کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

چطور بیل گیتس شویم: ۶ راه که مثل بیل گیتس موفق شویم

بیل گیتس اگر در مقطعی از زندگی‌اش هم ثروتمندترین ساکن کره زمین نبوده است باز هم در ایران و بسیاری از کشورهای جهان به عنوان ثروتمندترین معرفی شده است. چون او را جز این نمی شناسند. در این نوشتار با ۶ روش آشنا خواهید شد که تشان می هدهد چطور بیل گیتس شویم .

بیل گیتس

موسس شرکت معروف مایکروسافت هر ثانیه ۲۵۰ دلار امریکا درآمد دارد، یعنی ۲۰ میلیون دلار در روز و ۷.۸ میلیارد دلار در سال. این رقم بسیار بیشتر از ثروتی است که مجله معتبر فوربس برای درآمد قاچاقچیان مواد مخدر تخمین می‌زند. شاید به این دلیل ساده که دنیای مجازی مخدر جدید ساکنان کره زمین است.

بیل گیتس متولد ۲۸ اکتبر (۵ آبان به تاریخ خورشیدی ما) سال ۱۹۵۵ در سیاتل است.

۱.مسیر اشتباه را تشخیص و آن را تغییر بده

در سال ۱۹۷۳ بیل گیتس وارد دانشگاه هاروارد شد. با وجود اینکه رشته اولیه او برای تحصیل در این دانشگاه حقوق بود، بعد از گذشت مدت کوتاهی رشته خود را تغییر داد و رشته علوم ریاضی و کامپیوتر را انتخاب کرد.

مطلب مرتبط : ۶ درس که باید همین امروز از مارک کوبان و بیل گیتس بیاموزیم

۲.اعتماد به نفس داشته باش و جسارت به خرج بده

دو سال بعد از ورود به هاروارد، بیل گیتس ترک تحصیل می‌کند تا مایکروسافت را به همراه پاول آلن تاسیس کند. از آنجایی که او هیچ گاه موفق نشد تحصیلات تکمیلی خود را به پایان برساند، دانشگاه هاروارد در سال ۲۰۰۷ دکترای افتخاری را به بیل گیتس اهدا کرد.

۳. اصول موفقیت را فقط در مدرسه نمی‌آموزند

گیتس طی سخنرانی در یکی از دبیرستان‌های امریکا خطاب به دانش آموزان گفت که در دبیرستان خیلی چیزها را به دانش آموزان نمی‌آموزند. او از هفت اصل برای موفقیت نام می‌برد که نخستین و مهم‌ترین شان این نکته است: «در زندگی همه چیز عادلانه نیست و بهتر است با این حقیقت کنار بیایید.»

۴.رک باش اما بی‌ادب نه

گیتس زمانی که در مایکروسافت کار می‌کرد به سبب زبان نیش دار و پر از طعنه‌اش شهرت داشت و لحن کلام او در جلسه‌ها و ایمیل هایش معمولا همین گونه بود اما مخاطب مستقیم او افراد نبودند. یکی از اشخاصی که با گیتس کار کرده می‌گوید: «گیتس شاید عصبانی به نظر می‌رسید اما هیچ گاه ندیدم که با فردی بد صحبت کند.»

۵.از خودت یک چهره تاثیرگذار اجتماعی بساز

بیل گیتس در طول زندگی خود حدود ۱۰۰ میلیارد دلار را در امور خیریه (مستقیم و غیرمستقیم) هزینه کرده است. کمک‌های بنیاد بیل گیتس به بهداشت جهانی، بیشتر از کمک‌های سازمان بهداشت جهانی (WHO) در این زمینه است.

۶.تک بعدی نباش

اکنون دیگر مایکروسافت بزرگترین منبع درآمد گیتس نیست. برای سال‌های متمادی است که او در حال فروش سهام خود از این شرکت و سرمایه‌گذاری در کسب و کارهای دیگر است. مایکل لارسن، مدیر کسب و کار گیتس را به عنوان اسلحه سری او در زمینه سرمایه‌گذاری معرفی می‌کنند.


سایت کسب و کار بازده

بیزینس اینسایدر

منبع: هفته نامه ایران

چطور بیل گیتس شویم: ۶ راه که مثل بیل گیتس موفق شویم

چطور بیل گیتس شویم

بیل گیتس


مطالب مرتبط
۲۱ نشانه که رئیس تان در خفا از شما متنفر است
۳۴ ایده پولساز کسب و کار اینترنتی
افت قیمت سکه و دلار
اوباما چقدر حقوق می‌گیرد
۱۴ مهارت هایی که هر آدم حرفه ای باید بلد باشد
دانشگاه های برتر جهان : رتبه ۴۰ دانشگاه برتر جهان در ۵ قاره دنیا
آیین‌نامه اجرایی قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار
۶ راه برای شروع کسب و کار موفق
شروع کسب و کار بدون پول: ۵ کلید شروع کسب و کار بدون پول و سرمایه
کسب درآمد از اینستاگرام: ۴ روش کسب درآمد میلیاردی از اینستاگرام
ایده پردازی: ۲۱ راه برای یافتن ایده های تقویت کننده کسب و کار
۳۰ درمان خانگی سوزش معده که خیلی زود اثر می‌کنند

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی