کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۵ کار مهم آدم های موفق قبل از ۸ صبح

کار مهم آدم های موفق قبل از ۸ صبح

کار مهم آدم های موفق قبل از ۸ صبح چیست ؟  آن ها چه کار می کنند که بقیه انجام نمی دهند و آیا این کارها در موفقیت آنها نقش دارند. در این نوشتار ۵ کاری را معرفی می‌کنیم که آدم های موفق قبل از ساعت ۸ صبح انجام می‌دهند.

clock1.jpg

آیا می‌دانستید که مارگارت تاچر هر روز ۵ صبح از خواب بیدار می‌شده است، فرانک لویدرایت ساعت ۴ صبح و رابرت ایگر مدیرعامل دیزنی هم هر روز ساعت ۴:۳۰ صبح روز خود را آغاز کرده‌اند؟

سحرخیزی عادت مشترک بسیاری از مدیرعامل‌های شرکت‌های بزرگ، مقامات دولتی، و آدم های موفق و سرشناس و مهم است. بهره بردن از ساعات اولیه‌ی صبح و قبل از ساعت شروع کاری می‌تواند برای یک سبک زندگی سالم بسیار ضروری باشد.

به گزارش مجله‌ی Inc، آدم‌ها در صبح زود پرانرژی‌تر و مولدتر هستند. علاوه بر این، سحرخیزی برای افراد فواید سلامتی طولانی مدتی دارد. در ادامه ۵ کاری را می‌خوانیم که افراد موفق قبل از ساعت ۸ صبح انجام می‌دهند.

۱. آدم های موفق ورزش کردن را بسیار دوست دارند

انجام حرکات نرمشی مثل ایروبیک، یوگا و… در ساعات آغازین صبح سطح انرژی شما را افزایش می‌دهد و احساسی در شما به وجود می‌آورد که یک فرد موفق شایسته‌ی آن است. نرمش کردن در صبح مشکلات قلبی شما را کاهش می‌دهد. سعی کنید هر روز  ۱۵ دقیقه زودتر بیدار شوید و مجموعه‌ای از حرکات کششی و نرمشی را انجام دهید و بدانید که این کار به بهسازی و احیای بدنتان کمک می‌کند و شما را برای یک روز کاری آماده می‌کند. این حتما یک کار مهم آدم های موفق قبل از ۸ صبح است و نقش اساسی در موفقیت آن ها ایفا می کند.

sport.jpg

۲. برنامه‌ریزی خوبی برای کارهای روزانه دارند

دومین کار مهم شما در ساعات اولیه‌ی صبح که نیروی بالقوه‌تان را به حداکثر می‌رساند برنامه‌ریزی برای رسیدن به اهداف روزانه‌تان و فهرست کارهای انجام دادنی‌تان است. صبح زود زمان مناسبی برای این کار است زیرا در این ساعات معمولا فرد در خلوت خودش است و به کار و گرفتاری دیگری مشغول نیست و به آسانی می‌تواند به اولویت‌بندی کارها و فعالیت‌های خود رسیدگی کند. هم‌چنین می‌تواند در این جدول زمان‌بندی برنامه‌ی کارهای روزمره‌شان جایی را هم برای حل مشکلات مستمر خود بگنجاند. و مهم است که در این جدول زمان‌بندی به سلامت روانی خود نیز توجه کافی داشته باشید. پس از یک جلسه‌ی کاری پرتنش، ۱۰ دقیقه بیرون بروید و به خودتان استراحتی بدهید.

سعی کنید تا عصرها یک زمان کوتاه را به آماده‌کردن یک خوراکی میان‌وعده‌ی سالم برای روز کاری بعد اختصاص دهید.

۳. این آدم ها صبحانه‌ی سالم میخورند

breakfast.jpg

حواس‌تان باشد که هیچ‌گاه با معده‌ی خالی منزل را به سمت محل‌کارتان ترک نکنید و لااقل یک فنجان قهوه یا چای بنوشید. هر روز صبح یک زمان اضافی را برای دریافت سوخت لازم بدنتان برای انجام وظایف روزمره‌تان اختصاص دهید. صبحانه خوردن نه تنها به سلامت جسمی شما کمک می‌کند بلکه زمان خوبی برای برقراری پیوندهای اجتماعی شما نیز هست. ۵ دقیقه صرف صبحانه کنار همسر و فرزندان‌تان می‌تواند الهام‌بخش یک روز کاری باشد قبل از این‌که منزل را ترک کنید.

۴. آدم های موفق اهداف خود را تجسم می کنند

این روزها همه‌ی ما در مورد سلامت جسمی خود صحبت می‌کنیم ولی اغلب از سلامت‌روانی خود غافل هستیم. صبح زود زمان بی‌نظیری برای مراقبه، تمرکز کردن و آرامش گرفتن و تجسم‌ اهداف‌تان است. دقایقی را به تجسم آن‌چه می‌خواهید انجام دهید اختصاص دهید، و روی موفقیت‌هایی که می‌خواهید کسب کنید تمرکز کنید. حتی یک دقیقه تجسم‌ و تفکر مثبت می‌تواند به بهبود خلق و خوی شما کمک شایانی کند و چشم‌انداز خوبی از روز کاری‌تان به شما بدهد.

۵. آدم های موفق کارهای سخت را قبل از کارهای آسان انجام می دهند

همه‌ی ما گزینه‌ای در فهرست کارهای انجام‌دادنی‌مان در طول روز داریم که از آن می‌ترسیم. در این‌جا یک راه‌حلی وجود دارد که شما را از استرس ناشی از این آیتم نجات می‌دهد. این گزینه (کار ترسناک) را در اول فهرست کارهای‌تان قرار دهید! به جای این‌که در طول روز از هنگام نوشیدن اولین فنجان قهوه تا موقع ناهار، مدام اوضاع ناخوشایندی از این گزینه‌ی عذاب‌آور برای خودتان درست کنید، آن را زودتر انجام دهید و همان اول صبحی از شرش خلاص شوید. اول صبح زمانی است که سطح انرژی شما بسیار بالاتر است و این زمان مناسبی برای انجام این کار است. بنابراین، بهتر است که کارهای مشکل‌تررا زودتر و در ابتدای سایر کارهای‌تان انجام دهید. بدین‌سان با سپری شدن و پایان یافتن روز کاری‌تان، به تدریج کارهای آسان‌تری برای انجام دادن دارید و می‌توانید زمان استراحت بیشتری برای خودتان داشته باشید.

hard-work.jpg


تحریریه سایت کسب و کار بازده- پریسا جعفری

کار مهم آدم های موفق قبل از ۸ صبح


 

 

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۵۶۷ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
فاطیما

خیلی مفید بود،‌سپاس

سحر

عالی بود . من قبلا این موارد رو اجرا میکردم البته همش رو نه. خیلی خوب بود ولی از این به بعد با خواندن این مطالب دوباره این برنامه ها رو از سر میگیرم

کامارو

مطلب درست و دقیقی است… سپاس از شما

amir

بسیار عالی بود

wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی