. این یکی از مزیت‌های داشتن شریکی برای تکیه کردن در زندگی است.

نکته اجرایی: اگر شریک زندگی‌تان به هر ترتیبی از شغل خود نا‌خرسند است، درباره آن با یکدیگر حرف بزنید و برنامه‌ای بریزید که چه تدبیری برای آن داشته باشید. یک برنامه عملیاتی سه و شش ماهه تدوین کنید تا به همدم‌تان برای پیشروی به سوی آنچه از آن لذت می‌برد، کمک کرده باشید. به‌عنوان بخشی از آن فرآیند، یک برنامه مالی برای خانواده تدوین کنید.

اگر همدم‌تان از شغلی لذت می‌برد، به خاطر داشته باشید که او باز هم نیازمند پشتیبانی است و روزهای بدی در کارش پیش خواهدآمد. به‌طور‌مرتب از او جویا شوید که کارش چگونه پیش می‌رود اما زمانی را هم صرف کنید تا از آنچه واقعا در حال رخ دادن است سر‌در‌بیاورید. این خیلی ساده است که هر دوی شما همه چیز را خوب جلوه دهید چرا‌که خسته هستید و نمی‌خواهید دشواری‌ها را برشمارید. وقتی شرایط برای مکالمه‌ای طبیعی فراهم است، زمانی بگذارید تا رودرو به گفت‌وگو بنشینید. و اطمینان یابید که طی این زمان به آنچه واقعا در محل کار رخ می‌دهد هم، می‌پردازید.

۳.  او به شما اجازه می‌دهد که هدف‌های دوجانبه‌ای را برای خودتان تعریف کنید.

آنچه را در زندگی به دنبالش هستید، بی‌پرده با او در میان بگذارید و سازشی میان هدف‌هایتان برقرار سازید تا بتوانید در آینده، در کنار یکدیگر شاد باشید. وقتی هر دو طرف برنامه مشخصی برای آینده دارند، می‌توانند به همدیگر کمک کنند تا هر کدام در مسیر هدف‌هایشان باقی بمانند.

نکته اجرایی: زمانی را در طول هفته در نظر بگیرید تا با همدم زندگی‌تان به گفت‌وگو بنشینید. گوشی و تبلت خود را خاموش کنید و آرزوهای خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارید. صداقت داشته باشید و بدون این‌که حرف او را قطع کنید، به آنچه می‌گوید گوش دهید. آمادگی داشته باشید تا دست به انجام اصلاحاتی بزنید که هر دوی شما را خرسند می‌سازد. برای نمونه، طبق توصیه بالا، آیا زمانی که شما به هدفی در شغل خود دست می‌یابید، می‌توانید به همدم زندگی خود این اجازه را دهید که برای رسیدن به هدفش توجه خود را بر آن متمرکز سازد؟ شما با حمایت کردن از یکدیگر، می‌توانید به جایی که در زندگی به دنبالش هستید برسید و همچنین به عنوان یک زوج به یکدیگر نزدیک‌تر شوید.

۴.  اعمال و نگرش او می‌‌تواند بر موفقیت شما تاثیر بگذارد.

بر‌طبق مطالعه‌ای که در دانشگاه واشنگتن در سنت لوییس انجام شد و در بالا نیز از آن یاد شد، وظیفه‌شناسی، سخت‌کوشی و خود‌انگیختگی شریک شما می‌تواند در موفقیت شغلی شما نقش داشته باشد.

شریکان وظیفه‌شناس به احتمال بیشتری دارای نگرش مثبت هستند، چیزی که می‌تواند به دیگری سرایت کند. این شریکان بیشتر از دیگران در هر گوشه‌ای از خانه کمک خواهند بود و به‌این‌ترتیب زمان بیشتری را برای شما فراهم می‌آورند تا به شغلتان برسید. ضرب‌المثلی هست که به همین موضوع اشاره دارد “آهن، آهن را تیز می‌کند”. همدم شما به عنوان یک فرد سخت‌کوش به شما نیز انگیزه می‌بخشد تا سخت‌کوش باشید.

نکته اجرایی: شاید شما با خواندن این نکته، پی‌ببرید که شما یا شریکتان می‌توانید شرایط را بهبود بخشید. پیش از اینکه به شریک خود بگویید که او باید لباس‌ها را بشوید، شرایط خود را در نظر داشته باشید. آیا هر دوی شما شاغل هستید؟ آیا فرزندانی دارید؟ آیا به تازگی رابطه خود را آغاز کرده‌اید؟ به‌جای‌اینکه فهرستی از درخواست‌ها را به شریک خود بدهید، بنشینید و با هم درباره آن حرف بزنید. از او بخواهید که به شما بگوید چگونه می‌توانید بیش از پیش وظیفه‌شناس باشید. سپس به‌طور مشخص به او بگویید که کجا نیازمند کمکی از سوی او هستید.

۵. او می‌تواند هر زمان که نیاز داشتید، برایتان فضایی فراهم آورد.

هرچند همدم زندگی شما عاشق شماست، می‌داند که برخی زمان‌ها شما نیازمند زمانی هستنید که تنها باشید-خواه با گوش دادن موسیقی، تماشای بازی تیم محبوب‌تان و خواه به صورت استراحت صرف. (و اگر شریک شما این موضوع را درک نکرد، به گونه‌ای مهرآمیز از او این درخواست را داشته باشید.) این ممکن است چیز ساده و کوچکی به نظر بیاید، ولی نشان می‌دهد که شما به یکدیگر و نیازهای دوجانبه خودتان احترام می‌گذارید. دادن فضا به شریکتان همچنین نشانگر این است که شما برای زمان او احترام قائل هستید و برعکس.

نکته اجرایی: شما به عنوان شریکان یکدیگر در هنگام مقایسه ارزش زمان‌هایتان یکسان محسوب می‌شوید. زمان شما به همان اندازه‌ای اهمیت دارد که زمان شریک زندگی شما. زمانی که صحبت از فضای شخصی می‌شود، با همدم خود درباره اینکه هر کدام چه می‌خواهید، حرف بزنید. برخی زمانها ما از شریکمان انتظار داریم ذهن ما را بخواند ولی این انتظار به سادگی گفتن این جمله است: “می‌دانی که عاشقت هستم، ولی من الان واقعا نیاز به استراحت دارم”.

۶.  او می‌تواند همچون مربی شخصی شما باشد.

زمانی که با یک همکار به مشکل برمی‌خورید، به دنبال عنوان خوبی برای پروژه‌یتان هستید یا زمانی که می‌خواهید در برابر مصاحبه‌کننده‌یتان ظاهر شوید، همدم شما می‌تواند به شما مشاوره دهد.

نکته اجرایی: زمانی که شرایط اجازه می‌دهد، از شریک زندگی خود دعوت کنید تا در سفرهای کاری و سفرهای پاداش، که در پایان یک سال عالی دریافت کرده‌اید، دعوت کنید. همدم خود را به رویدادهای شرکت بیاورید و اگر شرایط مناسب بود از او دعوت کنید تا با شریکان کسب و کار شما دیدار داشته باشد.

این به شریک شما کمک می‌کند تا بداند یک روز کاری شما چه شکلی است. این کار پنجره‌ای به زندگی حرفه‌ای شما می‌گشاید که باعث می‌شود او به شکل موثر‌تری به حمایت از شما بپردازد. این کار را برای شریک خودتان هم انجام دهید!

ترجمه: تحریریه سایت  کسب و کار بازده

منبع: یو اس نیوز

موضوع محری:

کمک شریک زندگی تان به موفقیت شما

بازده

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۱۶۹ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی