کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۵ پله تا خوش‌رویی

“تقسیم‌بندی آدم‌ها به خوب و بد بیهوده است. آدم‌ها یا خوش‌رو هستند یا کج‌خلق” – اسکار وایلد، بادبزن خانم ویندیر میر.
Cute-Baby-Girl-Charming-Pretty-Beautiful

رابرت فولگهم در کتاب “هرچه لازم بود بدانم در مهدکودک آموختم” طرحی برای موفقیت به ما می‌دهد. تقریبا سه دهه‌ بعد، گفته‌هایش هنوز برای اهل خرد مناسب و کاملا به‌جاست. با رجوع به این کتاب بریده‌هایی از این گفته‌ها که ویژگی‌های آدم‌های خوش‌رو را به روشنی بیان می‌کنند در ادامه می‌آید.

۱. با بقیه بجوشین.

از همه مهم‌تر این‌که با دیگران بجوشید. خودتان باشید و ضعف‌های‌تان را بپذیرید. وقتی کسی را می‌بینید لبخند بزنید، نه فقط با لب‌ها بلکه با چشم‌های‌تان لبخند بزنید. چشم‌ها ابزار ارتباطی قوی‌ هستند. گشاده‌رو و صمیمی باشید. با اعتماد به نفس باشید و حق خودتان را بگیرید.

۲. هیشکی رو اذیت نکنین.

به دیگران احساس خاص بودن بدهید. هر کاری را که خوب انجام می‌دهند تعریف کنید. هر کسی یک ویژگی خوب دارد. صادق باشید و علاقه نشان بدهید. سوال کنید و به حرف‌هایی که برای گفتن دارند گوش کنید. مردم را تشویق کنید تا درباره‌ی خودشان بگویند. به چشم‌های‌شان نگاه کنید، و ارتباط فیزیکی برقرار کنید. تماس یک ابزار تقویت کننده‌ی حسی است. از آن عاقلانه و با احتیاط استفاده کنید.

۳. اسباب بازیاتون رو کنار بگذارین.

همه‌ی توجه‌تان را به آدم‌ها بدهید. بگذارید بدانند که واقعا از دیدن‌شان خوشحال هستید و به آنها گوش می‌کنید. نه تلفن، نه توییت، نه هیچ وسیله‌ی الکترونیکی دیگر.

۴. دستا‌تون رو بشورین!

لباس بخشی از جذابیت است. در موردآراستگی و بهداشت فردی حساس و دقیق باشید. به لباس‌تان اهمیت ویژه‌ای بدهید. به خاطر آدمی که هستید در یادها بمانید نه لباسی که ‌می‌پوشید.

۵. خوش‌اخلاق باشین.

‌آشفتگی‌ها را از خود دور کنید و انرژی‌های منفی را از بین ببرید. نگرش مثبت همیشه دلنشین است. مثل مادربزرگم که همیشه می‌گفت “با عسل مگس‌های بیشتری می‌توانی بگیری تا سرکه”.

این توصیه‌ها را به ذهن بسپارید، و به یاد داشته باشید که می‌توانید شخصیت خوش‌رو پرورش بدهید که مردم را بر آن می‌دارد به روش‌های مثبتی پاسخ شما را بدهند.

 

//بازده//

 

(مشاهده ۳۴ نفر, فقط امروز)
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده

0 دیدگاه در “۵ پله تا خوش‌رویی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ترین های هفته

No top posts yet

Page generated in 1٫205 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت