کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۵ گام های مهم برای پولسازی

۵ گام های مهم برای پولسازی

این نوشتار ۵ گام های مهم برای پولسازی را به شما معرفی می‌کند.

حرکت کردن در جاده‌ی ثروت‌سازی و پول درآوردن گاهی اوقات آنچنان سخت و طاقت‌فرسا می‌شود که ما تصمیم می‌گیریم به همین شیوه‌ی زندگی معمولی خود قناعت کنیم و پادر مسیر جدیدی نگذاریم. اما همیشه هم همینطور نیست و خوب است بدانید که با آموختن چند راه حل و برداشتن چند گام ساده می‌توانید به سرعت مسیر ثروت‌سازی را برای خود هموار کنید و پیش بروید. در ادامه از ۵ گام های مهم برای پولسازی سخن می‌گوییم که می‌توانید راهبرد مسیر پول سازی خود را با آن‌ها مشخص کنید و به نتایج عالی و مثبتی برسید.

پول

۱-‌ برند شخصی داشته باشید

هرگز اجازه ندهید که نام شما به‌عنوان یک احمق در نظر دیگران تصور شود. در مبادلات مالی و اقتصادی همواره افراد به دنبال آن هستند تا منافع اقتصادی را برای خود داشته باشند، به همین دلیل در بسیاری از موارد وقتی شما در فرآیند شراکت یا عقد قرارداد یا انجام یک پروژه اقتصادی نفع دیگران را هم در نظر می‌گیرید در ذهن دیگران تصویری از یک احمق می‌سازید که معامله کردن با شما را برای دیگران لذت بخش می‌کند. در این حالت افراد هرگز شما را به حساب نخواهند آورد و در انجام کار‌های مهم با شما مشورت نخواهند کرد. انجام پروژه‌های بزرگ به شما واگذار نمی‌شود و سطح سرمایه‌گذاری شما در سقفی معین متوقف می‌شود.

در واقع، نخستین الزام مورد نیاز برای اینکه به یک سرمایه‌گذار معتبر تبدیل شوید داشتن برند شخصی است، بنابراین رفتار شما ممکن است از پروژه‌ای به پروژه دیگر متفاوت باشد. بنابراین همواره برای گذشتن و صرف‌نظر کردن از منافع اقتصادی خود دلیل داشته باشید. طرف مقابل شما شریک یا هر فرد دیگری که باشد باید بداند که شما دانسته از بخشی از منافع و سود خود صرف نظر کرده‌اید.

مطلب مرتبط: ۱۱ راز ثروتمند شدن

۲-‌ خرید اعتباری و تحمل ریسک بیشتر را فراموش نکنید

برای داشتن یک استراتژی پول‌سازی بیش از هر چیز به کسب اعتبار در بازار و تبدیل شدن به یک سرمایه‌گذار معتبر نیاز دارید. ارزش خالص دارایی شما مهم است و افزودن بر این ارزش خالص شما را به هدف تان نزدیک‌تر می‌کند، اما نکته‌ای که سرمایه‌گذاران حرفه‌ای همواره از آن به‌عنوان یک اهرم پول‌سازی در مبادلات خود استفاد می‌کنند یک نسبت ساده است.«میزان خرید اعتباری شما در بازار روی ارزش خالص دارایی‌تان» هر چقدر میزان عددی که از حاصل این تقسیم به‌دست می‌آید بزرگ‌تر باشد شما سرمایه‌گذار حرفه‌ای‌تری هستید. بنابراین سطح دارایی خالص یا حتی درآمد خالص ماهانه‌تان به تنهایی نمی‌تواند ملاک خوبی برای سنجش حرفه‌ای بودن شما در سرمایه‌گذاری باشد.

۳-‌فرصــــت‌های سرمایه‌گذاری بیشتری برای خوپد رقم بزنید

وقتی در مسیر تبدیل شدن به یک سرمایه‌گذار معتبر گام برمی‌دارید، طبیعتا فرصت‌های سرمایه‌گذاری بیشتری برای شما خواهد بود. شما به طور متوسط دو یا سه برابر افراد عادی در مواجهه با فرصت‌های سرمایه‌گذاری قرار دارید. شما به فرصت سرمایه‌گذاری با پاداش بالاتر دسترسی دارید، شما قادر به مشارکت در کسب‌و‌کارهای نو پا هستید، بنابراین باید توجه کنید در این فرآیند تصمیمات درست و هدفمند داشته باشید. به هر حال تمام سرمایه‌گذاران حرفه‌ای بخشی از سرمایه خود را برای سرمایه‌گذاری در کسب‌و‌کار‌های نو پا کنار می‌گذارند. کسب‌و‌کار‌های نو پا یک پای ثابت در سبد انتخاب سرمایه‌گذاران حرفه‌ای است. مزیت این کار برای حرفه‌ای‌ها به‌دست آوردن سود‌های غیر‌قابل تصور است که ریسک این گونه سرمایه‌گذاری‌ها را همواره توجیه می‌کند.

مطلب مرتبط: ۱۰ اشتباه پولی که آدم‌های موفق هرگز انجام نمی‌دهند

۴-‌ درآمد‌های دوره‌ای بسازید

یک مسیر مشخص برای سرمایه‌گذاران حرفه‌ای همواره ساخت درآمد دوره‌ای برای میزان مشخصی از دارایی‌هاست. این افراد به دنبال راه‌هایی برای رسیدن به درآمد‌های دوره‌ای‌اند. سرمایه‌گذاران حرفه‌ای به جای برنامه‌ریزی در کسب در آمدهای مقطعی اولویت کار خود را برای سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت قرار می‌دهند. داشتن تفکر بلند‌مدت و اینکه پولتان برای شما کار کند یک اصل اساسی در نوع نگاه و استراتژی پول‌سازی حرفه‌ای‌هاست.

۵-‌ سرمایه‌ی زنده‌ی خود را در نظر بگیرید

میزان نقدشوندگی دارایی‌ها یا سرمایه‌ای که در اختیار دارید یا به اصطلاح میزان زنده بودن سرمایه شما یک قدرت بی‌نهایت برای شما در فرآیند سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود. هر چه میزان نقدشوندگی دارایی شما در یک نسبت مشخصی از دارایی‌های‌تان بیشتر باشد، تصمیمات شما برای کسب درآمد بیشتر از انعطاف‌پذیری بهتری برخوردار است.

تصمیمات سریع برای احتســاب فرصـــت‌های سرمایه‌گذاری خاص بیش از هر چیز به نقدینگی یا میزان نقدشوندگی دارایی‌هایتان بستگی دارد، بنابراین برای به‌دست آوردن سود بیشتر منطقی است که بتوانید به سرعت نقدینگی مورد نیاز خود را تامین کنید. میزان نقدینگی بیشتر یعنی زیان بیشتر و امکان نقد‌شوندگی بالاتر دارایی یعنی سود بیشتر.

حل این معادله چند مجهولی که میزان نقدینگی شما در چه اندازه‌ای بهینه است و برای به‌دست آوردن فرصت‌های برتر سرمایه‌گذاری چه نسبتی از دارایی‌های‌تان را باید طوری برنامه‌ریزی کنید که به سرعت نقد شود، همان نکته‌ای است که حرفه ای‌ها را متمایز از سایرین نشان می‌دهد.

مطلب مرتبط: چگونه پولدار شویم : با ایجاد این ۸ تغییر

سایت کسب و کار بازده

موضوع محوری:

گام های مهم برای پولسازی

منبع: فرصت امروز

مطالب مرتبط
۱۲ درس از پول که باید به بچه هایتان قبل از ۱۲ سالگی بیاموزید
۸ دلیل که چرا شما بی پول هستید
چقدر پول کافی است: ۸ دلیل که چقدر پول برای شما کافی است
کدام خانوارها بیشترین درآمد را دارند ؟ تحصیل کرده ها یا بی سوادها؟
۵ روش کسب درآمد جانبی در کنار درآمد اصلی
۱۵ راه هوشمندانه‌ برای پس انداز ماهانه بدون این‌که حتی متوجه شوید
پول و رابطه: ۸ دلیل که پول می تواند رابطه تان را به هم‌ بزند
۸ توصیه طلایی درباره پول
۱۳ دلیل که چرا آن قدر که باید پول در نمی آورید
۵ ترفند برای پس انداز پول بیشتر
۵ راه پولدار شدن در ایران را بدانید و انجام دهید
ایده های پولسازی: ۳۰ روش آسان برای پولسازی

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی