کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۶ روش فوری برای انگیزه بخشی به افراد

۶ روش فوری برای انگیزه بخشی به افراد

در این نوشتار در باره ۶ روش فوری برای انگیزه بخشی به افراد بحث خواهد شد که به شما کمک می کند در مدیریت کارکنان تان موفق باشید.

چگونه می‌توان اعضای تیم را به اقدامات جدید و مسئولیت‌پذیری بیشتر واداشت و در نهایت نیز نتایج خوبی کسب کرد؟در اینجا ۶ روش برای انجام این کار بیان شده است.

poosh6.jpg

نخستین چیزی که باید در نظر داشته باشید این است که شما در جایگاه مدیریت باید دیدگاه و توقعات مشخصی نسبت به هر فرد داشته باشید تا بتوانید بر اقداماتی که او باید انجام دهد، متمرکز شوید. در زیر ۶ روش برای انجام این کار بیان شده است:

۱.سرمایه‌گذاری زمانی.

برای تیم خود وقت قائل شوید. بررسی کنید که اهداف، ارزش‌ها و آینده کارمندانتان بر چه مسائلی متمرکز است. شاید این موضوع خیلی جزئی به نظر برسد، اما برای ارتقای میزان وفاداری و انگیزه کارکنان بسیار با ارزش خواهد بود.

مطلب مرتبط : ۶ روش ایجاد انگیزه برای نوآوری در کارکنان تان

۲. ارتباطات خوب.

به نحوی با اعضای تیم خود ارتباط برقرار کنید که رضایتشان جلب شود. ساده است: اگر می‌خواهیم افراد را به گونه‌ای به سوی ابتکار عمل بیشتر یا احساس مسئولیت تحریک کنیم، باید این موضوع را به شکلی به آن فرد توضیح دهیم که بهتر درک کند. در مورد اولویت‌ها و ویژگی‌های شخصیتی هر فرد اطلاعات بیشتری به‌دست آورید و به تناسب آن با او رفتار کنید.

۳.تعیین جایگاه هر فرد در گروه.

جایگاه هرکس را در گروه مشخص کنید. این کار هویت بیشتری به افراد می‌بخشد، همکوشی جمعی را ترویج و فضای دوستانه تری ایجاد می‌کند. اعضای تیم خواهند فهمید که کار مدنظرشان بدون همکاری جمعی اتفاق نخواهد افتاد.

کلیک کنید و بخوانید: با این عادت‌ها انگیزه را در دیگران می‌کشید!

مطلب مرتبط : ۱۰ روش شارژ انگیزه در ۱۰ دقیقه

۴.ارزیابی.

میزان پیشرفت خود را به تناوب ارزیابی کنید. معیارهای روزانه، هفتگی و ماهانه برای کارمندان خود ایجاد کنید تا میزان رشد و پیشرفت آنها را نشان دهد.

۵.آموزش.

به کارمندان خود بیاموزید که چگونه باید پیروزی کسب کنند. تلاش کنید تا آنچه که انتظار دارید را با خواسته‌ها و تمایلات افراد دیگر همسو کنید. نشان دهید که هدف شما چه تأثیر مثبتی بر افراد می‌گذارد و چگونه باعث پیروزی تمام افراد گروه می‌شود.

۶.از قبل خوبی کنید.

کمک به دیگران قطعاً اثر و رابطه متقابلی ایجاد می‌کند. زمانی که به چیزی احتیاج داشته باشید، دیگران نیز به شما کمک خواهند کرد.


منبع: پنجره خلاقیت- شادی حسن پور

//بازده//

۶ روش فوری برای انگیزه بخشی به افراد


مطالب مرتبط

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی