کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۵ کسب و کار کوچک که با توئیتر رونق عجیبی گرفتند

شاید شما هم فکر کنید توئیتر یک سرویس ارتباطی در میان شبکه‌های اجتماعی است که برای ارتباطات شخصی کاربرد دارد اما باید به شما بگوییم که بیشتر برندها و شرکت‌های بزرگ و کوچک جهان به خاطر اینکه استفاده از توئیتر هزینه‌ی چندانی ندارد و کار آسانی است از آن به عنوان یک ابزار بازاریابی نوین استفاده می‌کنند.

کسب و کار

نمونه‌های بسیاری از کسب و کارهای کوچک و استارت‌آپ‌ها وجود دارند که با استفاده از توئیتر روابط موفقی را برای ارائه‌ی محصولات و خدمات خود ایجاد کرده‌اند. در ادامه ۵ مورد از آنها را می‌خوانید.

هدف از انتخاب و ارائه‌ی این ۵ نمونه، نشان دادن اثرات مثبت بکارگیری این روش بازاریابی در مشاغل کوچک در عین سادگی است.

یک پزشک، یک چرخ کلم بروکلی‌فروشی سیار، یک هتل، یک کافی‌شاپ و یک قنادی، توانسته‌اند به کمک توییتر، بدون کمترین هزینه‌ای، با مشتریان‌شان ارتباط بهتری برقرار کنند، مشتریان جدید جذب کنند و کسب و کارشان را رونق دهند.

همان‌طور که می‌دانید، در هر بار نوشتن در توییتر، تنها امکان نوشتن ۱۴۰ حرف وجود دارد. مهم این است که آن چه می‌نویسید چه کمکی به کسب و کار شما خواهد کرد، و شما چگونه از ویژگی‌های توییتر برای ارتباط با مردم استفاده می‌کنید.

دانستن این‌ نکات، نطقه‌ی برتری و متمایزکننده‌ی کسب و کار هوشمندانه‌ی توییتری شما از رقبای‌تان است.

توییتر می‌تواند از راه‌هایی که حتی فکرش را هم نمی‌کنید به شما در پیدا کردن مخاطبان‌تان کمک کند.

۱. کافه گراوندز Coffee Groundz

کافه گراوندز کافی شاپی در هیوستن امریکا، که با (coffeegroundz@) توییت می‌کند. این کافی شاپ ادعا می‌کند که تمام شهرت خود را از طریق توییتر کسب کرده است که البته بی‌دلیل هم نیست چرا که یکی از نخستین مشاغل کوچکی است که برای سفارشات خارج از محیط کافی شاپ، از توییتر استفاده کرده است. امروز، صفحه توییتر این کافی شاپ مملو از ارائه تخفیف‌های هدفمند (برای مثال، تخفیف‌های دانشجویی و تخفیف ۱۵٪ نوشیدنی) و تصاویر انواع نوشیدنی‌ها و خوراکی‌هایش است.

کافه گراوندز همچنین با استفاده از توئیتر با مشتریان خود ارتباط برقرار می‌کند و برنامه‌های آینده را برای جذب مشتریان جدید و قدیم معرفی و به اطلاع عموم می‌رساند. به طور کلی صفحه توییتر کافه گراوندز مجموعه‌ی بزرگی از توییت‌های جالب، اطلاعات مفید، عکس‌های سرگرم کننده، به روز رسانی‌های تبلیغاتی و … است.

۲. کرم بروکلی فروشی سیار

کورتیس کیمبال چرخ سیار فروش کرم بروکلی را در سان فرانسیسکو به عنوان شغل جانبی در کنار کار نجاریش شروع کرد. در عرض سه هفته پس از شروع کسب و کار خود، او آموخت که هر روز مشتریان خود را از طریق توییتر پیدا کند. مشتریان او با تلفن همراه خود آن طعم و مزه و تعداد کرم بروکلی که می‌خواهند بخرند با توییت کردن سفارش می‌دهند.

کیمبال متوجه شد که توییتر به معنی حقیقی کلمه ظرفیت زیادی برای گسترش و ایجاد کسب و کارش دارد، پس او به سرعت حساب کاربری خودش (cremebruleecart@) را ایجاد کرد.

امروزه، کیمبال هر روز با استفاده از تویتر و تلفن همراهش، محل چرخ خود و طعم‌های روزانه را تویت می‌کند. مشتریان منتظر تویت روزانه او، آن را با دنبال‌کنندگان خود به اشتراک می‌گذارند. درحال‌حاضر بیش از ۲۰، ۰۰۰ نفر (cremebruleecart@) را در توییتر دنبال می‌کنند و کیمبال در کنار شغل نجاری، کسب و کار پر رونق چرخ کرم بروکلی خود را هم دارد.

۳. قنادی Kiss My Bundt

کریستا ویلسون صاحب، قنادی کوچکی در منطقه لس آنجلس یک با نام Kiss My Bundt است. او از توییتر برای جمع‌آوری اطلاعات بازاریابی از طریق گرفتن بازخورد از مشتریان، استفاده کرده است. اکنون پروفایل kissmybundt@ توییتر او بیش از ۳۰۰۰ دنبال‌کننده دارد، که برای کسب و کارهای محلی و کوچک، تحسین برانگیز است.

ویلسون از دنبال‌کنندگان توییتر خود درباره ایده‌های نو پخت خود می‌پرسد. او عکس‌های شیرینی‌های جدید خود را منتشر کرده، و از دنبال‌کنندگان برای به اشتراک‌گذاری نظرات‌شان یا امتحان نمونه‌ی رایگان در مغازه‌اش دعوت می‌کند طوری که می‌تواند به طور مستقیم بازخورد آنها دریافت کند.

ویلسون هم‌چنین صفحه فیس بوک و وبلاگ کسب و کارش را با پروفایل توییترش ادغام کرده است. به عنوان مثال، او به پست‌های وبلاگ جالب و مفید لینک می‌دهد. او هم‌چنین پیوندهایی از تصاویر و محتوای جالب که در فیس بوک نشر داده به اشتراک می‌گذارد و دنبال‌کنندگان خود را از راه‌های مختلفی برای استفاده و تعامل با برند خود وادار می‌کند. صفحه توییترش پر است از توییت‌های بسیاری که بین کریستا و دنبال‌کنندگانش در رابطه با خودش، قنادی‌اش و شیرینی‌هایش رد و بدل شده و از آنها دعوت به اشتراک‌گذاری و گفت‌وگوهای بیشتر کرده است.

۴. دکتر دندانپزشک، مایکل سینکین

دکتر مایکل سینکین دندانپزشکی در شهر نیویورک است. در تلاش برای جذب مشتریان جدید در بازار شدیداً رقابتی، او به توییتر متوسل شد. از طریق حساب توییتر sinkinfeeling@ خود، اطلاعات و راهنمایی‌های مفید را تویت کرده است.

دکتر سینکین کاری بزرگ با استفاده از ابزارها و برنامه‌های کاربردی تویتر نظیر جست‌وجو برای پیدا کردن و پیوستن به مکالمات محلی در مورد دندانپزشکی در شهر نیویورک انجام داده است. هنگامی که کلمه‌ی کلیدی مقایسه‌ای در توییتر یافت شد، او یک پاسخ reply@ می‌فرستد تا با اطلاعات مربوطه به آن شخص کمک کند.

برای مثال، در توییت پاسخ‌های اخیر به شخصی شاکی از درد، او نوشت: “دندانپزشک هستم. در اینجا فهرستی از راه‌حل‌ها برای دردش است. برای احساس بهتر! ” توییت او شامل لینکی به یکی از پست‌های وبلاگش بود که حاوی راه‌هایی برای رفع درد دندان است. دکتر سینکین به کمک این روش یاری‌رسانی، که با دید مالی و انتظار مادی نیست موفق شده است روز به روز بیماران جدیدی داشته باشد و هم‌چنین روابط خود را با مشتریان قبلی‌اش حفظ کرده و آنان را به کسب وکارش وفادار کند.

۵. هتل راجر اسمیت

هتل راجر اسمیت (rshotel@) هتل بوتیکی در شهر نیویورک است که نیاز به یک روش جدید و خلاقانه برای رقابت در برابر هتل‌ها زنجیره‌ای بزرگ و شناخته شده در منهتن داشت. توییتر آن امکان را اما با روشی متفاوت‌تر از عناوین بالا برایش فراهم کرده است.

هتل راجر اسمیت از تشویق آنلاین استفاده می‌کند. او در فضای رسانه‌های اجتماعی برای افرادی که قصد سفر به شهر نیویورک دارد دعوتنامه اقامت ارسال می‌کند. هنگامی که برخی از این پیشنهادات تشویقی هتل راجر اسمیت پذیرفته شد، نقشه‌ی بازاریابی هتل درست از آب درآمده است. افرادی که این این پیشنهادات را می‌پذیرند، در مورد اقامتشان ( و تجربه‌ی لذت بخشی که برای آنها داشت) شروع می‌کنند به توییت کردن.

امروزه، هتل راجر اسمیت همیشه شلوغ است. کیوسک توییتر ویژه‌ای در لابی هتل قرار دارد که از مهمان‌های هتل استقبال ویژه توییتری می‌شود. گرفتن تخفیف از طریق صفحه توییتر هتل نیز امکان‌پذیر استریال که با مکالمات دو سویه هتل و میهمانان این مکان به مکانی فعال و پر تبدیل شده است. جای تعجب نیست، هتل راجر اسمیت درحال‌حاضر به یکی از مکان‌های محبوب توییتری مردم در شهر نیویورک تبدیل شده است.

سایت کسب و کار بازده

موضوع محوری:

رونق کسب و کار با توییتر

منبع: اقتصادآنلاین

 

(مشاهده ۲۴۷ نفر, فقط امروز)
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده

برچسب ها

0 دیدگاه در “۵ کسب و کار کوچک که با توئیتر رونق عجیبی گرفتند”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page generated in 1٫195 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت